Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles – otwarte!

susz

Utworzono: 27 lipca 2015r.

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles – otwarte!

Trybuny jednego z najsłynniejszych stadionów świata, Los Angeles Memorial Coliseum były pełne. Zasiadło na nich ponad 63 tysiące widzów. W telewizji uroczystość obejrzało kilka milionów telewidzów.

Pierwsza Dama USA, znakomici sportowcy i artyści uhonorowali 7 tysięcy sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, którzy rozpoczęli sportowe zmagania w 25 dyscyplinach. Na scenie pojawili się m.in.: Nicole Scherzinger, która uroczyście odśpiewała hymn Stanów Zjednoczonych, aktorka Eva Longoria czy Stevie Wonder. Ostatnie minuty biegu sztafety z ogniem Olimpiad Specjalnych uświetniła Avril Lavigne. Wokalistka wystąpiła przed publicznością po raz pierwszy od ponad roku, prezentując utwór „Fly” – napisany przez nią specjalnie na Igrzyska.

susz

Wszyscy zawodnicy przemierzali stadion po gigantycznym czerwonym dywanie, przywołującym myśli o Hollywood, owacyjnie witani przez widzów. Polska 87-osobowa reprezentacja zaprezentowała się w czerwonych dresach i białych czapkach. EuCO jest sponsorem Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych. Na trybunach stadionu w Los Angeles polską reprezentację dopingował Krzysztof Lewandowski – Prezes EuCO

susz