Prezes Spółek Zależnych EuCO pan Maciej Skomorowski na mecie IRONMAN Hawaii w Kona!

Każdego roku w październiku w hawajskim mieście Kona na wyspie Big Island odbywają się  najbardziej prestiżowe zawody triatlonowe na świecie: IRONMAN World Championship?. W każdym ze startów bierze udział od kilkuset do kilku tysięcy zawodników. Wyścigi organizowane są na dystansach: 3,86 km pływanie, 180,2 km jazda na rowerze i 42,195 km (maraton) bieg. Wyścig zaliczany jest do długodystansowych startów triatlonowych. Każdy zawodnik przekraczający linię mety słyszy You are an Ironman! – Jesteś człowiekiem z żelaza!

W tym roku , wśród Ludzi z Żelaza na mecie  Mistrzostw Świata IRONMAN znalazł się między innymi Prezes Spółek Zależnych EuCO Pan Maciej Skomorowski, który z logiem EuCO na piersi ukończył te zawody w czasie 14.34! Na mecie na naszego Reprezentanta czekał między innymi sam Jerzy Górski – legenda polskiego triathlonu: Triathlonowy Mistrz Świata w Double Ironman z Huntsville, Alabama (2-3 września 1990 roku. Czas – 24:47:46), ucztesnik Western State Endurance Run, 100 Miles in One Day, który ukończył w czasie 28:05:02 i uczestnik zawodów ULTRAMAN z 1995 roku na Big Island, gdzie narodził się triathlon (10km pływania, 421km jazdy rowerem, 84 biegu, czas 31h 43min 32 sek). Dziś Jerzy Górski jest organizatorem jednych z najbardziej prestiżowych zawodów w Polsce (Sława Triathlon, Bieg Straceńców w Głogowie) oraz prezesem Centrum Sportowego „Głogowski Triathlon”.

Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. uczestniczy w promowaniu tej dyscypliny sportu, nie tylko poprzez aktywny udział przedstawicieli Spółki w najważniejszych zawodach w Polsce i na świecie, ale także poprzez fundowanie stypendiów obiecującym, młodym zawodnikom (dziś: Miłosz Sowiński, wcześniej: Mateusz Rak, oraz duet: Marcin Suwart i Jarek Skiba) i współorganizowanie w roli sponsora głównego lub tytularnego takich imprez jak Triathlon Sława, Susz Triathlon czy HTG Ironman 70.3.