Sukces Miłosza Sowińskiego sukcesem EuCO

Stypendysta Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. Miłosz Sowiński, rok 2016 rozpoczął rewelacyjnym startem w Ironman 70.3 Gdynia gdzie, jako pierwszy Polak w historii, stanął na podium tej prestiżowej serii. Po miesiącu powtórzył sukces zajmując 3 mce w Ironman 70.3 Korea, a na zakończenie sezonu zajął 4 m-ce w Ironman 70.3 w Turcji z drugim czasem biegu 1h16’11”.

Kwalifikację na występ na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 Australia 2016 w kategorii PRO przypieczętował dobrym wynikiem na bardzo silnie obstawionych zawodach Ironman 70.3 Barcelona zajmując 7 m-ce gdzie pokonał m.in. Matta Trautman`a oraz Stuarta Hays`a wielokrotnych medalistów Ironman – ścisłą czołówkę dystansu IM 70.3 na świecie.

Dzięki tym wynikom Miłosz Sowiński został najmłodszym zawodnikiem kategorii PRO startującym w Ironman 70.3 Australia oraz najmłodszym zakwalifikowanym zawodnikiem kategorii PRO w historii Ironman 70.3. Na Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 w australijskim Sunshine Coast Miłosz Sowiński zajął 29 miejsce w kategorii PRO!

Trzymamy kciuki za Miłosza w rozpoczynającym się kolejnym sezonie triathlonowym i polecamy jego krótką relację z jego dotychczasowej drogi do sukcesu z udziałem wsparcia Europejskiego Centrum Odszkodowań:
http://bit.ly/2nfzgQj