Największy w historii Legnicy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

NAJWIĘKSZY W HISTORII LEGNICY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Legnica, 10.01.2012

Informacja prasowa

 

Największy w historii Legnicy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – koncerty wielkich gwiazd
i rekordowa kwota 150 tys. zł zebrana dla Orkiestry.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy w 20-letniej historii WOŚP z takim rozmachem odbył się także w Legnicy. Pierwszym organizatorem i głównym sponsorem koncertów w tym mieście było Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO). Firma ta od siedmiu lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ale tym razem – oprócz licytowania Złotych Kart Telefonicznych – EuCO wsparło orkiestrę Jurka Owsiaka legnickim finałem. Na rynku tego miasta bawiło się ponad 10 tysięcy osób, a w czasie wszystkich akcji zebrano i wylicytowano w sumie rekordową kwotę ponad 150 tysięcy złotych, prawie 3 razy więcej niż w ubiegłym roku. Licytowano m.in. replikę czerwonej gwiazdy, która zdobiła bramę wjazdową do zamkniętej części miasta, gdy w Legnicy stacjonowały wojska armii czerwonej – za 2000 złotych, wycieczkę do Europarlamentu – za 1500 złotych, koszulkę polskiej reprezentacji piłki nożnej na EURO 2012 z autografami – za 1200 zł, zdjęcie kapitana Wrony z autografem – za 1000 złotych. Za 450 złotych wylicytowano model piłki, jaką rozgrywany będzie turniej EURO 2012.

O godzinie 14-tej imprezę rozpoczęła parada motocykli klubu motocyklowego Dopalacze.pl, a potem przyszedł czas na muzyczną ucztę. Na początek zagrały miejscowe zespoły Attaki Rock i Mohers Band. Po nich wystąpili: Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem i IRA, a wieczór zakończył występ zespołu Zakopower. O godzinie 20-tej, wszyscy mieszkańcy mogli podziwiać „światełko do nieba” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Legnicy było ono wyjątkowe w skali kraju, bo mieniło się światłami różnokolorowych laserów.

„Choć od siedmiu lat wspieramy Orkiestrę Jurka Owsiaka, to cieszę się, że w tym roku mogliśmy ją wesprzeć w jeszcze bardziej wyjątkowy sposób – wyjątkowy także dla nas, jak i dla całej Legnicy. Organizując ten koncert, pokazaliśmy całej Polsce, jak wspaniali i hojni są mieszkańcy naszego miasta i jak pięknie potrafią się bawić”, powiedział Krzysztof Lewandowski, Prezes Zarządu Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A.

EuCO po raz kolejny brało udział w finałach WOŚP. W ciągu ostatnich lat firmie udawało
się wygrywać licytacje Złotych Kart TP – w ubiegłym roku za 200 tys. złotych, w 2010 za 221 tys. złotych, trzy lata temu za 60 tys. zł.

Za okazane wsparcie Jurek Owsiak wyróżnił Spółkę medalem 15-lecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. jest wiodącą firmą odszkodowawczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Na rynku działa od 2004 roku. W skład Grupy Kapitałowej EuCO wchodzą: Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. jako podmiot dominujący, Kancelaria Radców Prawnych EuCO Joanna Smereczańska-Smulczyk i Partnerzy Spółka Komandytowa, Evropské Centrum Odškodného s.r.o. (spółka działająca w Czechach), Európai Kártalanítási Központ KFT
(spółka działająca na Węgrzech) oraz Európske Centrum Odškodného spol. s.r.o. (spółka działająca na Słowacji).

Dodatkowych informacji udziela:

Damian Kuraś
Rzecznik prasowy Europejskiego Centrum Odszkodowań
tel. 22 869 77 84
kom. 518 930 103
e-mail: d.kuras@kancelariapr.pl