IV CROSS STRACEŃCÓW GŁOGÓW

cross006

IV CROSS STRACEŃCÓW

ZAANGAŻOWANIE, ZESPOŁOWOŚĆ I WYNIK – tymi wartościami kierują się na co dzień pracownicy EuCO. O tym jak ważne są to wartości przekonaliśmy się naocznie podczas sobotniego Crossu Straceńców w Głogowie. Uczestnicy stanęli do rywalizacji na dwóch dystansach: złotym, który wynosił 15,555km i blisko trzykrotnie krótszym – srebrnym. Biegi dorosłych zawodników poprzedziły zmagania najmłodszych. Trasa była naprawdę ekstremalna: obfitowała w liczne podbiegi o różnym stopniu nachylenia od lekkich po pionowe ściany płaczu, przeszkody wodne od po brzegi wypełnionych rowów i śliskie niczym stok narciarski strome zbiegi. Europejskie Centrum Odszkodowań reprezentowała drużyna licząca 14 osób oraz 8 młodych zawodników, którzy stanęli do walki w Biegu Małego Straceńca.

Wspólnym wysiłkiem zdobyliśmy drugie miejsce drużynowe w Srebrnym Biegu na dystansie 5555 m!

Ten bieg był także dla wielu z nas kolejną okazją do pokonania własnych ograniczeń. W trakcie zmagań nikt nie pozostał sam. Podczas biegu, jeden z naszych zawodników, Łukasz Szczypiński uległ kontuzji skręcając staw skokowy. Kończyna została opatrzona przez czuwających na trasie ratowników medycznych. Chęć dokończenia biegu i zrealizowania postawionego sobie celu była tak wielka, że Łukasz pomimo bólu pokonał resztę trasy. Jego zwycięstwo było Wielkie! Przed metą czekała na niego cała drużyna EuCO, która towarzyszyła mu w ostatnich metrach biegu, dodając mu motywacji i wsparcia.

Sam Prezes EuCO Maciej Skomorowski, biorący w udział w zawodach pomagał naszej koleżance Kasi Piórkowskiej w pokonaniu swych słabości i ukończeniu biegu. Biegnąc przez cały czas obok niej, podtrzymywał za rękę na trudniejszych etapach i nieustannie motywował. Był naprawdę opiekuńczy i dzięki niemu Kasia dobiegła do mety.

Wszystkim naszym przyjaciołom, którzy zdecydowali się wystąpić w głogowskich zawodach w naszej drużynie EuCO z całego serca dziękujemy i gratulujemy świetnego wyniku w postaci drugiego, drużynowego miejsca w Srebrnym Biegu! W tym roku czekają nas jeszcze trzy ważne imprezy sportowe, w których weźmiemy udział: najstarszy w Polsce Triathlon w Suszu, największy w Polsce Triathlon w Gdyni, oraz najważniejszy dla nas, nasz Sława Triathlon „EuCO i Przyjaciele”. W związku z tym w Strefie Agenta na naszej stronie www.euco.pl uruchomiliśmy specjalną zakładkę Triathlon, w której nasi pracownicy znajdą kalendarz startów, plany treningowe, aktualności, oraz galerie zdjęć z naszych treningów i startów.

ZAANGAŻOWANIE, ZESPOŁOWOŚĆ I WYNIK – to nasze żywe motto w każdej sytuacji, dzięki któremu wspólnie osiągamy najtrudniejsze cele!


Drużyna EuCO do biegu srebrnego na dystansie 5555 m

Dominik Skoczek
Janusz Borkowski
Piotr Kaczor
Piotr Michalski
Maciej Skomorowski
Łukasz Szczypiński
Marta Niemiec
Sylwia Sieradzka
Elżbieta Matusiewicz
Sylwia Siarnacka
Katarzyna Piórkowska
Barbara Rogowska
Agnieszka Haber
Agnieszka Lesik

Uczestnicy Biegu miedziowy – Bieg Małego Straceńca na dystansie 777 m

Julka Borkowska
Gabrysia Skomorowska
Maja Matusiewicz z tatą Pawłem Matusiewicz
Nela Matusiewicz z tatą Pawłem Matusiewicz
Maja Świtała z mamą Barbarą Świtała
Maja Zakrzewska z mamą Bożeną Zakrzewską
Karolinka Zwarycz z mamą Joanną Zwarycz
Dawidek Zwarycz z mamą Joanną Zwarycz

Zobacz galerię zdjęć z Crossu Straceńców 2014 na Facebooku: http://tiny.pl/qksm8
Zobacz relację filmową z Crossu Straceńców 2014 na YouTube: http://youtu.be/kosPrVtKyFc