Puls Biznesu: Branża odszkodowawcza rośnie w siłę. EuCO z rekordowym portfelem szkód.

Utworzono: 9 września 2015r.

Puls Biznesu: Branża odszkodowawcza rośnie w siłę. EuCO z rekordowym portfelem szkód.

W dzisiejszym wydaniu magazynu „Puls Biznesu” ukazał się artykuł opisujący obecną sytuację na rynku, jako „złotą erę w odszkodowaniach”. Autorzy zauważają, że tylko dwóch liderów branży (w tym EuCO), prowadzi obecnie sprawy o łącznej wartości ponad 1,7 mld zł. Według szacunków ekspertów wartość całego rynku może sięgać nawet 3 mld zł.

Puls Biznesu Zlota era w odszkodowaniach 09092015 EuCOZdaniem prezesa EuCO, Pana Krzysztofa Lewandowskiego sytuacja ta jest następstwem decyzji podjętej w 2010 r., kiedy to firma zadecydowała się na pokrywanie kosztów postępowania sądowego przeciwko ubezpieczycielom za swoich klientów. Potrzeba było również wielu lat, aby uświadomić społeczeństwo w fakcie, że decyzja ubezpieczyciela nie jest ostateczna i że warto walczyć o swoje racje.

Według Pulsu Biznesu, niebagatelną rolę w sukcesie firm odszkodowawczych odegrały firmy ubezpieczeniowe. „Gdyby towarzystwa nie oszczędzały na świadczeniach, branża odszkodowawcza nie miałaby możliwości tak szybkiego wzrostu” – czytamy. Za boom w branży odpowiadają także zmiany w prawie, które umożliwiły dochodzenie zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej w wypadku samochodowym oraz ustalenie okresu przedawnienia na 20 lat. To oznacza, że złota era może skończyć się za kilka lat. Odpowiedzią na zmiany rynkowe jest dywersyfikacja usług oraz ekspansja zagraniczna.

Prezes EuCO Krzysztof Lewandowski poinformował także, iż Spółka powołała dział badawczy, w którym jej najbardziej kreatywni prawnicy pracują nad nowymi rozwiązaniami i produktami. Póki co analitycy przewidują dalsze zwiększanie wartości prowadzonych przez Firmę spraw, względu na ciągły wzrost średniej wartości wypłacanych odszkodowań, które nadal są kilkakrotnie niższe niż w Europie.

Pałną treść artykułu znajdziecie Państwo pod linkiem »

Więcej na: http://bit.ly/1Q0NJn0

oraz w dzisiejszym wydaniu Pulsu Biznesu (nr 173, 09.09.15)