Relacja z czatu inwestorskiego z Prezesem Grupy EuCO Krzysztofem Lewandowskim.

Prezes Krzysztof Lewandowski

Utworzono: 29 sierpnia 2015r.

Relacja z czatu inwestorskiego z Prezesem Grupy EuCO Krzysztofem Lewandowskim.

26 sierpnia 2015 roku gościem czatu inwestorskiego na portalu Stockwatch.pl był Prezes Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. Krzysztof Lewandowski. Prezes odpowiadał na pytania dotyczące planów na dalszy rozwój spółki, polityki dywidendowej oraz perspektyw rynku firm odszkodowawczych.

Drugi kwartał dostarczył grupie EuCO 152-proc. wzrost zysku netto r/r do 6,5 mln zł. EBIT podskoczył o 150 proc., a przychody o 71 proc. do 24,1 mln zł. Wzrost przychodów wynika ze zwiększonej liczby prowadzonych spraw o odszkodowania związane z zadośćuczynieniem po śmierci bliskiej osoby oraz rozwoju segmentu cesji wierzytelności. Dodatkowo dzięki monitoringowi kosztów zysku netto za pierwsze półrocze 2015 roku wzrósł do rekordowego poziomu 11,7 mln zł, czyli o 139 proc. powyżej analogicznego okresu roku ubiegłego. W rozmowie z inwestorami, prezes EuCO zaznaczył, że spodziewa się co najmniej utrzymania obecnej dynamiki wzrostu.
– Po bardzo dobrym pierwszym półroczu spodziewamy się jeszcze lepszego drugiego półrocza tego roku. (…) Liczę na utrzymanie tak dobrego wzrostu w kolejnych latach, nawet bez uwzględnienia wpływów z odszkodowań za błędy medyczne. (…) Szacujemy, że sprawy o odszkodowania za zadośćuczynienia będą dostępne na podobnym poziomie przez najbliższe 4 lata. Rozwijamy obecnie 5 nowych produktów w obszarze odszkodowań, które będą dynamicznie się rozwijać w kolejnych latach. Ponadto cały czas prowadzimy prace nad rozwojem nowych usług w obszarze odszkodowań. –powiedział prezes w rozmowie z użytkownikami portalu Stockwatch.pl Wartość spraw zgłoszonych przez EuCO w trybie sądowym i przesądowym szacowana jest obecnie na ok. 600 mln zł (z uwzględnieniem rynku rumuńskiego), z kolei sprawy przyjęte, ale jeszcze nie zgłoszone wycenia się na 200 mln zł. Prezes zaznaczył, że na razie spółka będzie koncentrowała się głównie na rynkach polskich i rumuńskich, wykluczając ew. wejście na rynek bułgarski w niedalekiej przyszłości.

W związku z ostatnimi publikacjami, pojawiły się zapytania o możliwą akwizycję. Prezes Lewandowski nie wyklucza, że obecnie EuCO bacznie przygląda się kilku spółkom i nie wyklucza, że do pierwszej transakcji dojdzie już w 2016 roku.

Internautów zainteresowała także polityka dywidendowa spółki. Prezes przyznał, że obecnie polityka EuCO zakłada wypłatę co najmniej 25% skonsolidowanego zysku, zaznaczając, że docelowo EuCO chce wypłacać coraz wyższe dywidendy, nawet do 100% zysku.

Więcej informacji:http://bit.ly/1fHV9z4
Zapis czatu:http://bit.ly/1PAk2sM

Prezes Krzysztof Lewandowski