Świadczenia pielęgnacyjne

Świadczenie pielęgnacyjne

Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje osobie, która musiała zrezygnować z pracy zarobkowej przez obowiązek opiekowania się osobą niepełnosprawną. Należność przyznawana jest na czas nieokreślony, a kwota świadczenia pielęgnacyjnego wynosi 1971 zł miesięcznie i każdego roku jest waloryzowana.

Niestety z naszego doświadczenia wynika, że 90% wniosków o przyznanie świadczenia pielęgnacyjnego jest odrzucanych przez urzędy. Nie poddawaj się i powierz swoją sprawę specjalistom w tej dziedzinie.

Na możliwość uzyskania świadczenia pielęgnacyjnego nie wpływa czas powstania niepełnosprawności oraz to, z jakich przyczyn doszło do kalectwa. Istotne jest jednak posiadanie legitymacji z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Prawo do ubiegania się o świadczenie mają najbliżsi niepełnosprawnego, na przykład rodzice, małżonkowie, dzieci i rodzeństwo. Wniosek o zasiłek pielęgnacyjny trzeba złożyć do MOPS-u, GOPS-u lub Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Rozpatrywanie tego typu spraw jest długotrwałe i wymaga złożenia wielu dokumentów. Warto więc od razu zlecić załatwienie wszystkich formalności ekspertom do spraw odszkodowań i dzięki ich doświadczeniu skrócić czas oczekiwania na należne pieniądze.


Dodatkowe świadczenia

Masz problem z uzyskaniem świadczenia pielęgnacyjnego? Przygotowaliśmy dla Ciebie materiał, w którym dowiesz się, co Należy zrobić, aby uzyskać takie świadczenie. Oglądając wywiad dowiesz się kto może otrzymać zasiłek, co zrobić w przypadku otrzymania odmowy i dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia doradczego podczas składania wniosku o świadczenie pielęgnacyjne.

Jak działamy?

Skontaktuj się z nami, a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę i zaproponujemy właściwe i skuteczne rozwiązania. Działamy zawsze po stronie i na korzyść klienta. Kontakt z nami, jak i analiza sprawy są darmowe, nie uzyskamy dla Ciebie pieniędzy, nie zapłacisz za usługę. Wyższe odszkodowanie Należy Się Tobie częściej niż myślisz.


Opiekujesz się osobą niepełnosprawną ale przyznano Ci tylko zasiłek opiekuńczy?
Czy wiesz, że w wyniku luki prawnej, celowo nie otrzymujesz większej kwoty?