Świadczenie pielęgnacyjne
Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje osobie, która musiała zrezygnować z pracy zarobkowej przez obowiązek opiekowania się osobą niepełnosprawną. Należność przyznawana jest na czas nieokreślony, a kwota świadczenia pielęgnacyjnego wynosi 1971 zł miesięcznie i każdego roku jest waloryzowana.
Niestety z naszego doświadczenia wynika, że 90% wniosków o przyznanie świadczenia pielęgnacyjnego jest odrzucanych przez urzędy. Nie poddawaj się i powierz swoją sprawę specjalistom w tej dziedzinie.
Na możliwość uzyskania świadczenia pielęgnacyjnego nie wpływa czas powstania niepełnosprawności oraz to, z jakich przyczyn doszło do kalectwa. Istotne jest jednak posiadanie legitymacji z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Prawo do ubiegania się o świadczenie mają najbliżsi niepełnosprawnego, na przykład rodzice, małżonkowie, dzieci i rodzeństwo. Wniosek o zasiłek pielęgnacyjny trzeba złożyć do MOPS-u, GOPS-u lub Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Rozpatrywanie tego typu spraw jest długotrwałe i wymaga złożenia wielu dokumentów. Warto więc od razu zlecić załatwienie wszystkich formalności ekspertom do spraw odszkodowań i dzięki ich doświadczeniu skrócić czas oczekiwania na należne pieniądze.
Dodatkowe świadczenia
Masz problem z uzyskaniem świadczenia pielęgnacyjnego? Przygotowaliśmy dla Ciebie materiał, w którym dowiesz się, co Należy zrobić, aby uzyskać takie świadczenie. Oglądając wywiad dowiesz się kto może otrzymać zasiłek, co zrobić w przypadku otrzymania odmowy i dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia doradczego podczas składania wniosku o świadczenie pielęgnacyjne.
Jak działamy?
Skontaktuj się z nami, a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę i zaproponujemy właściwe i skuteczne rozwiązania. Działamy zawsze po stronie i na korzyść klienta. Kontakt z nami, jak i analiza sprawy są darmowe, nie uzyskamy dla Ciebie pieniędzy, nie zapłacisz za usługę. Przy uzyskiwaniu świadczeń pielęgnacyjnych, przenosimy koszty usługi na rzecz MOPS-u lub GOPS-u.