Wielkie, triathlonowe święto za nami. Relacja z EUCO Susz Triathlon 2015.

susz

Utworzono: 1 lipca 2015r.

Wielkie, triathlonowe święto za nami. Relacja z EUCO Susz Triathlon 2015.

W miniony weekend (27-28.06) odbyła się 24 edycja słynnych zawodów triathlonowych rozgrywanych w Suszu. Rok temu Europejskie Centrum Odszkodowań pełniło rolę oficjalnego sponsora tej imprezy, jednak w tym roku postanowiliśmy pójść o krok dalej i po raz pierwszy w historii wystąpiliśmy w charakterze Sponsora Tytularnego.

Zawody w Suszu organizowane są rokrocznie, nieprzerwanie od 1991 roku. Każdego lata na starcie pojawiają się znane osobistości ze świata kina, telewizji i mediów. W ostatni weekend pośród ponad 1350 zawodników dało się dostrzec m.in. Tomasza Karolaka i Bartłomieja Topę, dla których udział w suskim triathlonie stał się już tradycją.

susz

Weekendowe zmagania zostały podzielone na trzy części:

  • dystans długi tj. 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu
  • sprint tj. 0,75 km pływania, 20,24 km jazdy rowerem i 5,75 km biegu (tu zawodnicy podzieleni są na dwie grupy: open i mistrzostwa Polski. Różnica między nimi to limity czasowe na ukończenie poszczególnych etapów
  • aquathlon, czyli zawody dla dzieci i młodzieży w kategorii wiekowej 10-13 lat, 14-15 lat i 18

Na dystansie długim triumfował Marek Jaskółka z czasem 03:59:33, zaś drugie miejsce przypadło Łukaszowi Kalaszczyńskiemu, który stracił do lidera zaledwie 1,5 minuty. Panowie zdobyli jednocześnie kwalifikacje na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Genewie już za trzy tygodnie.

Niezwykłe emocje zapewnił również sprint rozgrywany w ramach Mistrzostw Polski. Na najwyższym stopniu podium stanął Sylwester Kuster (00:55:17), pozostawiając w tyle Dariusza Kowalskiego (00:55:28) oraz Tomasz Brembora (00:55:31). Mateusz Rak – stypendysta EuCO i członek kadry narodowej w triathlonie znalazł tuż za podium z czasem (00:55:58).

W zawodach z serii sprint-open wzięło udział również kilku reprezentantów EuCO TEAM, z dyrektorem dep. sprzedaży Robertem Janigą na czele. Oto naszych siedmioro wspaniałych: Robert Janiga, Marek Adamczewski, Kordian Rekowski, Zbigniew Mazura, Ewa Skalska, Piotr Żbik oraz Paweł Danek. Serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy wytrwałości!

Pełna lista wyników dostępna na: http://bit.ly/1IJCjzb

Zdjęcia z zawodów: http://bit.ly/1IpKpkL