Sponsorowana przez EuCO, Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych już w LA. Inauguracja igrzysk już w najbliższą sobotę!

susz

Utworzono: 22 lipca 2015r.

Sponsorowana przez EuCO, Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych już w LA. Inauguracja igrzysk już w najbliższą sobotę!

W miniony poniedziałek (20 lipca), 60 olimpijczyków wspieranych przez sztab 27 trenerów, członków ekipy medycznej oraz kierownictwo kadry odebrało oficjalne, olimpijskie nominacje na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Podczas specjalnej uroczystości ciepłych, motywujących słów nie szczędzili m.in. Minister Sportu i Turystyki Adam Korol, Ambasador USA Stephen D. Mull, sportowcy Roman Kosecki i Andrzej Supron oraz Wiceprezes Zarządu Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A., sponsora polskiej reprezentacji.

Dziś, nasi olimpijczycy są już w USA, gdzie do 24 lipca w ośrodku Chino Valley będą przechodzić aklimatyzację oraz rozpoczną przygotowania do zmagań, które rozpoczną się już w najbliższą sobotę. Ceremonię otwarcia swoimi występami uświetnią m.in. Stevie Wonder, Nicole Sherzinger oraz Avril Lavigne.

Sponsorem Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych jest Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO), będące największą w Europie Środkowo-Wschodniej firmą odszkodowawczą. Podczas ceremonii wręczania nominacji olimpijskich, wiceprezes EuCO Jolanta Zendran powiedziała:

„Głównym filarem działalności EuCO jest pomoc poszkodowanym i ich najbliższym w powrocie do normalności. Dlatego promujemy sport jako podstawę prowadzenia zdrowego trybu życia. Chcemy zachęcać do wysiłku i dawać przykład jak przezwyciężać własne ograniczenia. Sport pozytywnie zmienia życie nas wszystkich, także zawodników Olimpiad Specjalnych. Pozwala cieszyć się rywalizacją, uczy walki z ograniczeniami, zawiązuje przyjaźnie i otwiera na Świat. Jakże cenne są te umiejętności w codziennym życiu. Dzięki sportowym zmaganiom możemy pokazać naszemu społeczeństwu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są pełnoprawnymi obywatelami. Mam nadzieję, że wszyscy miłośnicy sportu i wszyscy Polacy będą trzymać kciuki za naszych olimpijczyków w Los Angeles!”

susz

więcej informacji na:http://bit.ly/1TPGv8c