Wyniki EUCO znowu znacznie powyżej oczekiwań!

parkiet2

Utworzono: 15 maja 2015r.

Wyniki EUCO znowu znacznie powyżej oczekiwań!

Portal www.parkiet.com komentuje opublikowany wczoraj raport finansowy Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. za I kwartał 2015 r. (http://tiny.pl/gh9s4)

 

Autorzy komentarza zwracają uwagę na rekordowe wyniki Grupy Kapitałowej EuCO, przekraczające prognozy ekspertów zarówno na poziomie zysków, jak i przychodów: zysk netto spółki za I kwartał wyniósł 5,2 mln zł i był aż o 125 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2014 r. a jednocześnie o 15,6 proc. wyższy niż prognoza DM BZ WBK. Przychody wyniosły 20,6 mln zł i były aż o 70 proc. wyższe niż przed rokiem!

W reakcji na opublikowane wyniki kurs akcji EuCO urósł wczoraj  przed południem o 2,8 proc. do rekordowej ceny 58,6 zł.

Zarząd Firmy wyjaśnia, iż wzrost przychodów ze sprzedaży wynika ze zwiększonej liczby prowadzonych spraw, rozwijającego się segmentu działalności zajmującej się cesjami wierzytelności oraz odszkodowań należnych na podstawie art. 24 kodeksu cywilnego, związanych z zadośćuczynieniem po śmierci bliskiej osoby płaconych przedsądowo przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

parkiet2

Pełna treść Kwartalnego skróconego skonsolidowanego sprawozdania finansowego GK Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. za I kwartał 2015 roku dostępna jest w zakładce:

https://euco.pl/relacje-inwestorskie/raporty/raporty-okresowe