UKS EuCO „Dziewiątka” Mistrzem Polski w piłce ręcznej w kategorii młodzików.

Utworzono: 11 czerwca 2013r.

UKS EuCO „Dziewiątka” Mistrzem Polski w piłce ręcznej w kategorii młodzików.

W dniach 29 maja do 01 czerwca w Dźwirzynie odbywał się Finał Pucharu Związku Piłki Ręcznej Młodzików w Piłce Ręcznej. W imprezie udział wzięło 16 najlepszych drużyn z Polskiej Piłki Ręcznej które zakwalifikowały się poprzez wcześniejsze eliminacje i półfinały.

Łącznie uczestniczyło 320 osób rozegrano 48 spotkań, strzelono ponad 1700 bramek.

Najlepszym strzelcem okazał się Patryk Mauer z zespołu EUCO-UKS „Dziewiątka” Legnica, ten sam zawodnik został wybrany najwszechstronniejszym zawodnikiem.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Darczuk Aleksander z zespołu EUCO-UKS „Dziewiątka” Legnica.

Najlepsza siódemka turnieju: Jarosiewicz Piotr – Agrykola Warszawa, Ferens Dawid – EUKO-UKS Legnica, Makowski Tomasz – Agrykola Warszawa, Dudkowski Paweł – Śląsk Wrocław, Winiarski Jakub – Chks Łódz, Jaczyński Aleks – Sambor Tczew, Więckowski Paweł – UKS Nike Ciechanów

W finałowym meczu młodzi legniccy szczypiorniści z UKS EuCO „Dziewiątka” zmierzyli się z Samborem Tczew. Wyrównana walka toczyła się jedynie w pierwszej połowie, którą nasi piłkarze wygrali 18:14. Po zmianie stron Legniczanie uzyskali znaczącą przewagę, dzięki której mecz zakończył się z wynikiem 40:23 dla „Dziewiątki”.

Serdecznie GRATULUJEMY i dziękujemy naszym zawodnikom!

Od wielu lat „Dziewiątka” jest uczestnikiem Dolnośląskiej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców.

W 2004 oraz 2007 roku z rocznikami 1991 i 1994 znalazła się wśród zwycięzców DLPRC i co za tym idzie Finalistów Mistrzostwa Polski. W 2009 roku po ciężkich zmaganiach zawodnicy „Dziewiątki” zostali Mistrzami Dolnego Śląska i uczestniczyli w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. W 2010 roku wzięli udział w ćwierćfinałach i półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych co dało im 9 miejsce w Polsce. W 2011 roku zdobyli 3 miejsce w Dolnośląskiej Lidze Piłki Ręcznej Młodzika i XXV w Finale Pucharu Polski. W 2012 roku „Dziewiątka” ma za sobą udział w ćwierćfinałach i półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych zakończony na 13 pozycji, oraz 10 miejsce w Finale Pucharu Polski Chłopców

W 2013 udziałem „Dziewiątki” stało się mistrzostwo w Lidze Dolnośląskiej oraz mistrzostwo Polski w Kategorii Młodzika.

Powołana w 2010 r. grupa dziewcząt zajęła w swoim debiucie 3 miejsce w Dolnośląskiej Lidze Piłki Ręcznej Dziewcząt w sezonie 2010/2011 a już w 2012 r. w Finale Pucharu Polski dziewczęta zajęły 12 miejsce. W roku 2013 wywalczyły 2 miejsce w Dolnośląskiej Lidze Piłki Ręcznej i 3 w półfinałach Pucharu Polski w Łaziskach.

Osiągnięcie tak licznych sukcesów nie byłoby możliwe bez wsparcia Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A., które towarzyszy „Dziewiątce” od samego początku działalności.

Dołącz do UKS EuCO „Dziewiątki” na Facebooku: https://www.facebook.com/uczniowski.dziewiatka?

UKS EuCO