Terminator zakończył Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii.
Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych przywozi aż 39 medali!

 

Znakomity dorobek polskich sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Z zakończonych 24 marca Igrzysk przywieźli do kraju 39 medali: 10 złotych, 15 srebrnych i 14 brązowych.

Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii były największym sportowym i społecznym wydarzeniem 2017 roku, w którym wystartowało ponad 2700 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną ze 106 państw.

Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii  liczyła 62 osoby, w tym  46 zawodników, którzy od 18 do 24 marca startowali w pięciu dyscyplinach zimowych: narciarstwie alpejskim, biegowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych i hokeju halowym. Skład reprezentacji uzupełniało 13 trenerów i 3 członków kierownictwa, którzy wspierali naszych zawodników w trakcie zawodów.  Wyjazd dofinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki a Sponsorem polskiej reprezentacji Olimpiad Specjalnych było Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO), największa w Europie Środkowo-Wschodniej firma odszkodowawcza. Naszych zawodników odwiedzili: Prezes Krzysztof Lewandowski i Maciej Skomorowski, Wiceprezes Rady Nadzorczej.

Igrzyska zakończyła wspaniała Ceremonia Zamknięcia, która promowała tolerancję, akceptację i przyjaźń, podkreślała wagę sportowej rywalizacji w zgodzie z duchem fair play i olimpijskimi ideałami. Ceremonię uświetniły występy gwiazd muzyki. Na scenie pojawiły się między innymi 12-letnia zwyciężczyni programu America’s Got Talent – Grace VanderWaal i niezwykle popularna w Austrii wokalistka Helene Fischer, której piosenka „Fighter” promowała Igrzyska. W ceremonii wziął też udział Honorowy Prezes Olimpiad Specjalnych Austria – Arnold Schwarzenegger.