Pomagamy poszkodowanym już od 15 lat!

Zawsze po Twojej stronie

Rada Nadzorcza

Paweł Filipiak – Przewodniczący Rady Nadzorczej

Ur. 2 lipca 1966 r.

Adres miejsca pracy: Kancelaria Radców Prawnych Pentagram s.c., ul. Chojnowska, 59-220 Legnica.

Wykształcenie – ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1994 roku uzyskał uprawnienia radcy prawnego – wpisany na listę prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Wałbrzychu.

Przebieg kariery zawodowej Pawła Filipiaka:

Od września 1994 r prowadzi działalność gospodarczą w zakresie świadczenia pomocy prawnej w formie Kancelarii Radców Prawnych Pentagram s.c. z siedzibą w Legnicy, która specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców.

1991 – 1993
Prokuratura Rejonowa w Legnicy.

Paweł Filipiak pełni następujące funkcje w organach spółek kapitałowych:

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej – Przedsiębiorstwo Robót Górniczo–Montażowych Polkowice Sp. z o.o.,
członek Rady Nadzorczej Hawe SA
Oprócz wyżej wymienionych Paweł Filipiak nie pełni i nie pełnił w ciągu ostatnich 5 lat funkcji w organach spółek osobowych i kapitałowych.

Paweł Filipiak nie jest i nie był w okresie ostatnich 5 lat wspólnikiem (rozumianym również jako akcjonariusz) spółek osobowych i kapitałowych, z zastrzeżeniem funkcji wspólnika w Kancelarii Radców Prawnych Pentagram s.c. z siedzibą w Legnicy.

Według złożonego oświadczenia Paweł Filipiak:

prowadzi inną działalność wykonywaną poza Europejskim Centrum Odszkodowań SA, która nie jest działalnością konkurencyjną wobec Europejskiego Centrum Odszkodowań SA

Maciej Skomorowski – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Ur. 1 lutego 1969 r.

Pan Maciej Skomorowski posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w branżach: maklerskiej, doradztwa biznesowego, funduszy kapitałowych oraz w branży odszkodowawczej.
W tym jako manager projektów, współzałożyciel Europejskiego Centrum Odszkodowań i Prezes Zarządu Spółek Zagranicznych.

Kompetencje organizacyjne, analityczne oraz wiedza i szerokie spektrum praktyki zawodowej z pewnością wzmocnią kompetencje Rady Nadzorczej EUCO S.A.

 

Joanna Smereczańska-Smulczyk – członek Rady Nadzorczej

Ur. 13 grudnia 1974 r.

Adres miejsca pracy: Kancelaria Radców Prawnych EuCO – Joanna Smereczańska-Smulczyk i Wspólnicy Spółka komandytowa, ul. Św. M. Kolbe 18, 59-220 Legnica.

Wykształcenie: w 1999 r. ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2008 r. została wpisana na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu. Uczestniczka szkoleń z zakresu umów gospodarczych w obrocie międzynarodowym oraz szkoleń związanych z doskonaleniem zawodowym.

Przebieg kariery zawodowej Joanny Smereczańskiej–Smulczyk:

2009 – nadal
Kancelaria Radców Prawnych EuCO – Joanna Smereczańska-Smulczyk i Wspólnicy Spółka komandytowa – dyrektor Kancelarii, komplementariusz,

2004 – 2008
KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Huta Miedzi Legnica – starszy specjalista ds. prawnych, radca prawny,

2001 – 2004
Kancelaria Adwokacka adw. Zbigniew Król – asystent referenta prawnego, prawnik.

Oprócz wyżej wymienionych Joanna Smereczańska–Smulczyk nie jest i nie była w ciągu ostatnich pięciu lat wspólnikiem (rozumianym również jako akcjonariusz) w spółkach kapitałowych i osobowych, z zastrzeżeniem, iż osoba blisko związana z członkiem Rady Nadzorczej posiada 3.000 akcji Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. oraz nie pełni i nie pełniła w okresie ostatnich pięciu lat funkcji w organach spółek osobowych i kapitałowych.

Według złożonego oświadczenia Joanna Smereczańska-Smulczyk:

Nie prowadzi innej działalności wykonywanej poza Europejskim Centrum Odszkodowań S.A., która jest działalnością konkurencyjną wobec Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A.

 

Lucjan Chreściak – członek Rady Nadzorczej

Ur. 26 lutego 1960 r.

Adres miejsca pracy: Indywidualna Kancelaria Radców Prawnych, ul. Andersa 31, 59-220 Legnica

Wykształcenie: w 1993 r. ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.  W 2005 r. został wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu. Uczestnik szkoleń z zakresu prawa gospodarczego, prawa upadłościowego i naprawczego oraz prawa restrukturyzacyjnego, jak również z zakresu ubezpieczeń.

Przebieg kariery zawodowej Lucjana Chreściak:

Od 2005 r. prowadzi indywidualną Kancelarię Radcy Prawnego z siedzibą w Legnicy

1999 – 2006

Kancelaria Adwokacka adw. Zbigniew Król – prawnik

1997 – 1999

Polskie Koleje Państwowe – Komendant Rejonowy Straży Ochrony Kolei

1995 – 1997

Prokuratura Rejonowa w Legnicy – Asesor

1984 – 1995

Polskie Koleje Państwowe – Komendant Rejonowy Straży Ochrony Kolei

Lucjan Chreściak świadczy usługi na podstawie umów zlecenia podmiotom gospodarczym w tym między innymi obsługę prawną spółek KGHM S.A., Pol –Miedź Trans, PKP CARGO S.A., Koleje Dolnośląskie Sp. z o.o., CM Legnica Sp. z o.o., MKS – BUD Sp. z o.o., Ol-Trans Sp. z o.o.

Lucjan Chreściak w latach 2003 – 2007 pełnił funkcję Prezesa Zarządu w Katowickim Centrum Business’u Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.

Oprócz wyżej wymienionych, Lucjan Chreściak nie jest i nie był w ciągu ostatnich pięciu lat wspólnikiem (rozumianym również jako akcjonariusz) w spółkach kapitałowych i osobowych oraz nie pełni i nie pełnił       w okresie ostatnich pięciu lat funkcji w organach spółek osobowych i kapitałowych.

Według złożonego oświadczenia Lucjan Chreściak:

  • prowadzi inną działalność wykonywaną poza Europejskim Centrum Odszkodowań S.A., która nie jest działalnością konkurencyjną wobec Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A.

 

Anna Łysyganicz – członek Rady Nadzorczej

Od 2009 pracuje w Gates Polska na stanowisku Starszy Analityk Finansowy/Analityk Kosztów. Pełni również funkcję Audytora wewnętrznego SOX na obszar europejski. Doświadczenie zawodowe zdobywała w obszarze finanse, rachunkowość i zarządzanie. W latach 2007-2008 była Kontrolerem Biznesu/Kierownikiem Projektów IT w Fabryce Grzejników „Brugman”. W latach 2002-2007 pracowała na stanowisku Kontroler Finansowy/Kontroler Zarządzania w Faurecji Legnica. W latach 1995-2002 pracowała w Zakładach Mechanicznych Legmet-KGHM Polska Miedź S.A. na stanowisku Pełnomocnik ds. Finansowych/Główny Specjalista ds. Kontrolingu Produktowego/Specjalista ds.Ekonomiczno-Finansowych. W latach 1994/1995 była Specjalistą ds. Sprzedaży w Zakładach Skórzanych Eljot. W latach 1993-1994 pracowała w Urzędzie Pracy jako Lider Klubu Pracy.

Pani Anna Łysyganicz ukończyła studia na kierunku zarządzanie biznesem w Wyższej Szkole Zarządzania The Polish Open University w Warszawie, oddział Thames Valley University w Londynie. Uzyskała tytuł BBA i MBA. Jest także absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, na kierunku Accounting and Financial Management.

Pani Anna Łysyganicz brała udział w licznych kursach i szkoleniach z zakresu controllingu, finansów, księgowości i zarządzania.

 

Anna Frankiewicz – członek Rady Nadzorczej

Od 2010 pracuje na stanowisku Dyrektora działu maszyn i części w spółce Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o. 19 letnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych i polskich firmach produkcyjnych oraz handlowych. Posiada praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania sprzedażą i produkcją, a także w zakresie finansów. W swojej karierze zawodowej pracowała w latach 2002-2005 i 2006-2010 jako kierownik działu logistyki i zakupów w spółce Patelec Elpena Sp. z o.o. w Legnicy, a także 2 lata na stanowisku zastępcy kierownika działu logistyki w Fabryce Osi Napędowych S.A. w Radomsku. W latach 1998-2002 pełniła stanowisko PR Manager w Meritum Agencja Reklamowa & PR we Wrocławiu.

Pani Anna Frankiewicz ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim, na kierunku historia. Jest także absolwentką kilku kierunków studiów podyplomowych na kierunkach marketingu, zarządzania, zarządzania działem sprzedaży, produkcją i usługami. Posiada również dyplom MBA Wydziału Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej.

 

Agnieszka Papaj – członek Rady Nadzorczej

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach w zakresie Rachunkowość i Zarządzanie Finansami.
W 2002 ukończyła studia podyplomowe Zarządzanie w oświacie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy, a w 2010 studia podyplomowe w zakresie Psychologia biznesu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie.

W latach 2000 do 2007 życie zawodowe związała z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Legnicy.

Od 2007 roku związana z GK Europejskiego Centrum Odszkodowań na stanowisku Dyrektora ds. Administracyjnych.