rekordowe wyniki Euco S.A.

REKORDOWE WYNIKI EuCO S.A. PO TRZECH KWARTAŁACH 2011 ROKU

Zarząd Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO S.A.) opublikował wyniki finansowe po trzech kwartałach 2011 roku. Przychody ze sprzedaży wzrosły do rekordowego poziomu 23,7 mln złotych i były o 69,2 proc. wyższe od osiągniętych po trzech kwartałach 2010 roku (14 mln złotych). Zysk netto wypracowany przez Grupę EuCO po trzech kwartałach tego roku wyniósł 5,03 mln złotych – to wynik o prawie 8 proc. lepszy od osiągniętego w analogicznym okresie ubiegłego roku (4,66 mln złotych).

Najważniejszym wydarzeniem III kwartału było założenie spółki zależnej na Słowacji – Európske Centrum Odškodného spol. s.r.o. Firma rozpoczęła działalnoś ć operacyjną we wrześniu – posiada już kilkudziesięciu współpracowników i prowadzi pierwsze sprawy. To już trzeci rynek zagraniczny, obok Czech i Węgier, na którym działa Grupa EuCO.

„Jestem przekonany, że rynek słowacki ma podobny potencjał do czeskiego, na którym działamy od 2008 roku i już jesteśmy liderem. Coraz silniejszą pozycję mamy także na Węgrzech – co miesiąc wpływa do nas około 120 spraw – to przerosło nasze oczekiwania. Naszym priorytetem jest dalsza ekspansja. Model działania wypróbowany na trzech zagranicznych rynkach potwierdza nasze kompetencje w tym zakresie. Mamy plany wejścia do kolejnych krajów”, powiedział Krzysztof Lewandowski, Prezes Zarządu Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A.

EuCO dynamicznie rozwija się także w Polsce. Cały czas rośnie liczba spraw, które EuCO zgłasza do towarzystw ubezpieczeniowych – w pierwszych dziewięciu miesiącach 2011 roku zgłoszono 9694 sprawy (to wynik o 47 proc. lepszy od wypracowanego w tym samym okresie 2010 roku). Jest to zasługa m.in. nowych regulacji prawnych (zadośćuczynienie na rzecz najbliższego członka rodziny, pozwy zbiorowe, wydłużenie terminów przedawnienia roszczeń), wzrostu świadomości osób poszkodowanych oraz rosnącej liczby współpracowników EuCO, których liczba w całym kraju przekroczyła 14 tysięcy.

Coraz silniejszą pozycję na rynku zdobywa Kancelaria Radców Prawnych EuCO, która reprezentuje klientów EuCO w postępowaniach sądowych. Na koniec września 2011 roku Kancelaria prowadziła 1971 spraw na łączną ponad kwotę 53 mln złotych. Po trzech kwartałach 2011 roku przychody ze sprzedaży Kancelarii wyniosły 3,4 mln złotych (to wynik ponad sześciokrotnie lepszy od osiągniętego w tym samym okresie w 2010 roku) a zysk netto – 505 tys. złotych (wzrost o 270 proc.)

W wynikach finansowych Grupy konsolidowane są dane finansowe spółki działającej w Czechach – Evropské Centrum Odškodného s.r.o., lidera czeskiego rynku odszkodowań. Po trzech kwartałach 2011 roku przychody ze sprzedaży w spółce czeskiej wyniosły 4,3 mln złotych (wynik o 157 proc. lepszy od osiągniętego w analogicznym okresie 2010 roku). Wyniki spółek węgierskiej i słowackiej nie są jeszcze konsolidowane.