Prasa

Gazeta
Data
Tytuł
Temat

Parkiet

27.01.2020 Techniczne sygnały przegrzania

Wskaźniki i oscylatory pokazują wykupienie rynku. Czy nadchodzi korekta? Na zamknięciu czwartkowej sesji 34 spółki z GPW notowały wzrost wartości akcji, licząc od początku stycznia, wyższy niż 20 proc. To oznacza, że wszystkie one przekroczyły w tym roku umowną granicę hossy. W gronie liderów są przede wszystkim małe podmioty, niesklasy- fikowane nawet w sWIGSo. Mowa m.in. o Euco, Tesgasie, Boombicie, Setancie czy Larqu. (…)
(…) EUCO wyrasta na lidera warszawskich zwyżek Akcje kancelarii podrożały od początku roku o ponad 100 proc. To najlepszy wynik na szerokim rynku. Licząc od listopadowego dołka bessy, skala zmian sięga już 230 proc. To bardzo dużo jak na tak krótki czas, a jak wiadomo – silne ruchy wzrostowe lubią się kończyć równie silnymi korektami. Warto jednak zwrócić uwagę, że kurs pokonał już linie średnich z 50 i 200 sesji i utworzył formację złotego krzyża. Ponadto przerwana została sekwencja coraz niższych szczytów w bessie. Sygnały AT sugerują, że EUCO może wchodzić w układ hossy. (…)

Parkiet

13.01.2020

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki… 

EUCO zdecydowanie na północ Od początku tego roku akcje kancelarii podrożały o 85 proc. W piątek rano cena dotarła już do 5,9 zł, co oznacza, że znalazła się najwyżej od grudnia 2018 r. Co istotne – zwyżka zaczęła się już w połowie listopada z 2 zł. Jej skala jest na tyle duża, że średnia krocząca z 50 sesji zbliżyła się od dołu do 2oo-sesyjnej i zapowiada się złoty krzyż. Jeśli dodamy do tego wybicie lokalnych ekstremów i klasyczny hak Rossa, to tworzy nam się tutaj układ zmiany trendu. Podobnie jak w przypadku Boombita, tak i tutaj dynamika ruchu niesie ryzyko silnej korekty. (…)

Gazeta Ubezpieczeniowa

23.09.2019

Dynamiczny rozwój Rumunii

W II kwartale przychody przekroczyły 18,8 mln zł, a zysk netto to 1,75 mln zł. W przyszłość patrzymy z optymizmem. Rozwijamy naszą „perlę w koronie”, czyli spółkę w Rumunii. Myślę, że na tamtym rynku, jeśli chodzi o przychody i zyski, czeka nas prawdziwy boom. Jesteśmy tam niekwestionowanym liderem, co miesiąc bijemy rekordy, jeśli chodzi o liczbę i wielkość spraw. Po I półroczu wartość prowadzonych spraw to ponad 415 mln zł. To trwała tendencja wzrostowa – powiedział Michał Karewicz, zarządzający zespołem Centrul European De Despăgubiri SRL. Jednym z podstawowych celów jest systematyczne generowanie gotówki. EuCO zakłada wykup ok. 10 mln zł wyemitowanych obligacji oraz refinansowanie pozostałej części zadłużenia. W II kwartale grupa wygenerowała cash flow operacyjny na poziomie 4,8 mln zł. Spółka planuje rozwijać biznes w Polsce – tam, gdzie są ku temu najbardziej sprzyjające warunki.(…)

Gazeta Ubezpieczeniowa

04.06.2019

Poszkodowany może leczyć się prywatnie

Poszkodowany nie ze swojej winy w wypadku komunikacyjnym ma prawo do bezpłatnego leczenia prywatnego. Koszty powinien opłacić ubezpieczyciel, u którego sprawca wykupił OC. Wiedza na ten temat nie jest jednak powszechna – twierdzi Europejskie Centrum Odszkodowań. Jak przypomina EuCO, wspomnianą na wstępie możliwość zapewniła uchwała Sądu Najwyższego z 19 maja 2016 r.  (sygn. m CZP 63/15). SN stwierdził, że ubezpieczyciele powinni zwracać poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych uzasadnione i celowe wydatki na koszty leczenia i rehabilitacji niefinansowane ze środków publicznych. Koszty niezbędne do leczenia i rehabilitacji to takie wydatki, które w świetle wiedzy medycznej pozwalają na przywrócenie stanu zdrowia poszkodowanego do stanu sprzed wypadku. SN zwrócił uwagę, że to poszkodowanemu, po konsultacjach lekarskich, należy pozostawić wybór miejsca leczenia – jeżeli prywatny ośrodek specjalizuje się w określonym zabiegu i daje znacznie lepsze rokowania na pełen powrót do sprawności niż placówka publiczna, to według sądu jest to przesłanka do wyboru opcji leczenia prywatnego. – Poszkodowany w wypadku powinien zapytać lekarza o najnowsze osiągnięcia w medycynie, które pozwolą mu jak najszybciej powrócić do zdrowia. Większość z nas – jako pacjentów – jest przyzwyczajona do korzystania z ograniczonego i często przestarzałego koszyka świadczeń NFZ. Uczulam i podkreślam: w tym przypadku nie jesteśmy ograniczeni budżetem, nie musimy wybierać najtańszych metod leczenia – tym, czym mamy się kierować wraz z lekarzem prowadzący m, jest wybór procesu leczenia, który najlepiej i najszybciej przywróci sprawność. To, co mogę poradzić – gdy już wiemy, w jaki sposób powinno przebiegać nasze leczenie – sprawdźmy, czy proponowane świadczenia realizuje publiczna służba zdrowia, a jeśli tak – czas oczekiwania. Jeżeli odrobimy to zadanie, będziemy mogli poinformować towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy, że sprawdziliśmy możliwości „bez- kosztowego” leczenia. Z doświadczenia EuCO wiemy, że taki argument dobrze mieć w zanadrzu – łatwiej odzyskamy nasze pieniądze i nie spotkamy się z zarzutem, że mogliśmy dany zabieg czy operację przeprowadzić ze środków NFZ – powiedziała mec. Beata Szlapińska-Pawlów z Kancelarii Radców Prawnych EuCO. (…)

Gazeta Finansowa

31.05.2019

Ranking 100 firm z sektora MSP

W rankingu 100 firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw,  przygotowanym przez redakcję Gazety Finansowej, EuCO jest wymienione na 32 pozycji.

Rzeczpospolita
Parkiet

27.05.2019

Cena baryłki zanurkowała

Ropa naftowa i indeksy zagraniczne mocno traciły w czwartek na wartości. Od początku czwartkowej sesji to sprzedający byli stroną dominującą na warszawskim parkiecie. WIG20 wystartował z poziomu 2212 pkt i przez kolejne godziny stopniowo obniżał pułap notowań. (…)
(…) Na szerokim rynku najsłabszy był Pozbud (-14,4 proc.), a najsilniejsze EUCO (+31,3% proc.). (…)

Gazeta Pomorska

14.05.2019

Ile zapłacimy za OC? Na razie ceny bez zmian, ale wybierz mądrze STRONA6 OC wybierz mądrze na przyszłość

Ceny polis nie zmieniają się drastycznie w ostatnich miesiącach. Średnia cena polisy w kraju na początku maja nadal wynosiła około 9OO zł. Natomiast najtańsze OC utrzymuje się na poziomie około 300-400 zł – wynika z najnowszych danych portalu mFind. Przy czym w Bydgoszczy średnia cena OC na początku tego miesiąca wyniosła 992 zł, a w Toruniu 1027 zł. Natomiast najtańsza taka polisa w mieście nad Brdą i Wisłą kosztowała 441 zł, a w grodzie Kopernika 424 zł – wyliczył mFind. A jak podaje Ubea.pl, patrząc na cały pierwszy kwartał tego roku, średnia składka OC w najtańszym towarzystwie ubezpieczeniowym w Bydgoszczy wyniosła 753 zł, a w Toruniu 602 zł. Portal ten sprawdził też na terenie jakich miejscowości mieszkają osoby najczęściej obliczające składki OC przez Internet. (…)
(…) Co ważne, zgodnie z artykułem 4421 kodeksu cywilnego okres przedawnienia roszczeń co do znacznej części wypadków drogowych powodujących urazy ciała wynosi nawet 20 lat. To oznacza, że osoby, którym towarzystwa odmówiły pokrycia kosztów rehabilitacji w przeszłości, mogą teraz zwrócić się o rekompensatę wraz z odsetkami – podają eksperci z Kancelarii Radców Prawnych EuCO. (…)

Gazeta Ubezpieczeniowa

13.05.2019

Szybki rozwój działalności zagranicznej Grupa Kapitałowa Europejskiego Centrum Odszkodowań

Grupa Kapitałowa Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO) zaprezentowała wyniki finansowe za 2018 r. Przychody ze sprzedaży przekroczyły 83,3 min zł, a EBITDA 23,8 min zł. Na koniec ub.r. grupa prowadziła 18,1 tyś. spraw o łącznej wartości sięgającej 720 min zł. ok 2018 był rokiem rozwoju działalności zagranicznej EuCO, szczególnie rynku rumuńskim. Wartość spraw prowadzonych przez spółki grupy poza Polską, w tym przez Centrul European De Despăgubiri SRL w Rumunii, na koniec 2018 r. wynosiła 333,8 min zł, co w porównaniu z 223,6 min zł w 2017 r. stanowi wzrost o prawie 50%. – Rumunia staje się perłą w koronie Grupy Kapitałowej EuCO. To duży, 20-milionowy kraj, w którym jesteśmy niekwestionowanym liderem. Potencjał rozwoju jest jeszcze większy, ponieważ zwiększamy naszą obecność we wszystkich regionach Rumunii. Zamierzamy wprowadzać też do oferty nowe produkty, które cieszą się popularnością wśród klientów EuCO i które odniosły sukces w Polsce – powiedział Krzysztof Lewandowski, prezes zarządu EuCO. (…)

Motocykl

15.04.2019

Walcz do końca

Zbliżasz się do skrętu – hamujesz, składasz motocykl l nagle dociera do ciebie, że nie ma przyczepności! efektowny fikołek poprzedza twarde lądowanie. leżysz jak naleśnik na talerzu l zastanawiasz się, co dalej. radzimy, co zrobić w taki m przypadku. (…)
(…) Możesz zatrudnić adwokata specjalizującego się w odzyskiwaniu odszkodowań lub firmę o tej samej specjalizacji. Nie brak tego typu ofert. W przypadku adwokata pierwsza porada jest najczęściej bezpłatna. W przypadku firm (np. Europejskie Centrum Odszkodowań czy Salvum) masz kilka wariantów do wyboru (np. firma odkupi od ciebie odszkodowanie – pieniądze masz od ręki, firma dochodzi odszkodowania i potrąca sobie procent prowizji itp.). Wcześniej czy później musisz zapłacić, i to niemało – wartość prowizji może pochłonąć ponad 1/4 kwoty odszkodowania. (…)

Gazeta Finansowa

01.03.2019

Złota Setka

W zestawieniu „Stu Największych Instytucji Finansowych” przygotowanych przez redakcję Gazety Finansowej, EuCO zostało wymienione na 74 pozycji.

Gazeta Ubezpieczeniowa

18.02.2019

Powszechny brak wiedzy na temat zimowych odszkodowań

Z doświadczeń Kancelarii Radców Prawnych EuCO wynika, że Polacy nie wiedzą, jakie kroki podjąć, zeby otrzymać tzw. zimowe odszkodowania, związane między innymi z upadkiem na nieodśnieżonym chodniku, urazami powstałymi z powodu spadających sopli czy poślizgiem samochodu na oblodzonej drodze(…)
(…) Możliwość uzyskania zimowych odszkodowań znajduje podstawę w treści art. 415 kodeksu cywilnego („Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jet do jej naprawienia”), a także ustaw: o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, o drogach publicznych oraz o gospodarce nieruchomościami(…)

Gazeta Powiatowa

28.01.2019

Poślizgnąłeś się? Miałeś wypadek na oblodzonej drodze? Jak uzyskać odszkodowanie?

Polacy nie wiedzą, jakie kroki podjąć, żeby otrzymać tzw. „zimowe” odszkodowania, związane między innymi z upadkiem na nieodśnieżonym chodniku, urazami powstałymi z powodu spadających sopli czy poślizgiem samochodu na oblodzonej drodze. Najważniejsze są pierwsze chwile po zdarzeniu. Brak wiedzy na temat pierwszych działań na miejscu zdarzenia powoduje, że EuCO nie może zająć się wieloma sprawami (ok. 70 proc. poszkodowanych nie posiada dowodów potwierdzających winę podmiotu, np. zdjęcia, relacje świadków). -Jeżeli chcemy uzyskać odszkodowanie musimy podjąć trzy kroki zaraz po zdarzeniu – zrobić zdjęcie miejscu wypadku, zebrać dane świadków i zawiadomić policję lub straż miejską. Polacy nie zdają sobie sprawy, jak ważne dla dalszego postępowania jest nasze działanie kilka minut po wypadku – bez materiału dowodowego z miejsca zdarzenia, uzyskanie odszkodowania jest niezwykle trudne – podkreśla mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk z Kancelarii Radców Prawnych EuCO. (…)

Gazeta Polska

23.01.2019

Jak uzyskać zimowe odszkodowania?

Polacy nie wiedzą, jaki kroki podjąć żeby otrzymać tzw. zimowe odszkodowania, związane m.in. z upadkiem na nieodśnieżonym chodniku, urazami powstałymi z powodu spadających sopli czy poślizgiem samochodu na oblodzonej drodze. – Musimy podjąć trzy kroki zaraz po takim zdarzeniu – zrobić zdjęcie miejsca wypadku, zebrać dane świadków i zawiadomić policję lub straż miejską. Bez tego uzyskanie odszkodowania będzie niezwykle trudne – podkreśla mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk z Kancelarii Radców Prawnych EuCO. (…)

Gazeta Polska Codziennie

22.01.2019

Jak uzyskać zimowe odszkodowanie

Ubezpieczeni nie zawsze wiedzą, jakie przysługują im prawa i jak skutecznie uzyskać odszkodowanie za poniesioną szkodę – twierdzą eksperci rynku odszkodowań. Zimowa aura sprzyja różnego typu wypadkom, związanym z poślizgnięciem się na nieodśnieżonych chodnikach, urazami powstałymi z powodu spadających sopli czy poślizgiem auta na oblodzonej drodze. W wielu przypadkach poszkodowanym w takich wypadkach należy się odszkodowanie od właściciela posesji czy zarządcy drogi. W sytuacji gdy za właściwe utrzymanie danego terenu odpowiada podwykonawca (np. firma sprzątająca), to on staje się adresatem roszczenia. Gdy pozwany posiada polisę OC, poszkodowany zwraca się o wypłatę odszkodowania do towarzystwa ubezpieczeniowego. Ale żeby je uzyskać, trzeba zebrać dowody zdarzenia. – Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne dla dalszego postępowania jest nasze działanie kilka mi nut po wypadku. Jeżeli ulegniemy wypadkowi, warto jak najszybciej zebrać materiały dowodowe. Należy zrobić zdjęcie miejsca wypadku, zebrać dane świadków i zawiadomić policję lub straż miejską – wyjaśnia mec. Joanna Smereczańska- -Smulczyk z Kancelarii Radcy Prawnych EuCO. Z praktyki firm zajmujących się odszkodowaniami wynika, że nie wszyscy ubezpieczeni są świadomi przysługujących im roszczeń. (…)

Gazeta Pomorska

18.01.2019

Ubezpieczenie dla turystów

Zima to czas śnieżnego szaleństwa, ale i wypoczynku. Jednak drobny wypadek na zagranicznym stoku czy polskim chodniku może nas kosztować sporo nerwów.
Wybierasz się an zimowy wyjazd? Bez odpowiedniego ubezpieczenia w razie wypadku sporo ryzykujesz – przypominają eksperci Polskiej Izby Ubezpieczeń.(…)

Gazeta Ubezpieczeniowa

16.01.2019

Milion za upadek z rusztowania

Sąd Apelacyjny w Katowicach przyznał nieodwracalnie sparaliżowanemu po tragicznym upadku z rusztowania 38-latkowi ok. 1 min zł. To jedno z najwyższych odszkodowań w Polsce dla ofiary wypadku przy pracy. r l lak wysoka kwota nie zwróci panu Damianowi zdrowia, ale przynajmniej pomoże w organizacji specjalistycznego leczenia i zapewnieniu codziennej opieki. – W wyniku wypadku pan Damian potrzebuje stałej opieki, ciągle trwa także jego leczenie i rehabilitacja, a to są ogromne koszty. Jego żona musiała zrezygnować z pracy i stale zajmuje się mężem – podkreśla mec. Daniel Gadawski, pełnomocnik poszkodowanego, reprezentujący Kancelarię Radców Prawnych EuCO. 38-letni obecnie mężczyzna został sparaliżowany w wyniku wypadku, do którego doszło 28 listopada 2012 r. na budowie trasy S8. Roboty przebiegały na wysokości 4 metrów, na rusztowaniu, które zostało nieprawidłowo ustawione. (…)
Pełną treść artykułu, który ukazał się w wydaniu papierowym przesyłamy w załączeniu.

Dziennik Łódzki

07.01.2019

Milion złotych dla ofiary wypadku na budowie S8

Pan Damian jest nieodwracalnie sparaliżowany. To skutek upadku z rusztowania na placu budowy trasy S8 w pow. wieruszowski. Ubezpieczyciel pracodawcy wypłacił mężczyźnie zaledwie niecałe 30 tys. zł. Po trzech latach batalii sądowej pan Damian wywalczył wielokrotnie więcej. Tytułem zadośćuczynienia, zaległych rent, odsetek i zwrotu kosztów sądowych 38-latek otrzyma ok. 1 mln zł. Rentę będzie pobierał do końca życia.

(…) „Byliśmy oburzeni kwotą, jaką zaproponowało towarzystwo ubezpieczeniowe. Pan Damian, któremu zawalił się świat po wypadku, dowiedział się, że jego cierpienie jest warte niespełna 30 tys. zł” – mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk(…)

Dziennik Łódzki

31.12.2018

Sparaliżowany mężczyzna wywalczył dożywotnią rentę Milion złotych dla poszkodowanego na budowie trasy S8

Pan Damian jest nieodwracalnie sparaliżowany. To skutek upadku z rusztowania na placu budowy trasy S8 w pow. wieruszowski. Ubezpieczyciel pracodawcy wypłacił mężczyźnie zaledwie niecałe 30 tys. zł. Po trzech latach batalii sądowej pan Damian wywalczył wielokrotnie więcej. Tytułem zadośćuczynienia, zaległych rent, odsetek i zwrotu kosztów sądowych 38-latek otrzyma ok. 1 mln zł. Rentę będzie pobierał do końca życia.

(…) „Byliśmy oburzeni kwotą, jaką zaproponowało towarzystwo ubezpieczeniowe. Pan Damian, któremu zawalił się świat po wypadku, dowiedział się, że jego cierpienie jest warte niespełna 30 tys. zł” – mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk(…)

Rzeczpospolita

20.09.2018

Nie każdy dostanie tyle samo pieniędzy z polisy

Latem zatrucia salmonellą nie należą do rzadkości, a zdarza się, że dochodzi do nich na skutek zaniedbań sprzedawców artykułów spożywczych. W takich przypadkach poszkodowani mogą żądać rekompensaty. Od tysiąca do dwóch tysięcy złotych wyniosła większość odszkodowań, wypłacona początkowo przez ubezpieczyciela klientom Green Gaffe Nero, którzy w czerwcu zatruli się salmonellą. Zatruciu uległo ponad 100 osób, a kwoty te nie są ostateczne według zapewnień spółki. W takich przypadkach można dochodzić wyższych świadczeń, a ich wysokość zależna będzie od tego, jak bardzo poszkodowany ucierpiał. – Zadośćuczynienie rzędu jednego tysiąca złotych można co do zasady uznać za dosyć symboliczne. Odpowiada ono najniższym kwotom zasądzanym na rzecz poszkodowanych przez sądy w przypadku niewielkiego rozmiaru krzywdy – uważa Tomasz Młynarski, radca prawny w biurze Rzecznika Finansowego. – W tego typu sprawach odnotowujemy zadośćuczynienia w bardzo różnej wysokości – od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych – mówi Joanna Smereczańska-Smulczyk z Kancelarii Radców Prawnych EuCO. (…)

(…) Jak wyjaśnia radca prawny Joanna Smereczańska-Smulczyk, w przypadku szkody majątkowej obowiązuje zasada pełnej kompensaty – poszkodowany może liczyć na zwrot wszystkich wydatków, jakie poniósł w związku z zatruciem salmonellą, jak również korzyści utraconych w związku z chorobą. Poszkodowany może także domagać się zadośćuczynienia z powodu szkody niemajątkowej: z tytułu uszczerbku na zdrowiu, rozstroju zdrowia wywołanego zatruciem. (…)

Puls Biznesu

17.09.2018

Polsko-rumuńskie plany EUCO

Kancelaria odszkodowawcza szuka nowych źródeł zarobku na rodzimym rynku. Na razie żyłę złota odkryła nad Morzem Czarnym. Najbardziej dochodowe źródło przychodów kancelarii odszkodowawczych, czyli koszyk spraw o zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej, wysycha, a rynek skurczył się z 2 mld zł do 1,2 mld zł (roczna suma świadczeń przepływająca przez kancelarie odszkodowawcze). W marcu Sąd Najwyższy uznał, że zadośćuczynienia należą się również bliskim poszkodowanych, którzy znajdują się w stanie wegetatywnym. Jednak to źródło nie będzie aż tak dochodowe, jak zakładała branża odszkodowawcza przed wydaniem uchwały. SN w uzasadnieniu mocno ograniczył grupę osób, którym należy się finansowa rekompensata za zerwane więzi. O sprawie informowaliśmy na łamach „PB” w artykule „Ubezpieczyciele będą mieć problem” z 27 marca. Taki obrót sprawy nie martwi jednak Krzysztofa Lewandowskiego, prezesa Europejskiego Centrum Odszkodowań(EUCO), największego gracza z branży na polskim rynku. – Naszą specjalnością są szkody osobowe. (…)

Gazeta Ubezpieczeniowa

14.09.2018

Podsumowanie tygodni 6-12 września 2018 r.

Marki znikają z rynku Numerem jeden ostatnich kilku dni był start zapowiadanego od kilku miesięcy projektu „komunikacyjnego” PKO BP. Na początek bank wprowadził polisy komunikacyjne czterech ubezpieczycieli w kilkuset placówkach, a docelowo zamierza je udostępnić w całej sieci oraz kanałach cyfrowych. Kilka elementów przedsięwzięcia PKO BP przedstawia się interesująco (np. możliwość modułowej konstrukcji ochrony), jednak choćby ze względów historycznych czy wygody obsługi trudno wróżyć sukces tej koncepcji w rywalizacji z multiagentami. Choć z drugiej strony, mając taki atut jak skala działalności, bank może mieć nadzieję na stosunkowo niezłe przychody ze składek. Początek serialu Jednym z ciekawszych akcentów minionego tygodnia było zniknięcie z naszego rynku kolejnej marki ubezpieczeniowej. (…)

(…) Na uwagę zasługiwała również publikacja wyników finansowych EuCO za pierwsze półrocze (czytaj na str. 7). Z raportu firmy wynikało, że choć po okresie gwałtownego wzrostu branża odszkodowawcza znalazła się w trendzie spadkowym, to rosnące rezerwy ubezpieczycieli dają jej nadzieję na odbicie. (…)

Gazeta Ubezpieczeniowa 14.09.2018 EuCO po l półroczu 2018 R.

Dochodowa usługa samochodu zastępczego Grupa Kapitałowa Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO) podała w sprawozdaniu finansowym za pierwsze półrocze 2018 r., że w tym okresie wypracowała ponad 46,4 min zł przychodów ze sprzedaży (+9,3% r/r) i ponad 11,2 min zł EBITDA (+16,4%). W samym U kwartale zysk netto grupy wzrósł » 400%, do poziomu 3,1 min zi, a przychody zwiększyły się o ponad 23 i wyniosły 23,6 min zł. – Pierwsze półrocze, a zwłaszcza II kw. br, wyraźnie pokazuje znakomite efekty optymalizacji, która dała ponad 30% redukcję kosztów. Ten proces trwa i będzie przynosił jeszcze lepsze efekty. Możemy pochwalić się portfelem prowadzonych spraw o wartości 675 min zł. To efekty realizowania nowej strategii i oferowania nowych produktów. Na wyniki Grupy Kapitałowej EuCO świetnie wpływa też dynamiczny rozwój naszej m- muńskiej spółki i projektu EuCOvipcar, oferującego samochody zastępcze z polisy OC – powiedział Krzysztof Lewandowski, prezes EuCO.  (…)

Dziennik Gazeta Prawna 03.09.2018 Spółki notowane na warszawskiej giełdzie publikują raporty za l półrocze.

W poniedziałek zrobi to m.in. Europejskie Centrum Odszkodowań, we wtorek LPP i Atal, dzień później Ciech i Impel, w czwartek Śnieżka, a w ostatnim dniu roboczym windykator Kruk, deweloper LC Corp oraz Wirtualna Polska Holding. (…)

Gazeta Wrocławska 03.07.2018 Analiza danych giełdowych

W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 3,2%.

Gazeta Finansowa 29.06.2018 Ranking największych firm w Polsce

W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, EuCO jest wymienione na 738 pozycji.

 

Gazeta Ubezpieczeniowa 25.06.2018 Zadośćuczynienia nie tak straszne, jak przypuszczano

Treść niedawno opublikowanego uzasadnienia do uchwały Sądu Najwyższego dotyczącej zadośćuczynień dla bliskich ofiar wypadków oznacza, że ubezpieczyciele nie będą musieli ponieść tak dużych kosztów, jak się obawiano – zauważa „Rzeczpospolita”. Gazeta przypomina, że wstępne szacunki Komisji Nadzoru Finansowego mówiły o kosztach uchwały sięgających od 600 min zł do 16 mld zł. Publikacja uzasadnienia SN zawężającego katalog sytuacji uzasadniających przyznanie zadośćuczynienia oraz mocno ograniczającego krąg osób uprawnionych do niego sprawiła, że zakładom przestał grozić ogromny wzrost obciążeń z tego tytułu. (…)

(…) Joanna Smereczańska-Smulczyk, dyrektor Kancelarii Radców Prawnych EuCO, podkreśla z kolei, że jej firma ma już 14 wyroków zasądzających w prawach dotyczących zadośćuczynień dla bliskich na łączną wartość około 1 mln zł. (…)

Gazeta Ubezpieczeniowa 27.04.2018 Regulować czy zostawić jak jest?

19 kwietnia 2018 r. odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z Polską Izbą Ubezpieczeń jego uczestnicy dyskutowali nad potrzebą interwencji prawnej w funkcjonowanie rynku kancelarii odszkodowawczych. Na kwestii przewidywalności zadośćuczynień skupił się w swoim wystąpieniu Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń: (…)

(…)  Natomiast Joanna Smereczańska-Smulczyk, prezes Izby Pomoc Poszkodowanym, stwierdziła, że gdyby nie polityka zakładów ubezpieczeń, to nie byłoby miejsca dla firm odszkodowawczych. (…)

 Super Express 13.04.2018 Walczę o lepsze życie dla mojego syna

Posiedzimy na tarasie, a w weekend może pojedziemy na wycieczkę – Ilona Grzeszczyk (511.) z Krszczonowa (woj Lublelskie) często zagaduje syna Arkadiusza(26l.) wiedząc, że nic nie odpowie. Osiem lat temu chłopak  miał wypadek samochodowy, z którego wyszedł z ciężkimi obrażeniami i od tej pory żyje we własnym świecie.  (…)

(…) Dwa lata temu odwiedzili ją pracownicy Europejskiego Centrum Odszkodowań EuCO, oferując pomoc. Udało im się wywalczyć naprawdę spore pieniądze. Nie musieliśmy jeździć po szpitalach i sądach, dostarczać dokumentów itp. Wszystko zrobili za mnie – cieszy się pani Ilona. (…)

Parkiet 03.04.2018 Kalendarium

Europejskie Centrum Odszkodowań (EUC0420) ustalenie praw do odsetek.

Gazeta Ubezpieczeniowa 03.04.2018 Syn w stanie wegetatywnym

Sąd Apelacyjny w Lublinie na rozprawie w dniu 17 stycznia przyznał ponad 100 tyś. zł matce, która od 8 lat opiekuje się synem w stanie wegetatywnym. Przyznana przez SA kwota to zadośćuczynienie za zakłócone relacje między osobami najbliższymi z powodu trwałej i poważnej niepełnosprawności poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym. (…)

(…) Dotychczas o zadośćuczynienie mogli starać się wyłącznie najbliżsi śmiertelnych ofiar wypadków -jednak bezprecedensowe orzeczenia Sądu Okręgowego i Apelacyjnego zgodziły się z argumentacją pełnomocnika i uznały, że bardzo zły i nierokujący poprawy stan zdrowia poszkodowanego w wypadku narusza prawo do niezakłóconego życia rodzinnego oraz prawo utrzymania typowej więzi rodzinnej – a bliscy takiej osoby mają prawo do zadośćuczynienia – powiedziała mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk z Kancelarii Radców Prawnych EuCO. (…)

Puls Biznesu 23.03.2018  Sądny dzień
w ubezpieczeniach

27 marca Sąd Najwyższy zajmie się kwestią szkód osobowych. Uchwała po myśli Rzecznika Finansowego otworzy nowy katalog roszczeń. Ubezpieczyciele i kancelarie odszkodowawcze wstrzymują oddech.  W kwietniu zeszłego roku Rzecznik Finansowy skierował do Sądu Najwyższego (SN) pytanie, czy bliscy osób ciężko poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych mogą żądać od ubezpieczyciela sprawcy wypadku wypłaty zadośćuczynienia. (…)

(…) Legnickie EuCO pod koniec lutego zorganizowało w Warszawie spotkanie z dziennikarzami, podczas którego poinformowało: kto może starać się o zadośćuczynienie, jaką dokumentację należy składać i jakie kroki podjąć, aby je otrzymać. Kancelaria powołała się m.in. na przełomowy wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie z 17 stycznia 2018 r., który przyznał 100 tyś. zł zadośćuczynienia za zakłócone relacje między osobami najbliższymi z powodu trwałej i poważnej niepełnosprawności poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym matce sprawującej opiekę nad synem będącym od 8 lat w stanie wegetatywnym. (…)

Gazeta Ubezpieczeniowa 09.03.2018 Do wyboru, do koloru

O ile końcówka lutego była okresem lekkiego marazmu w branży ubezpieczeniowej, to początek marca w pełni zrekompensował wcześniejszą monotonię. W ciągu zaledwie kilku dni miały miejsce wydarzenia obejmujące swoim zakresem pełne spektrum tematów – od kwestii prawnych poczynając, poprzez zmiany właścicielskie, a na planach strategicznych kończąc. Dużo czy mało? (…)

(…) W oczekiwaniu na uchwałę SN Uwagę zwracał również wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie, przyznający matce ofiary wypadku w stanie wegetatywnym zadośćuczynienie za zakłócone relacje rodzinne. Werdykt SA podgrzał i tak już spore emocje związane z oczekiwaniem na werdykt Sądu Najwyższego w tej kwestii (wypowie się 27 marca). Swoją „cegiełkę” do budowania atmosfery dorzuciło też Europejskie Centrum Odszkodowań deklarując, że ma wiele tego typu spraw i tylko czeka na „zielone światło” od SN.  (…)

Gazeta Ubezpieczeniowa 16.02.2018 Problemy z odszkodowaniami komunikacyjnymi

Z raportu Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości wynika, że ponad 90% spraw dotyczących komunikacyjnej szkody majątkowej z pozwu klienta przeciwko ubezpieczycielowi zakończyło się zwycięstwem tego pierwszego – informuje „Rzeczpospolita”. W ponad 90% sporów sądy uwzględniły całość bądź część roszczeń. W tych ostatnich przypadkach sądy przyznawały średnio niemal trzy czwarte wnioskowanej kwoty. (…)

(…) Joanna Smereczańska-Smulczyk z Kancelarii Radców Prawnych EuCO podkreśla, że z doświadczeń jej firmy wynika, że dopiero wystąpienie poszkodowanych i ich pełnomocników na drogę sądową pozwala na pełne zaspokojenie roszczeń. Gazeta wskazuje, że w 80% spraw konieczne było zaangażowanie przynajmniej jednego biegłego, którym zazwyczaj był technik samochodowy. (…)

Rzeczpospolita 08.02.2018 Odszkodowania nie wystarczają na naprawę auta po wypadku

Towarzystwa często zaniżają wypłaty z polis komunikacyjnych. Poszkodowani, którzy szukają sprawiedliwości przed obliczem Temidy prawie zawsze wygrywają sprawy. Ponad 90 proc. spraw, w których pozwanym był ubezpieczyciel, zakończyło się wygraną klienta towarzystwa. W 32,5 proc. przypadków sądy uwzględniły roszczenia w całości, a w 60,2 proc. w części – wynika z opracowania Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości (IWS). W sprawach, w których powództwo zostało uznane częściowo, klienci towarzystw uzyskali prawie 75 proc. wnioskowanej kwoty. To oznacza, że sądy uznawały za uzasadnioną większą część roszczeń klientów. A spraw jest dużo. W latach 2015-2017 sądy zajmowały się ok. 180 tyś. sporów dotyczących likwidacji szkód z OC komunikacyjnego. (…)

(…) Doświadczenia Europejskiego Centrum Odszkodowań potwierdzają, że dopiero wystąpienie w imieniu osób poszkodowanych i roszczących na drogę sądową pozwala na  pełne zaspokojenie ich roszczeń odszkodowawczych – mówi Joanna Smereczańska-Smulczyk z Kancelarii Radców Prawnych EuCO.  (…)

Gazeta Ubezpieczeniowa 06.02.2018 Rośnie liczba sądowych batalii o auta zastępcze

Coraz więcej sporów dotyczących refundacji kosztów auta zastępczego z OC sprawcy wypadków jest rozstrzyganych na drodze sądowej – informuje „Rzeczpospolita”. Z danych uzyskanych przez gazetę wynika, że o ile dwa lata temu do sądów trafiło 18 tyś. spraw dotyczących pojazdów zastępczych, to w 2017 r. ich liczba wzrosła do 30 tyś. „Rz” pisze, że w oczach wypożyczalni winę za taki stan rzeczy ponoszą ubezpieczyciele. Damian Kuraś, rzecznik EuCO, które współpracuje z Eurocarem, twierdzi, że zakłady zaniżają liczbę dni wynajmu lub ustalają nierealne terminy naprawy pojazdu. Z kolei ubezpieczyciele oficjalnie twierdzą, że problem nie istnieje.  (…)

Gazeta Wrocławska 29.01.2018 Sprzedaż Amrest wzrosła o jedną trzecią

AmRest Holdings podał, że sprzedaż Grupy AmRest w czwartym kwartale 2017 roku przekroczyła 1,2 miliarda złotych i była o jedną trzecią wyższa niż w tym samym okresie rok wcześniej. Według zarządu firmy, na dynamikę sprzedaży pozytywnie wpłynęły wyniki nowych obiektów przejętych w 2017 roku. (…)

W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO, którego kurs uległ zmianie o 2,17% (…)

Rzeczpospolita 26.01.2018 Auta zastępcze wjechały do sądów

Na sporach między wypożyczalniami samochodów a towarzystwami tracą poszkodowani w kolizjach i wypadkach komunikacyjnych. Rośnie liczba sporów o samochód zastępczy, którego wynajem powinien być refundowany z polisy OC sprawcy wypadku. Taki pojazd należy się poszkodowanemu na czas naprawy jego samochodu. W 2017 r. do sądów trafiło prawie 30 tyś. spraw dotyczących aut zastępczych, dla porównania – dwa lata temu było ich 18 tyś. To tylko wierzchołek góry lodowej. (…)

(…) Wypożyczalnie uważają, że winni są ubezpieczyciele. – Poszkodowany, który sam rozmawia z ubezpieczycielem o użyczeniu auta, bardzo często spotka się z zaniżaniem liczby dni wynajmu auta – mówi Damian Kuraś, rzecznik kancelarii odszkodowawczej EuCO, dysponującej wypożyczalnią samochodów Eucocar. Ponadto towarzystwa ustalają nierealnie krótkie terminy naprawy pojazdu. Zakładają, że mechanicy zajmą się autem od ręki, a części zapasowe będą już na miejscu. W rzeczywistości warsztaty potrzebują na naprawę nawet kilku lub kilkunastu dni więcej, niż przewidział ubezpieczyciel – dodaje. (…)

Gazeta Wrocławska 11.01.2018 Plebiscyt Gazety Wrocławskiej

Aby oddać głos wyślij na nr72355 SMS o treści: GC.X gdzie „X” oznacza numer kandydata na liście poniżej. (…)

(…) Paweł Filipiak prezes zarządu Fundacji EuCO Dzieciom, nominowany za stałą i hojną pomoc najmłodszym (…)

Echo Dnia Świętokrzyskie 05.01.2018 Ich praca została doceniona i wyróżniona

Prezentujemy pierwszych kandydatów w akcji Echa Dnia Człowiek Roku 2017. Zgłoś kolejnych Powiat staszowski Marzena Ślusarz. „Osoba z pasją, która kocha to, co robi” to zazwyczaj pierwszy argument podawany przez Czytelników i dziennikarzy zgłaszających kandydatów do akcji Echa Dnia Człowiek Roku 2017.I to zamiłowanie okazuje się być solidną podwaliną do działania tak na gruncie społecznym, samorządnościowym, charytatywnym, biznesowym, jak i kulturalnym. (…)

(…) Dorota Woszczyńska – Biznes Dyrektor w Europejskim Centrum Odszkodowań, właścicielka Centrum Handlowego „Ricardo” w Staszowie. Nominowana za sukcesy w biznesie, a także pomaga poszkodowanym w uzyskaniu należnego odszkodowania. (…)

Gazeta Wrocławska 05.12.2017 Inwestorzy doceniają wyniki EuCO Europejskie Centrum Odszkodowań SA opublikowało sprawozdanie finansowe za III kwartał 2017 r. W tym okresie przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej EuCO wzrosły o ponad 30% i wyniosły 25,2 min zł. Oprawie 13% wzrósł EBITDA (zysk przed odsetkami, podatkami i amortyzacją), który osiągnął poziom 6,76 min zł. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników III kwartału. Wszystkie projekty EuCO to system naczyń połączonych. Nasze produkty, zarówno te, które już z sukcesem rozwinęliśmy, jak i te, które dopiero rozwijamy, tworzą strukturę pozwalającą patrzeć na grupę globalnie i z optymizmem. (…)
 Gazeta Wrocławska  04.12.2017  Analiza spółek giełdowych  

Dolnośląskie spółki na giełdzie (02.11-01.12.2017) Debiut DOOK. Pożyczka KGHM. Wyniki CCC, Archicom i Work Service. Dziś na giełdzie debiutuje wrocławska spółka DOOK (rynek NewConnect).

W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 21,87%. (…)

Gazeta Wrocławska 27.11.2017 Dolnośląskie spółki na giełdzie (17.11-24.11.2017)

Prezydent RP dał nagrodę XTPL. Zmiany w AmRest. Dobry wynik TIM Spółka XTPL została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Nagroda Gospodarczą w kategorii najlepszy polski start-up.  (…)

W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 35,20 %

Gazeta Finansowa 20.11.2017 Złota Setka

Kolejny raz prezentujemy Państwu listę 100 Największych Instytucji Finansowych w Polsce. To one w znaczący sposób wpływają na stan naszego portfela, wspierają rozwój biznesu w Polsce i ułatwiają strat początkującym przedsiębiorstwom. Zakres działalności instytucji finansowych jest coraz szerszy — już nie tylko deponują nasze pieniądze, pożyczają je nam i pomnażają, inwestując. (…)

W zestawieniu przygotowanym przez redakcję EuCO jest wymienione na 71 pozycji.

Gazeta Wrocławska 06.11.2017 Dolnośląskie spółki na giełdzie (3.10-2.11.2017)

i2Development wybuduje osiedle. Rawlplug sprzedaje fabrykę pił .12 Development poinformował, że spółka zależna uzyskała zaświadczenia o ostateczności decyzji Prezydenta Wrocławia zatwierdzających projekty budowlane i udzielających pozwolenia na budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych w ramach II i III etapu inwestycji realizowanej przy ul. Awicenny (obręb Oporów). Maja tam powstać 164 mieszkania. (…)

W zestawieniu przygotowanym przez redakcje, jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 10,52%.

Gazeta Wrocławska 16.08.2017 Dolnośląskie spółki na giełdzie (7-11.08.2017)

W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 2,15%

Dziennik Gazeta Prawna 14.07.2017 Towarzystwa ubezpieczeniowe uchylają się od obowiązku pokrywania poszkodowanym kosztów prywatnego leczenia

Choć SN orzekł, że firmy powinny pokrywać poszkodowanym koszty prywatnego leczenia, wiele wciąż uchyla się od tego obowiązku Poszkodowani domagają się w sądach średnio po 72 tyś. zł za tzw. szkodę osobową.

(…) Według Joanny Smereczańskiej-Smulczyk, dyrektor Kancelarii Radców Prawnych EuCO, towarzystwa na etapie postępowania likwidacyjnego postępują tak jak przed uchwałą. – Kwestionują zarówno zasadę, jak i wysokość roszczeń zgłaszanych z tytułu pokrycia kosztów prywatnego leczenia. Podkreślają, że poszkodowany powinien korzystać z państwowej służby zdrowia, poddają pod wątpliwość zasadność wizyt u lekarza konkretnej specjalizacji, konieczność rehabilitacji, liczbę zabiegów – wylicza. (…)

 Polityka  26.07.2017  Rachunek za łzy

W artykule przytoczona jest historia i opisane są główne przyczyny wzrostów wysokości świadczeń wypłacanych przez ubezpieczycieli z polis OC.

(…)Jednak najszybciej rosły koszty wypłat za szkody na osobach. Są już o 62 proc. wyższe niż w 2012 r. Koszty leczenia, rehabilitacji rosną, a będą jeszcze wyższe, m.in. za sprawą rozstrzygnięcia przyznającego poszkodowanym prawo do korzystania z prywatnych usług medycznych. Wzrosły też renty oraz zadośćuczynienia za uszczerbek na zdrowiu. Ale najbardziej przyczyniła się zmiana Kodeksu cywilnego z 2008 r. wprowadzająca zadośćuczynienie za śmierć osoby najbliższej. Powstała nowa kategoria krzywdy polegająca na zerwanej więzi między osobą tragicznie zmarłą a żyjącymi.

Z tego tytułu należą się dziś żyjącym pieniądze. Jak duże i kto konkretnie ma do nich prawo, tego przepisy nie precyzują. I to jest kolejne pole do popisu dla prawników z firm odszkodowawczych, które stały się dziś coraz częstszym pośrednikiem między poszkodowanymi a zakładami ubezpieczeń. Początkowo przyznawane kwoty nie były duże, ale z czasem zaczęły rosnąć. Niespodziewanym punktem odniesienia okazały się roszczenia krewnych ofiar katastrofy smoleńskiej. Skarb Państwa bez dyskusji płacił po 250 tyś. zł i pojawiły się oczekiwania, że tak będzie w przypadku każdej katastrofy komunikacyjnej. (…)

Firmy ubezpieczeniowe narzekają, że rozrastająca się branża odszkodowawcza pompuje koszty polis, bo żyje z inkasowanych od klientów prowizji (30-40 proc. odszkodowania). Ale sama do tej prosperity solidnie się przyczyniła. Bo na początku była ostra wojna cenowa na rynku polis OC (podobno sprowokowana przez zagraniczne firmy), co sprawiło, że ubezpieczyciele, by ograniczać swoje straty, zaniżali odszkodowania. W efekcie pojawili się fachowcy umiejący sobie radzić z takimi praktykami i gotowi pomóc poszkodowanym.

Dziś działa już w Polsce około tysiąca takich firm. Dwie z nich – Votum i EuCO – urosły do takich rozmiarów, że weszły na giełdę. To one negocjują, podpisują ugody i procesują się w imieniu klientów. (…)

Gazeta Wrocławska 03.07.2017 Dolnośląskie spółki na giełdzie

W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO, ze wzrostem wynoszącym 3,17% .

Puls Biznesu 03.07.2017 Orlen znów jest potrzebny

Tylko paliwowy koncern może sprawić, że wartość publicznych emisji w tym roku zbliży się do ubiegłorocznego rekordu. Nie brakuje natomiast tzw. małych ofert publicznych. Wszystkie tegoroczne emisje publiczne przeprowadzone na podstawie prospektu emisyjnego i skierowane do inwestorów indywidualnych sprzedały się na pniu. (…)

(…)W tym tygodniu emisje wprowadziły EuCO i JS Hamilton (łącznie 90 min zł), pojawiły się też nowe serie obligacji JW Construction, Pragmy Faktoring i PCC Rokita.  (…)

Gazeta Finansowa 03.07.2017 1000 największych firm w Polsce

W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO na 698 miejscu.

Dziennik Łódzki 20.06.2017 Prokuratorzy zabrali się za błędy lekarzy

Prokuratury w Polsce prowadzą coraz więcej postępowań ws. błędów lekarskich. Co ciekawe, ten trend nie dotyczy Łodzi. Tutaj ich liczba zmalała. Są pierwsze efekty utworzenia w ubiegłym roku w prokuraturach regionalnych specjalnych wydziałów do spraw błędów lekarskich. Prokuratura Krajowa podała, że w 2016 r. śledczy prowadzili o 45 proc. więcej tego typu postępowań, niż w roku poprzednim. (…)

(…) Mecenas Joanna Smereczańska-Smulczyk z organizacji „Pomoc Poszkodowanym – Ogólnopolska Izba Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych” dodaje jednak, że więcej postępowań to również efekt większej świadomości poszkodowanych pacjentów. – Ludzie często bali się pozywać szpitale w obawie, że to się negatywnie odbije przy kolejnej hospitalizacji ich lub ich bliskich. To się jednak zmienia. Najczęściej pomagamy w przypadku błędów okołoporodowych lub złej diagnozy, np. w przypadku złamań – dodaje mecenas Joanna Smereczańska-Smulczyk. (…)

Rzeczpospolita 20.06.2017 Zapłata za wygraną sprawę tylko w części do kosztów

Osoby które korzystają z usług kancelarii odszkodowawczych, mają problemy z rozliczeniem ich wynagrodzenia. Fiskus nie zgadza się na zaliczenie do podatkowych kosztów całego honorarium wypłacanego firmie, która wywalczyła nam pieniądze za doznaną szkodę. Twierdzi, że jej wynagrodzenie należy rozdzielać – na część przypadającą na odszkodowanie i odsetki. (…)

(…) Wynagrodzenie pobieramy po uzyskaniu odszkodowania. Uzależnione jest od stopnia skomplikowania prowadzonej sprawy. Średnio jest to 25 proc. uzyskanej kwoty – mówi Damian Kuraś, rzecznik prasowy Europejskiego Centrum Odszkodowań. Jak uzyskane pieniądze rozliczyć podatkowo? (…)

Gazeta Finansowa 26.05.2017 Ranking 150 firm z sektora MSP W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO na 52 miejscu.
 Rzeczpospolita  16.05.2017  Kancelarie walczą o nowych klientów  

Ponad 2,5 min zł odszkodowania pomogła uzyskać kancelaria odszkodowawcza Wotum przedsiębiorcy, którego firmę zniszczył pożar. Kancelarie odszkodowawcze do niedawna były wyspecjalizowane przede wszystkim w dochodzeniu zadośćuczynień z komunikacyjnego ubezpieczenia OC. Tutaj jednak coraz trudniej o nowych klientów. (…)

(…) Inne kancelarie też pomagają w uzyskaniu tego typu odszkodowań. – Jest to ciekawy i perspektywiczny segment rynku – mówi Jolanta Zendran, wiceprezes Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO), drugiego oprócz Votum gigantycznego pośrednika odszkodowawczego. Na rynku działa około 1000 kancelarii odszkodowawczych. Oprócz notowanych na giełdzie i działających także poza granicami Polski Votum i EuCO w dochodzeniu odszkodowań od ubezpieczycieli pomaga też wiele mniejszych podmiotów, poczynając nawet od firm jednoosobowych. Od paru lat co jakiś czas wraca temat uregulowania działalności kancelarii odszkodowawczych. (…)

Echo Dnia Radomskie

15.05.2017

Udana Gala Wolontariatu

By podkreślić rolę jaką ogrywają wolontariusze – ludzie dobrej woli, Wolontariat „Dobre Serce” powołany w Grójcu w 2005 roku przez Urszulę i Karola Pietrzaków zorganizował Galę Wolontariatu. Odbyła się ona 8 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mogielnicy. To już VI Gala Wolontariatu. Tym razem poprowadzili ją Urszula Pietrzak, współzałożycielka „Dobrego Serca” i aktor Stanisław Jaskułka. Na początku wolontariusze uczestniczący w akcji „Czysty las leczy nas” otrzymali od Nadleśnictwa Grójec i Wolontariatu „Dobre Serce” dyplomy z podziękowaniem za zaangażowanie. (…)

(…) Srebrne dyplomy przyznano: Robertowi Pierścińskiemu i Renacie Wójcik – firma Binder, Dariuszowi Dziubie – burmistrzowi gminy i miasta Nowe Miasto nad Pilicą, Sławomirowi Słabuszewskiemu – wójtowi gminy Goszczyn, Europejskiemu Centrum Odszkodowań S.A w Legnicy, Krzysztofowi Lewandowskiemu i Jolancie Zendran – prezesowi i wiceprezesowi EUCO, Robertowi Zajdan – Apisoft. (…)

Gazeta Wrocławska

11.05.2017

Dolnośląskie spółki na giełdzie (28.04-04.05.2O17)

W zestawieniu przygotowanym prze redakcję jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 0,48%.

Echo Dnia Radomskie

11.05.2017

Docenili dobre serca

Wolontariat w Mogielnicy wyróżnił ludzi, którzy pomagają innym By podkreślić rolę jaką ogrywają wolontariusze – ludzie dobrej woli, Wolontariat „Dobre Serce” powołany w Grójcu w 2005 roku przez Urszulę i Karola Pietrzaków zorganizował Galę Wolontariatu. Odbyła się ona 8 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mogielnicy. VI Gala Wolontariatu Galę poprowadzili Urszula Pietrzak, współzałożycielka „Dobrego Serca” i aktor Stanisław Jaskułka. (…)

(…)Srebrne dyplomy przyznano: Robertowi Pierścińskiemu – firma Binder, Renacie Wójcik – firma Binder, Dariuszowi Dziubie – burmistrzowi gminy i miasta Nowe Miasto nad Pilicą, Sławomirowi Słabuszewskiemu – wójtowi gminy Goszczyn, Europejskiemu Centrum Odszkodowań S.A w Legnicy, Krzysztofowi Lewandowskiemu i Jolancie Zendran – prezesowi i wiceprezesowi EUCO, Robertowi Zajdan – Apisoft.. (…)

Puls Biznesu

11.05.2017

Sąd Najwyższy zajmie się śpiączką

Sąd zajmie się przyszłością nowej szkody osobowej, którą forsują kancelarie odszkodowawcze.  ancelarie odszkodowawcze, czyli firmy, które pomagają poszkodowanym w dochodzeniu świadczeń od ubezpieczycieli, są o krok od ważnego zwycięstwa. Rzecznik finansowy skierował do Sądu Najwyższego (SN) pytanie prawne w sprawie zadośćuczynienia dla bliskich osób, które na skutek wypadku samochodowego znalazły się w śpiączce. (…)

(…) Inicjatywa rzecznika finansowego w tej sprawie jest bardzo potrzebna. W prowadzonych przez nas sprawach zapadają rozbieżne wyroki sądów. Część z nich decyduje o przyznaniu zadośćuczynienia za naruszenie dobra osobistego, jakim jest prawo do niczym niezakłóconego życia rodzinnego. Inne zaś w podobnych sprawach odrzucają nasze pozwy, argumentują, że nie ma podstawy prawnej do tego typu roszczeń. SN może sprawić, że wyroki sądów niższych instancji w tego typu sprawach będą jednolite – mówi Joanna Smerczyńska-Smulczyk, mecenas z kancelarii radców prawnych należącej do giełdowego EuCO. (…)

Dziennik Łódzki
Głos Wielkopolski

05.04.2017

Odszkodowanie za śmierć ucznia

Wrocław wypłaci 240 tys. zł rodzinie ucznia, który zginął w wyniku porażenia – to wynik ugody zawartej przed wrocławskim sądem. Do wypadku, w którym zginął 14-latek, doszło na boisku szkolnym w 2006 r. (…)
(…) Jak powiedział pełnomocnik rodziny chłopaka, radca prawny Lucjan Chreściak, poprzedzające pozew zawezwanie do ugody ws. zadośćuczynienia skierowano wobec gminy Wrocław, bo to samorząd jest organem prowadzącym szkołę. „Gmina podeszła do tej sprawy ze zrozumieniem i po krótkiej mediacji zawarliśmy ugodę, w ramach której wypłaci rodzicom po 100 tys. zł, a siostrze zmarłego 40 tys. zł. Rodzina wciąż bardzo mocno przeżywa ten wypadek, choć minęło od niego 11 lat” – powiedział Chreściak. (…)

Gazeta Wrocławska

04.04.2017

Dolnośląskie spółki na giełdzie (24.03-30.03.2017)

W zestawieniu przygotowana przez redakcję jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 0,95%.

Gazeta Ubezpieczeniowa

04.04.2017

Jak zahamować podwyżki OC?

23 marca 2017 r. w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego poświęcone podsumowaniu prowadzonej od grudnia ub.r. dyskusji na temat podwyżek kosztów ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm.). Podczas spotkania przedstawiciele Warsaw Enterprise Institute (WEI) zaprezentowali propozycję założeń do projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK oraz niektórych innych ustaw, zawierającą postulaty wprowadzenia rozwiązań mających na celu ograniczenie wzrostu składek w OC ppm. (…)
(…)Prezes stowarzyszenia Pomoc Poszkodowanym – Ogólnopolska Izba Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych (OIPiPFO mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk oceniła, że tak drastyczne zawężenie grupy osób uprawnionych do zadośćuczynienia będzie sprzeczne z dotychczasową doktryną orzecznictwa sądów. Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, stwierdził z kolei, że nie może być mowy o ograniczeniu rent i odszkodowań dla osób poszkodowanych, natomiast inna sprawa jest z zadośćuczynieniami za ból i cierpienie po śmierci osoby bliskiej w wypadku komunikacyjnym. (…)

Gazeta Wrocławska
Nowiny
Kurier Poranny Echa Dnia Podkarpackie

04.04.2017

Odszkodowanie za śmierć syna i brata

240 tys. zł zadośćuczynienia zapłaci Wrocław rodzicom i siostrze chłopca, który 11 lat temu zginął na boisku porażony prądem. W poniedziałek ugodę w tej sprawie podpisali pełnomocnicy rodziny i miasta. (…)
(…) Myślę, że suma, jaką gmina Wrocław zobowiązała się zapłacić, będzie właściwa do cierpienia i krzywdy, jakiej doznali rodzice po śmierci syna i siostra po śmierci brata – ocenił pełnomocnik rodziców mecenas Lucjan Chreściak. – Jednocześnie warto podziękować włodarzom miasta, którzy nie chcieli nadużywać cierpień rodziny i zgodzili się polubownie zakończyć tę sprawę. Bliskich chłopca nie było w sądzie. Jak tłumaczy ich pełnomocnik, nie chcą oni rozmawiać z mediami. – Matka cały czas przeżywa tę śmierć. Rodzice nie chcieliby uczestniczyć również w procesie, który naraziłby ich na rozdrapywanie ran – podkreślał Lucjan Chreściak. (…)

Puls Biznesu

29.03.2017

Votum bierze się za frankowiczów

Votum, jedna z dwóch czołowych kancelarii odszkodowawczych, wchodzi na rynek kredytów walutowych. Zamierza go skonsolidować. Kancelarie odszkodowawcze są solą w oku ubezpieczycieli. Przez ponad dekadę działalności zaszły im mocno za skórę, broniąc – oczywiście nie za darmo – interesu poszkodowanych. To głównie dzięki nim wartość świadczeń za śmierć bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym poszybowała tak mocno w górę, że na forum Komisji Nadzoru Finansowego i w Sejmie toczą się prace, które mają przynieść ich stabilizację. (…) Największy konkurent Votum, giełdowe EuCO, nie zamierza obecnie wchodzić na nowy rynek. Jak informuje Joanna Smereczańska- -Smulczyk, szefowa kancelarii radców prawnych EuCO, spółka nie widzi potencjału rozwoju w tym obszarze. (…)

Gazeta Wrocławska

27.03.2017

Dolnośląskie spółki na giełdzie (17.03-23.03.2017)

W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym +3,01%.

Gazeta Ubezpieczeniowa

27.03.2017

Wzrost zysków i plany rozwoju EuCO

W 2017 r. firma chce dokonać konsolidacji spółki rumuńskiej i ma również zamiar zakupić do końca roku spółkę EuCOcar. Wzrost zysków i plany rozwoju EuCO Skonsolidowany zysk netto grupy EuCO w 2016 r. wyniósł 27,7 min zł. Na koniec ub.r. firma prowadziła 16,5 tyś. spraw (o pół tysiąca więcej niż w 2015 r.), o łącznej wartości przekraczającej 0,5 mld zł. – Cieszę się, że nasza strategia, zakładająca m.in. przebudowę działu sprzedaży, przynosi efekty. Zwiększająca się z roku na rok skala działalności EuCO, przy utrzymaniu stabilnych kosztów operacyjnych, umożliwia systematyczny i długoterminowy wzrost zysku netto – powiedział prezes zarządu EuCO, Krzysztof Lewandowski. (…)

Gazeta Ubezpieczeniowa

27.03.2017

Kancelarie nie poczuwają się do odpowiedzialności

Prezes stowarzyszenia Pomoc Poszkodowanym – Ogólnopolska Izba Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych, mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk, oceniła, że działalność firm odszkodowawczych nie jest przyczyną drastycznych podwyżek OC. Stowarzyszenie szacuje, że cały rynek doradztwa odszkodowawczego to 3000 podmiotów. Doradzają osobom, które doznały szkody majątkowej lub niemajątkowej. Tylko firmy zrzeszone w OIPiPFO odzyskały dla swoich klientów ponad miliard złotych – podał portal tvn24bis.pl za PAP. Mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk podkreśliła, że do wzrostu składki z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych przyczynia się „wzrost kosztów prowadzonej działalności ubezpieczeniowej: koszty administracyjne, koszty akwizycji, a nie wzrost dokonywanych wypłat z tytułu szkód na osobie”. (…)

Gazeta Ostrowiecka

23.03.2017

Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych w Austrii!

Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii odebrała z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki nominacje olimpijskie. W składzie 62- osobowej polskiej reprezentacji znalazło się 46 zawodników, którzy już od 18 do 24 marca startować będą w pięciu dyscyplinach zimowych: narciarstwie alpejskim, biegowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych i hokeju halowym. Skład reprezentacji uzupełnia 13 trenerów i 3 członków kierownictwa, którzy będą wspierać naszych zawodników w trakcie zawodów. (…)
(…) Sponsorem polskiej reprezentacji Olimpiad Specjalnych jest Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. Polscy kibice mogą na bieżąco śledzić postępy naszej reprezentacji na Igrzyskach dzięki patronom medialnym Olimpiad Specjalnych Polska. (…)

Gazeta Wrocławska

21.03.2017

Dolnośląskie spółki na giełdzie (10-16.03.2017)

W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 11,39%.

Gazeta Wrocławska

17.03.2017

Po 19 latach ofiara otrzyma milion złotych

37-letni Rafał dostanie w sumie milion złotych zadośćuczynienia po tym, jak 19 lat temu został całkowicie sparaliżowany w wypadku
Wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu w tej sprawie zapadł wczoraj. To jedno z najwyższych odszkodowań w Polsce dla ofiary wypadku samochodowego(…)
– W jednej chwili życie mojego klienta zmieniło się diametralnie. Miał niespełna 18 lat i myślał, że wszystko przed nim. Wypadek przekreślił jego marzenia i plany. Mój klient potrzebuje pomocy osób trzecich, nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Krzywda jakiej doznał, jest ogromna, a odszkodowanie, jakie mu na początku wypłacono – rażąco niskie. W wyniku tragicznego wypadku, do którego doszło 19 lat temu, Rafał potrzebuje stałej opieki, ciągle trwa także jego leczenie(…) – przekonywał w czwartek na sali sądowej przy ul. Energetycznej Daniel Gadawski. To pełnomocnik rodziny Rafała, radca prawny Europejskiego Centrum Odszkodowań, które zajęło się sprawą poszkodowanego w wypadku mężczyzny(…)

Echo Dnia Świętokrzyskie
Echo Dnia Staszowskie

17.03.2017

Poznajmy się – Dorota Woszczyńska

Dorota Woszczyńska zdobyła tytuł Kobieta Przedsiębiorcza 2016 w powiecie staszowskim. Ma 41 lat. Od 9 lat jest Dyrektorem w Europejskim Centrum Odszkodowań, pomaga w uzyskiwaniu odszkodowań dla poszkodowanych. Od 2007 roku prowadzi własną działalność gospodarczą Centrum Handlowe Ricardo w Staszowie. Od 2 lat świadczy usługi detektywistyczne (…)

Gazeta Wrocławska

14.03.2017

Dolnośląskie spółki na giełdzie (3-9.03.2017) Kogeneracja da sowitą dywidendę,

W zestawieniu przygotowanym prze redakcję jest wymienione EuCO ze zmianą wynoszącą -1,77%.

Echo Dnia Świętokrzyskie

13.03.2017

Nasze przedsiębiorcze na mm Dorota Woszczyńska, Weronika Koziarz-Dygulska i Joanna Witek wyróżnione w plebiscycie

Panie wyróżnione w powiecie staszowskim. Od lewej laureatki tytułów Kobieta Przedsiębiorcza Dorota Woszczyńska, Weronika Koziarz-Dygulska i Joanna Witek; Joanna Siwek, właścicielka Studia Urody Metamorfoza – najlepszego salonu fryzjerskiego w powiecie. Tytuły wręczali starosta staszowski Michał Skotnicki – z prawej i Stanisław Wróbel. redaktor naczelny „Echa Dnia”. (…) (…) 1. Dorota Woszczyńska Jest dyrektorem w Europejskim Centrum Odszkodowań. Od 2007 roku prowadzi Centrum Han Iowę Ricardo w Staszowie. Świadczy usługi detektywistyczne. Należy do Mundurowego Klubu Motorowego Rzeczpospolitej Polskiej i do Klubu International Police Motor Corporation Poland. Włada włoskim, niemieckim i rosyjskim. (…)

Panorama Legnicka

09.03.2017

Najbardziej pożyteczni. TPD walczy o podium

Spośród kandydatów z naszego regionu najlepiej jak na razie radzi sobie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy. TPD w porównaniu z ubiegłym tygodniem odrabia straty do lidera i powoli zbliża się do magicznej liczby pięciu tysięcy Waszych głosów! Dogonienie lidera, a tym bardziej podium wciąż jest bardzo realne, warto zatem wspierać naszych! Na nieco dalszej, bo 19. lokacie plasuje się Fundacja „Przytul Psiaka i Kodaka”, która na co dzień po maga naszym czworonożnym pupilom. O Wasze wsparcie walczy też m.in. legnicka fundacja EuCo Dzieciom, Fundacja Otwarte Serce, czy Stowarzyszenie Persona. (…)

Gazeta Ubezpieczeniowa

06.03.2017

Sukces europejskiego centrum odszkodowań

Blisko ćwierć miliona za śmierć syna i brata Prawnicy EuCO uzyskali 240 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziców 14-letniego Filipa, który w 2006 r. zginął śmiertelnie rażony prądem na szkolnym boisku. Pozwana spółka Tauron Dystrybucja podpisała ugodę, w ramach której wypłaci rodzicom łącznie 240 tys. zł zadośćuczynienia za krzywdę, ból i cierpienie po śmierci syna. TT. W Sądzie Okręgowym we Wrocławiu ugodą zakończyła się sprawa o zadośćuczynienie od spółki Tauron Dystrybucja. Rodzice chłopca wspierani przez Kancelarię Radców Prawnych EuCO otrzymają łącznie blisko ćwierć miliona złotych. (…)

Panorama Legnicka 02.03.2017 Najbardziej pożyteczni. TPD spadło z podium

Spośród kandydatów z naszego regionu najlepiej jak na razie radzi sobie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Niestety TPD w porównaniu z ubiegłym tygodniem spadło w stawce o dwa oczka i jak na razie jest na piątej lokacie z niemal 2 tyś. głosów. Dogonienie lidera, a tym bardziej podium wciąż jest bardzo realne, warto zatem wspierać naszych! (…)

(…) O Wasze wsparcie walczy też m.in. legnicka fundacja EuCO Dzieciom, Fundacja Otwarte Serce, czy Stowarzyszenie Persona. (…)

Gazeta Wrocławska 02.03.2017 Dolnośląskie spółki na giełdzie (17.02-23.02.2017)  W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO, którego kurs nie uległ zmianie.
Gazeta Wrocławska 27.02.2017 W poniedziałek o 24 koniec głosowania!

Powiat staszowski Dla kogo tytuł Kobieta Przedsiębiorcza 2016 w powiecie staszowskim oraz województwie? Głosowanie zakończy się w poniedziałek, 27 lutego 2017 roku o godzinie 24. Wybieramy 10 najbardziej przedsiębiorczych pań w województwie. Wybieramy też trzy najbardziej przedsiębiorcze panie w naszym powiecie. (…)

(…) 2.Dorota Woszczyńska, dyrektor w Europejskim Centrum Odszkodowań w Staszowie – 2 918 głosów (…)

Panorama  Legnicka 23.02.2017 Najbardziej pożyteczni. TPD walczy na podium

Jak co roku, chcemy wybrać wraz z Czytelnikami najlepsze stowarzyszenia, fundacje i organizacje pożytku publicznego, działające na terenie Dolnego Śląska. Termin oczywiście nie jest przypadkowy, bowiem właśnie teraz, spora większość z tych organizacji walczy o swoje być albo nie być, starając się o pozyskanie jednego procenta podatku. Głosowanie w tym szczególnym plebiscycie rozpoczęło się 10 lutego i potrwa do 31 marca 2017 r. Tymczasem czekamy do 10 marca na Wasze kandydatury. (…)

(…) O Wasze wsparcie walczy też m.in. legnicka fundacja EuCO Dzieciom, Fundacja Otwarte Serce, czy Stowarzyszenie Persona. (…)

Gazeta Wrocławska 22.02.2017 Dolnośląskie spółki na giełdzie (10.02-16.02.2017) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 1,39%.
Gazeta Finansowa 17.02.2017 Warto pomagać Społeczna odpowiedzialność biznesu realizowana przez Europejskie Centrum Odszkodowań to nie tylko element strategii zarządzania spółką, ale także sposób na to, jak na co dzień traktować Klientów, partnerów biznesowych, pracowników, czy społeczność międzynarodową i lokalną. W przypadku takiej firmy ma to szczególne znaczenie. Artur Niedzielak Od początku działalności EuCO, pomoc osobom potrzebującym jest wpisana w charakter działania spółki, a biznesowa aktywność od zawsze połączona jest z działalnością charytatywną. Przystąpienie do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było zatem czymś zupełnie naturalnym. – Za każdym razem z wielką radością uczestniczymy w finale Orkiestry, gdyż wyrównywanie szans i pomoc potrzebującym to jeden z filarów działania EuCO. (…)
Gazeta Finansowa 17.02.2017 Pasja i determinacja, które warto naśladować

Jako sportowiec i ambasador zdrowego stylu życia, w czerwcu 2016 roku związałam swoją przyszłość z Olimpiadami Specjalnymi Polska, aby nie tylko wspierać działania sportowe, kampanie prozdrowotne dla zawodników i ich rodzin, ale również akcje społeczne, które mają nagłośnić w społeczeństwie ruch Olimpiad Specjalnych. Dzięki swojej aktywności chcę pokazywać Polkom i Polakom jak wspaniałymi zawodnikami są sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną, jak sport otwiera ich na świat, dodaje odwagi i pewności siebie – przekonuje na łamach naszego Raportu Anna Lewandowska, prezes Olimpiad Specjalnych Polska, Anna Lewandowska Prezes Olimpiad Specjalnych Polska. (…)

(…)  Bardzo nas cieszy, że razem z nami są: Europejskie Centrum Odszkodowań SA, Hotel Marriott oraz światowe marki. Już za miesiąc, dzięki współpracy z Telewizją Polską, będzie głośno o Olimpiadach Specjalnych. 18 marca, rozpoczyna się największa w tym roku impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017. (…)

Słowo Sportowe 09.02.2017 Woźniak najlepszy, Fortuński najpopularniejszy Już po raz kolejny w Legnicy poznaliśmy rozstrzygnięcie plebiscytu na najlepszych i najpopularniejszych sportowców Zagłębia Miedziowego. Tym najpopularniejszym został bilardzista Mieszko Fortuński, natomiast najlepszym Arkadiusz Woźniak – piłkarz Zagłębia Lubin. Po uroczystej gali był czas na zabawę do białego rana. Gala Sportu w Legnicy ma swój bardzo dobry klimat. (…)
(…)Najlepsi, najpopularniejsi i najbardziej zaangażowani w sport Zagłębia Miedziowego dać, że organizatorami imprezy, a także sponsorami, bez których całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe byli: Urząd Miasta Legnica, LCK Legnica, OSiR Legnica, Portal internetowy e-legnickie, Gmina Legnica, Europejskie Centrum Odszkodowań (…)
Echo Dnia Kielce
Echo Dnia Świętokrzyskie
09.02.2017 Wybieramy Kobietę Przedsiębiorczą 2016 Trwa plebiscyt „Echa Dnia” – Kobieta Przedsiębiorcza 2016. Przedstawiliśmy listę niezwykłych pań. (…) 9. Dorota Woszczyńska, dyrektor w Europejskim Centrum Odszkodowań, powiat staszowski – 1311 (…)
Echo Dnia Kielce
Echo Dnia Świętokrzyskie
03.02.2017 Kobieta przedsiębiorcza Wybieramy Kobietę Przedsiębiorczą 2016 w powiecie staszowskim. Wyróżnimy trzy panie. Poniżej prezentujemy panie, które zostały nominowane do tytułu Kobieta Przedsiębiorca 2016 w powiecie staszowskim. Można głosować na trzy sposoby. (…) (…)Dorota Woszczyńska Mieszka w Staszowie. Od 9 lat jest dy-1 rektorem w Europejskim Centrum Odszkodowań. Od 2007 roku prowadzi własną działalność gospodarczą Centrum Handlowe Ricardo w Staszowie. Od 2 lat świadczy usługi detektywistyczne. Należy do Mundurowego Klubu Motorowego Rzeczpospolitej Polskiej i do Klubu (IPMC International Police Motor Corporation Poland. (…)
Gazeta Wrocławska 31.01.2017 Dolnośląskie spółki na giełdzie (20.01-27.01.2017) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 1,69%.
Gazeta Ubezpieczeniowa 30.01.2017 Zadośćuczynienia za błąd medyczny Zadośćuczynienia uzyskiwane z tytułu roszczeń związanych z błędami medycznymi są coraz bardziej adekwatne, a liczba wystąpień z roszczeniami ze strony pacjentów i ich rodzin w tego typu sprawach rośnie z roku na rok – uważa mecenas Joanna Smereczańska-Smulczyk, przewodnicząca Ogólnopolskiej Izby Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych (OIPiPFO). (…) (…) Często trudno jest uzyskać z placówek medycznych pełną dokumentację leczenia pacjenta, bywa, że jest wybrakowana, nieczytelna. Nie zawsze też sprawa jest ewidentna. Problemem może być wskazanie momentu, etapu leczenia, w którym doszło do błędu, skutkującego pogorszeniem stanu zdrowia czy zgonem pacjenta. Dlatego tego typu sprawy ciągną się latami i wymagają zaangażowania wielu osób – mówi mec. Smereczańska-Smulczyk. (…)
Gazeta Ubezpieczeniowa 24.01.2017 Sektor odszkodowawczy mówi „nie” tabelom Firmom odszkodowawczym nie podoba się pomysł standaryzacji zadośćuczynień w formie tabeli z określonymi kwotami zadośćuczynień – informuje „Puls Biznesu” zastrzegając, że sama idea pewnego uporządkowania takich świadczeń nie budzi sprzeciwu branży. Gazeta przypomina, że o wprowadzenie jednolitego standardu ustalania zadośćuczynień – np. w formie tabeli z określonymi kwotami – apeluje branża ubezpieczeniowa. Według towarzystw wprowadzenie takiego narzędzia zastopowałoby gwałtowne podwyżki cen OC, które, jak twierdzą zakłady, są napędzane stale rosnącymi kosztami szkód osobowych. Przeciwna takiemu rozwiązaniu jest branża odszkodowawcza, której zdaniem mogłoby to uderzyć w poszkodowanych. Joanna Smereczańska-Smulczyk, szefowa kancelarii radców prawnych Europejskiego Centrum Odszkodowań, przypomina, że polskie prawo stawia na indywidualną ocenę każdej sprawy. (…)
Gazeta Ubezpieczeniowa 24.01.2017 Kolejna Złota Karta i kolejne Złote Serduszko Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO) poinformowało, że po raz dwunasty firma wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas jubileuszowego, 25. Finału WOSP EuCO wygrało licytację Złotej Karty z numerem l i Złotego Serduszka z numerem 2. Na konta fundacji trafi w tym roku od EuCO w sumie 327 tys. zł (50 tys. zł za Złotą Kartę nr l, 262 tys. zł za Złote Serduszko nr 2, 15 tyś. zł za Złotą Kartę nr 2 od spółki partnerskiej, EuCOcar). – Za każdym razem z wielką radością uczestniczymy w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyrównywanie szans i pomoc potrzebującym to jeden z filarów działania EuCO. Wsparcie WOŚP w zakupie sprzętu dla oddziałów pediatrycznych i w zapewnieniu seniorom godnej opieki medycznej zawsze jest dla nas naturalnym odruchem serca. Od 12 lat jesteśmy razem z Jurkiem Owsiakiem pełni uznania dla tego, co robi na rzecz polskich pacjentów. Wielkie gratulacje dla Jurka i wszystkich ludzi dobrej woli za zebranie już ponad 60 mln zł – powiedział Krzysztof Lewandowski, prezes zarządu EuCO. (…)
Gazeta Wrocławska 24.01.2017 Dolnośląskie spółki na giełdzie (13.01-19.01.2017) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze zmianą wynoszącą + 2,7%.
Gazeta Polska 18.01.2017 Milion złotych zadośćuczynienia zamiast 10 tysięcy! Historia małej Gabrysi i jej rodziny jest tragiczna. Gdy dziewczynka miała 2 lata, wraz ze starszą o 7 lat siostrą bawiła się przy drodze. W pewnym momencie wybiegła na ulicę i potracił ją samochód, którego kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Od tego momentu Gabrysia ma niedowład czterokończynowy jest zdana na wyłączną opiekę i pomoc rodziny, a traumatyczne doznania jej starszej siostry spowodowały u niej trwałą depresję i doprowadziły nawet do prób samo- bójczch. Rodzina dziewczynek jest uboga, mieszka w niewielkim, wiejskim domku. (…)
(…) Kancelaria EuCO z Legnicy podjęła się walki o zadośćuczynienia w sytuacji, w której ubezpieczyciel chciał wypłacić małej Gabrysi zaledwie 10 tysięcy złotych a pogrążonej w depresji siostrze odmówił wypłaty odszkodowania. (…)
Gazeta Wrocławska 16.01.2017 Dolnośląskie spółki na giełdzie (5.01-12.01.2017) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 1,75%.
Motosalon 13.01.2017 Poradnik Odszkodowanego Samochód zastępczy z OC sprawcy bez ograniczeń POR Kiedy dochodzi do wypadku, za który nie ponosisz odpowiedzialności, samochód zastępczy nie jest przywilejem – jest twoim prawem. (…)
(…) Możesz bez żadnych wahań zaufać EuCOcar – liderowi rynku w Polsce. W ofercie EuCOcar znajdują się samochody z każdego segmentu, także ekskluzywne SUV-y, limuzyny i auta sportowe. Jako jedyna w Polsce firma EuCOcar dostarcza także specjalistyczne samochody zastępcze, takie jak „eLki” przystosowane do nauki jazdy czy taksówki z homologacją. (…)
Puls Biznesu 13.01.2017 Kancelariom nie podoba się tabelka Firmy, które pomagają w dochodzeniu odszkodowań od ubezpieczycieli, boją się odgórnego ograniczenia wysokości świadczeń. Kancelarie odszkodowawcze to kolejna grupa pośredników, w których już niedługo mogą uderzyć nowe przepisy. Jest to efekt dyskusji o drastycznych podwyżkach cen polis komunikacyjnych, które w ostatnim roku ubezpieczyciele zafundowali kierowcom. Winę za wzrost cen w dużym stopniu zrzucili na szybko rosnące wypłaty za szkody osobowe. (…)
(…)  Polskie prawo kładzie nacisk na indywidualną ocenę każdej sprawy. Tabela narzuci wysokość świadczeń, uprości ocenę, ale jednocześnie doprowadzi do tego, że osoby poszkodowane nie otrzymają w pełni należnych im świadczeń – podkreśla Joanna Smereczańska-Smulczyk, szefowa kancelarii radców prawnych giełdowego Europejskiego Centrum Odszkodowań i jednocześnie prezes Ogólnopolskiej Izby Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych. (…)
Gazeta Wrocławska 11.01.2017 Dolnośląskie spółki na giełdzie (29.12.2016 – 4.01.2017) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO, ze wzrostem wynoszącym 3,96%.
Gazeta Wrocławska 02.01.2017 Co się zdarzyło, co nas kręciło i ucieszyło. Czyli prasowy bigos ze starego roku 2016 Styczeń. Rok rozpoczął się rekordami. 200 tyś. ludzi bawiło się na wrocławskim Rynku, miliony oglądały sylwestra w telewizyjnej Dwójce, a już o 3 nad ranem zabrakło miejsc w izbie wy- trzeźwień (48 łóżek). Załoga okupowała zadłużony trzebnicki szpital w proteście przeciw wyznaczonemu przez starostę dyrektorowi. WOŚP zebrała ponad 72 min zł, a licytację Najbardziej Hojnych Darczyńców wygrała spółka Euco z Legnicy (165 tyś. zł). (…)
Dolnośląskie spółki na giełdzie (30.06- 29.12.2016)
Gazeta Polska 21.12.2016 Odzyskaj zimowe odszkodowanie! Wypadek na nieodśnieżonym chodniku, kolizja na oblodzonej jezdni, czapa śniegu lądująca z dachu na głowie przechodnia – dlaczego Polacy nie starają się o odszkodowanie w takich przypadkach, dlaczego nie korzystają ze swoich praw? Z doświadczeń Ogólnopolskiej Izby Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych „Pomoc Poszkodowanym” oraz Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO) wynika, że Polacy nie wiedzą, co robić, by otrzymać odszkodowania za udział w zimowych zdarzeniach – nie mają wiedzy na ten temat, albo wystarczających dowodów. (…)
Gazeta Wrocławska 19.12.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (9.12-15.12.2016) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 0,14 %.
Fakt Warszawa 15.12.2016 Szansa na godne życie Te wakacje Krzysztof zapamięta do końca życia. Jako 18-latek był pasażerem auta, które prowadził jego kolega – niestety zbyt brawurowo. Przy nadmiernej prędkości kierowca stracił kontrolę nad samochodem i uderzył w przydrożne drzewo. Na skutek kolizji chłopak doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego i został prawie całkowicie sparaliżowany – może poruszać tylko głowa. (…)
(…) Sprawę Krzysztofa podsumowuje prezes organizacji Pomoc Poszkodowanym – Ogólnopolska Izba Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych Joanna Smereczańska-Smulczyk.
Przegląd Koniński 13.12.2016 Uzyskują o kilkaset procent wyższe odszkodowania EuCO SA – zawsze po Twojej stronie Europejskie Centrum Odszkodowań SA to największa firma w Polsce w branży odszkodowań. Od 12 lat pomaga osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, w pracy, w gospodarstwach rolnych, poszkodowanym na skutek błsdów w sztuce medycznej. Pomaga również w uzyskaniu należnego odszkodowania za uszkodzony pojazd i utracony dochód. – Przez dekadę nasza firma obsłużyła ponad 200.000 klientów, dla których uzyskała od Towarzystw Ubezpieczeniowych łącznie 1.500.000.000 zł. Kwoty te są o kilkaset procent wyższe niż te, pierwotnie oferowane od ubezpieczycieli – mówi Mariusz Andrzejczak, dyrektor generalny EuCO SA. (…)
Gazeta Wrocławska 13.12.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (2.12-8.12.2016) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 0,69 %.
Przegląd Oponiarski 09.12.2016 Ubezpieczenia komunikacyjne Aspekty prawne podwyżki składek Ubezpieczenia komunikacyjne należą do segmentu ubezpieczeń majątkowych. Zagadnienie ubezpieczeń komunikacyjnych związane jest z ruchem lądowym odbywającym się przy użyciu pojazdów mechanicznych. Obejmuje ono ochronę ryzyk osób, które ruch ten naraża na straty – i szkody osobowe, i rzeczowe, w tym również w zakresie odpowiedzialności cywilne. (…)
(…) Kiedy 6-7 lat temu Europejskie Centrum Odszkodowań zgłaszało w imieniu osoby poszkodowanej sprawę o wypłatę odszkodowania do sądu, uzyskiwaliśmy za jeden punkt procentowego uszczerbku na zdrowiu ok. 500-700 zł. Obecnie średnia w sądach wynosi 2200-2500 zł za punkt – mówi Krzysztof Lewandowski, prezes Europejskiego Centrum Odszkodowań. (…)
Głos Międzyrzecza i Skwierzyny 05.12.2016 Polacy nie mają świadomości, że gdy przytrafi im się wypadek – mają prawo uzyskać odszkodowanie z polisy OC sprawcy zdarzenia. O odszkodowanie mogą starać się osoby, które nie ze swojej winy ucierpiały w wypadkach komunikacyjnych – doznały obrażeń ciała lub straciły bliskiego. Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. jest liderem rynku w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa na terenie Polski, Czech, Węgier, Słowacji oraz Rumunii i wspiera poszkodowanych i ich bliskich w kontaktach z towarzystwami ubezpieczeniowymi. EuCO w ciągu 12 lat stało się jedną z największych instytucji, które wspierają ofiary wypadków ich bliskich – pomogło już 200 tysiącom osób! O odszkodowanie z polisy OC sprawcy mogą starać się wszystkie osoby, które nie ze swojej winy ucierpiały w wypadkach – doznały obrażeń ciała lub straciły kogoś bliskiego. (…)
Gazeta Wrocławska 05.12.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (2.11-1.12.2016) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO ze wrostem wynoszącym 2,36%.
Dolnośląskie spółki na giełdzie (2.11-1.12.2016)
Gazeta Wrocławska
W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO ze wrostem wynoszącym 2,36%.
Gazeta Wrocławska 29.11.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (18.11-24.11.2016) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze zmianą wynosząca -2,42%
Dziennik Gazeta Prawna 29.11.2016 Zapłacisz więcej, dostaniesz mniej Podwyżki to niejedyny sposób towarzystw na rekompensatę strat na komunikacyjnym OC. Coraz częściej oszczędzają też na wypłatach. otum, jedna z największych w kraju kancelarii reprezentujących klientów w sporach z ubezpieczytielami, właśnie mocno ścięła prognozy finansowe na 2016 r. Przychody będą o 9 proc mniejsze, a zysk o niemal jedna piątą mniejszy, niż pierwotnie zakładano. Powód: zaostrzenie polityki płatniczej ubezpieczycieli, które wymusiło wytoczenie większej liczby procesów sądowych. (…)
(…) Możemy potwierdzić generalne usztywnienie stanowiska firm ubezpieczeniowych, jeśli chodzi o wysokość wypłat Dotyczy to wszystkich kategorii spraw. Nie zważają na to, że po procesach za jakiś czas będą musiały zapłacić więcej, niż deklarowały przed tym etapem – potwierdza Jolanta Zendran, wiceprezes Europejskiego Centrum Odszkodowań.
Gazeta Wrocławska 15.11.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (07-10.11.2016) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienionę EuCO ze zmianą wynoszącą -3,25%.
Fakt 15.11.2016 Sprawiedliwość dla Gabrysi Ten koszmar będzie prześladować Gabrysię i jej rodzinę do końca życia. Wszystko zaczęło się pewnego październikowego dnia w 2011 r. Kierowca samochodu osobowego znacznie przekroczył prędkość i potrącił dwuletnią dziewczynkę, która przebiegała przez jezdnię. Skutki zdarzenia były opłakane – Gabrysia trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy. Mimo że lekarze zdołali ją uratować, okazało się, że do końca życia będzie przykuta do łóżka i skazana na pomoc innych. Mimo ograniczonych możliwości rodzice próbują zapewnić dziewczynce jak najlepszą opiekę. Ojciec ze względu na chorobę jest na rencie inwalidzkiej. (…)
(…) Sprawę Gabrysi podsumowuje prezes organizacji Pomoc Poszkodowanym – Ogólnopolska Izba Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych Joanna Smereczańska-Smulczyk (…)
Gazeta Ubezpieczeniowa 24.10.2016 EuCO Prezes zarządu nabywcą akcji spółki Kierujący Grupą Kapitałową Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO) Krzysztof Lewandowski zakupił akcje spółki. Jak poinformowała grupa, transakcje miały miejsce na rynku regulowanym GPW w Warszawie, podczas sesji giełdowej. W wyniku szeregu transakcji prezes zarządu EuCO nabył łącznie 14 337 sztuk po średniej cenie 35,71 zł. W sumie na zakup pakietu akcji wydał ponad pół miliona złotych, a akcje ostatecznie podrożały na koniec dnia o 7,5%. W ciągu tej sesji rosły nawet o blisko 16%. Krzysztof Lewandowski zapytany o zakup akcji powiedział, że jest on wyrazem jego długoterminowej wiary w spółkę oraz traktowania jej jako bardzo dobrej inwestycji i lokaty kapitału. (…)
Gazeta Wrocławska 13.10.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (07-13.10.2016) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 1,87%.
Gazeta Wrocławska 10.10.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (30.09-6.10.2016) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, jest wymienione EuCO ze zmianą wynoszącą – 5,65%
Gazeta Wrocławska 04.10.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (23.09-29.09) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję EuCO jest wymienione ze wzrostem wynoszącym 0,52%
Gazeta Finansowa 03.10.2016 Turbiny polskiej gospodark. Ranking 150 firm z sektora MSP W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, EuCO wymienione jest na 44 pozycji.
Gazeta Ubezpieczeniowa 27.09.2016 Rozbieżności w zadośćuczynieniach 18 października br. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbędzie się pierwsza edycja konferencji zatytułowanej „Rozbieżności w ustalaniu zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanych oraz najbliższych członków rodziny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (teoria, orzecznictwo i praktyka)”. Patronem medialnym konferencji jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”. Prelegentami konferencji są wybitni eksperci ubezpieczeniowi. W trakcie wydarzenia głos zabiorą: Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej II kadencji, członek Trybunału Stanu, autor ponad 200 publikacji naukowych i popularyzatorskich z dziedziny prawa cywilnego i ubezpieczeniowego, dr Józef Zych, przedstawiciel Sądu Najwyższego, dr Maciej Zieliński, prezes zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, Mariusz Wichtowski, rektor AFiB Vistula, prof, dr hab. Witold Orłowski, prof, nadzw. AFiB Vistula, dr Roman Fulneczek, Joanna Smereczańska-Smulczyk, prezes Ogólnopolskiej Izby Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych.  (…)
Gazeta Wrocławska 27.09.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (16.O9-22.O9.2O16) W zestawieniu przygotowanym przez redakcje, jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 2,64%. (…)
Dziennik Gazeta Prawna 20.09.2016 Cel: kancelarie odszkodowawcze Nieuczciwe firmy dochodzące roszczeń klientów od ubezpieczycie!! będą miały trudniej już za trzy miesiące. Z czasem branżę czeka dalsze dokręcanie śruby. Trwało to kilka miesięcy, ale Ministerstwo Finansów ustosunkowało się do zgłoszonej przez rzecznika finansowego (RF) propozycji uregulowania działalności kancelarii odszkodowawczych, specjalizujących się w dochodzeniu roszczeń od firm ubezpieczeniowych w zamian za część przyznanych świadczeń. Stanowisko resortu jest ostrożne. „W najbliższym czasie w ramach Rady Rozwoju Rynku Finansowego zostanie zainicjowana dyskusja na temat ewentualnego podjęcia działań legislacyjnych zmierzających do uregulowania niektórych aspektów działalności kancelarii odszkodowawczych” – poinformowało DCP biuro prasowe ministerstwa. (…)
(…) Największe kancelarie notowane na warszawskiej giełdzie – Votum, EuCO oraz Auxilia – deklarują, że taka praktyka nie będzie dla nich niczym nowym. – Wejście w życie rekomendacji uderzy w nieuczciwe kancelarie odszkodowawcze. (…)
Gazeta Wrocławska 19.09.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (O9.O9-15.O9.2O16) W zestawieniu przygotowanym przez redakcje, jest wymienione EuCO ze zmianą wynoszącą -4,43%.
Gazeta Ubezpieczeniowa 19.09.2016 AFiB Vistula: Konferencja poświęcona rozbieżnościom w zadośćuczynieniach 18 października w Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbędzie się pierwsza edycja konferencji zatytułowanej „Rozbieżności w ustalaniu zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanych oraz najbliższych członków rodziny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (teoria, orzecznictwo i praktyka)”. Patronem medialnym konferencji jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”. Prelegentami konferencji są wybitni eksperci ubezpieczeniowi. W trakcie wydarzenia głos zabiorą: Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej II kadencji, członek Trybunału Stanu, autor ponad 200 publikacji naukowych i popularyzatorskich z dziedziny prawa cywilnego i ubezpieczeniowego, dr Józef Zych, przedstawiciel Sądu Najwyższego, dr Maciej Zieliński, prezes zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, Mariusz Wichtowski, rektor AFiB Vistula, prof. dr hab. Witold Orłowski, prof. nadzw. AFiB Vistula, dr Roman Fulneczek, Joanna Smereczańska-Smulczyk, prezes Ogólnopolskiej Izby Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych. (…)
Link do artykułu
Gazeta Ubezpieczeniowa 05.09.2016 EuCO silnym partnerem dla ubezpieczycieli Grupa Kapitałowa Europejskiego Centrum Odszkodowań osiągnęła po 6 miesiącach br. wyniki porównywalne z l półroczem 2015 r. Przychody EuCO, lidera rynku odszkodowań w Europie Środkowo-Wschodniej, wyniosły w l półroczu 2016 r. ponad 46 min zł i wzrosły w stosunku rok do roku o 4,6%. Z kolei wskaźnik EBITDA za pierwsze 6 miesięcy 2016 r. wyniósł 13 min 708 tyś. zł i wzrósł w porównaniu z pierwszą połową 2015 r. o 0,2%. EuCO zanotowało także rekordowy wynik netto, który wyniósł ponad 16 min zł i wzrósł o 40% (r/r). – Rynek odszkodowań w Polsce cały czas się rozwija. Wśród poszkodowanych zwiększa się świadomość możliwości dochodzenia roszczeń, towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej przyznają też wyższe kwoty odszkodowań i częściej do porozumienia dochodzi już na etapie przedsą- dowym. Na naszym rynku najlepiej rozwijają się duże, profesjonalne firmy odszkodowawcze, takie jak EuCO. Jesteśmy dla ubezpieczycieli silnym partnerem, a dzięki naszemu doświadczeniu, rozbudowanej sieci sprzedaży oraz innowacyjnym produktom i usługom możemy generować znaczny zysk. Korzystają z tego nasi akcjonariusze, blisko 90% zysku netto za 2015 r. wypłacamy w formie dywidendy – powiedział Krzysztof Lewandowski, prezes Europejskiego Centrum Odszkodowań SA. (…)
Gazeta Wrocławska 01.08.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 1,47 %.

Rzeczpospolita 27.07.2016 Nieźle sobie radzą i płacą dywidendy Inwestując w długim terminie w spółki giełdowe bierzemy pod uwagę kilka czynników, m.in. dotychczasowe dokonania firmy, perspektywy rozwoju, sposób zarządzania, ale też chęć dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami (polityka dywidendowa). Postanowiliśmy więc poszukać spółek dywidendowych notowanych na GPW, które warto mieć w portfelu budowanym na co najmniej kilka lat. Dywidenda plus rozwój Nigdy nie ma pewności, czy firma będzie regularnie dzielić się zyskami. – Część tradycyjnych spółek dywidendowych rozczarowuje w 2016 r. Mogą także rozczarować w kolejnych latach – mówi Mateusz Namysł, analityk Raiffeisen PoIbank. (…) W zestawieniu przygotowany przez redakcje jest wymienione EuCO, ze stopą dywidendy w wysokości 7,3 %.

Miesięcznik Ubezpieczeniowy 26.07.2016 Na sąsiednim rynku Prawo niemieckie nie stwarza możliwości domagania się zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę w związku z utratą osoby najbliższej. Coraz częściej jednak pojawiają się próby znalezienia innych rozwiązań. – Podstawą prawną dla roszczeń odszkodowawczych z tytułu wypadków komunikacyjnych na terenie Niemiec jest § 823 i nast. niemieckiego Kodeksu cywilnego ţj. Burgerliches Gesetzbuch (dalej: BGB), które odnoszą się przede wszystkim do szkód o charakterze materialnym. (…) (…) Beata Szlapińska -Pawłów jest radcą prawnym w Kancelarii Radców Prawnych EuCO i absolwentką Wydziału Prawa Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Miesięcznik Ubezpieczeniowy 26.07.2016 Agent wszystkomający Może jestem staroświecki, ale gdybym się zorientował, że pracuję dla złodziei i oszustów, poszukałbym sobie innego miejsca. To samo sugeruję wszystkim, którzy zapewne z obrzydzeniem sprzedają polisy nieuczciwych – w ich przekonaniu – ubezpieczycieli. W ostatnim czasie kilku ubezpieczycieli oficjalnie poinformowało swoich agentów o braku akceptacji dla praktyki równoczesnego reprezentowania kancelarii odszkodowawczych. Wśród zakładów, które w ten sposób zareagowały na sygnały o dodatkowym źródle dochodów swoich przedstawicieli, był również Link4, którym miałem przyjemność do niedawna kierować. (…) (…) Z kolei na stronie największego konkurenta Votum – Europejskiego Centrum Odszkodowań, można przeczytać: Bardzo często zdarza się, że poszkodowany ubiegający się o odszkodowanie musi samotnie zmierzyć się z potężną instytucją Towarzystwa Ubezpieczeniowego, które odmawia wypłaty należności. (…) Ponieważ EuCO to duża, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka, zatrudniająca wykwalifikowany personel i posiadająca odpowiednie możliwości finansowe, Towarzystwo Ubezpieczeniowe zdaje sobie sprawę, że wszelkie decyzje odmowne spotkają się ze zdecydowaną reakcją i często znajdą finał w Sądzie. (…)

Miesięcznik Ubezpieczeniowy 26.07.2016 Emocje Kancelarie odszkodowawcze, odkąd się pojawiły na tynku polskim, wzbudzają silne emocje. Każdy ma swój pogląd, czy są potrzebne, czy nie, co przyczyniło sięt do rozwoju tego rodzaju podmiotów. Ale na pewno trudno obecnie je lekceważyć. Co jakiś czas pojawiają się pomysły uregulowania rynku doradców odszkodowawczych. (…) (…) Natomiast Beata Szlapińska-Pawłów z Kancelarii Radców Prawnych EuCO na s. 19 przygląda się rozwiązaniom prawnym w zakresie zadośćuczynień za śmierć osoby bliskiej w Niemczech. Ubiegły rok obfitował w nowe rozwiązania prawne dotyczące ubezpieczeń, w tym ubezpieczeń na życie. Po kilku miesiącach ich funkcjonowania czas sprawdzić efekty. (…)

Gazeta Wrocławska 25.07.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (15.07-21.07) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 0,41 %.

Gazeta Wrocławska 19.07.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (11-14.07) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze zmianą wynoszącą 1,26 %.

Gazeta Wrocławska 04.07.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (01-30.06) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze zmianą wynoszącą 1,20 %.

Gazeta Ubezpieczeniowa 04.07.2016 Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO) z dużym zadowoleniem przyjęło uchwałę Sądu Najwyższego (SN), który wskazał, że towarzystwa ubezpieczeniowe powinny zwracać osobom poszkodowanym w wypadkach uzasadnione i celowe wydatki na prywatne leczenie i rehabilitację. Firma odszkodowawcza podkreśla, że do wydania orzeczenia doszło m.in. na kanwie rozbieżnego orzecznictwa. – Towarzystwa ubezpieczeniowe otrzymały czytelną informację – jak najszybszy powrót poszkodowanego do pełnej sprawności jest najważniejszy. Państwowa służba zdrowia jest niewydolna, a każdy dzień zwłoki w leczeniu i rehabilitacji urazów powypadkowych działa na niekorzyść osób, które ucierpiały w zdarzeniach komunikacyjnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Sąd Najwyższy jasno wskazał: poszkodowani mogą korzystać z prywatnego leczenia i rehabilitacji, a koszty zwróci towarzystwo ubezpieczeniowe z polisy OC sprawcy wypadku – podkreśla Joanna Smereczańska-Smulczyk z Kancelarii Radców Prawnych EuCO. (…)  

Gazeta Wrocławska 28.06.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (17-23.06) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 2,02 %.

Przegląd Sportowy 28.06.2016 Mistrzowskie sprinty w stołecznym Suszu TRIATHLON W weekend zawodnicy walczyli o triumf w EuCO Triathlonie 2016. W jubileuszowej 25. edycji imprezy wzięli udział najbardziej utytułowani triathloniści w kraju. W sobotę odbyły się mistrzostwa Polski elity oraz poszczególnych grup wiekowych na dystansie sprinterskim (0,75 km pływania, 20 km jazdy rowerem i 5 km biegania). Dzień później triathloniści wystartowali na dystansie średnim (1,9 km/90 km/21,1 km). – Rozkręcam się z każdym startem. Czeka mnie jeszcze kilka tygodni intensywnych treningów. W Brazylii powalczę o złoty krążek – zapewniała Agnieszka Jerzyk, która będzie reprezentowała biało-czerwonych w igrzyskach olimpijskich. Na zakończenie EuCO Susz Triathlon zaplanowano wyścig sztafet. (…)

Polska Gazeta Wrocławska 21.06.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (10.06-16.06.16) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze zmianą wynoszącą -2,39%.

Sprostowanie 09.06.2016 Polska Dziennik Łódzki W artykule „Zmiana obrońcy zablokowała proces”, który ukazał w „Dzienniku Łódzkim” 8 czerwca, błędnie podaliśmy nazwę firmy, której były prezes zasiadł na ławie oskarżonych. Chodzi o firmę Unijne Centrum Odszkodowań, a nie o Europejskie Centrum Odszkodowań. Za błąd przepraszamy Europejskie Centrum Odszkodowań. Redakcja (…)

Polska Gazeta Wrocławska 07.06.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (27.05-2.06.16) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze zmianą wynoszącą -5,36%.

Dziennik Gazeta Prawna 31.05.2016 Ubezpieczyciele będą i płacić, i leczyć Towarzystwa coraz chętniej organizują opiekę medyczną dla ofiar wypadków, ale i tak trudno będzie im uniknąć sporów sądowych.Sąd Najwyższy (SN) w uchwale z końca maja uznał, że ubezpieczyciele mają obowiązek pokrywać uzasadnione i celowe prywatne wydatki na leczenie poniesione przez poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. W uzasadnieniu sędziowie mają sprecyzować, jakie wydatki będzie można do tych celowych i uzasadnionych zaliczyć. (…) (…) Towarzystwa odmawiają pokrycia kosztów prywatnego leczenia, nawet jeżeli czas oczekiwania na wizytę u specjalisty w systemie publicznym jest bardzo długi Podają w wątpliwość zasadność wizyt u lekarza konkretnej specjalizacji, konieczność rehabilitacji, liczbę przeprowadzonych zabiegów, ceny usług medycznych – wskazuje Joanna Smereczańska-Smulczyk, dyrektor Kancelarii Radców Prawnych EuCO. Decyzja SN dochodzenie roszczeń ułatwi Ale nie będzie to jej jedyny efekt. Z informacji DGP wynika, że towarzystwa mocniej niż do tej pory postawią na oferowanie poszkodowanym bezpośredniej pomocy medycznej. (…)

Home & Market 30.05.2016 500 największych firm handlowo-usługowych W zestawieniu przygotowanym przez redakcję EuCo wymienione jest na 337 miejscu.

Polska Gazeta Wrocławska 30.05.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie(27.04-26.05) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję EuCO jest wymienione ze zmianą wynoszącą -1,61%.

Gazeta Pomorska 27.05.2016 Grały olimpiady specjalne Stadion Zawiszy gościł uczestników 14. Kujawsko-Pomorskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Do gry, mimo upału, przystąpiło 6 zespołów męskich oraz po 4 żeńskie i zunifikowane (zawodnicy Olimpiad Specjalnych i partnerzy ze szkół masowych) z 9 miejscowości. Po kilku godzinach rywalizacji górą były ekipy bydgoskie: wśród pań oraz panów (grupa niebieska) – Tacy Sami, a wśród panów (grupa zielona) – Pod Jesionem. Więcej o imprezie i zdjęcia na pomorska.pl oraz w kolejnych wydaniach „Pomorskiej”.

Polska Gazeta Wrocławska 23.05.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (16.05-20.05) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze wzrostem wynoszącym 1,69%.

Parkiet 23.05.2016 Wyniki Spółek I Kwartał 2016 W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO.

Newsweek 23.05.2016 Wojna jastrzębi Wszyscy trzej reprezentują radykalne skrzydło rządu i wszyscy mają odrębne księstwa, których terytorium chcą powiększyć. Między jastrzębiami toczy się cicha walka o władzę. Mówi jeden z ministrów: – Na pierwszy rzut oka ich relacje są dobre. Publicznie się nie kłócą, na posiedzeniach rządu odnoszą do siebie neutralnie, ale każdy z nich się rozpycha, próbując zagarnąć kolejne strefy wpływów. Ekstrawertyk, milczek, syn marnotrawny z trzech jastrzębi najsilniejszą pozycję polityczną ma Antoni Macierewicz. Jarosław Kaczyński zapytany kilka dni temu o największe osiągnięcia rządu Beaty Szydło, na pierwszym miejscu wymienił zmiany w Ministerstwie Obrony. (…) (…) Czym w takim razie zajmuje się w PZU były funkcjonariusz CBA Tomasz Cichoń? Z naszych informacji wynika, że zainteresowała go na przykład obecność prywatnej kancelarii EuCO w sprawach prowadzonych przez Zakład. EuCO to giełdowa spółka pomagająca poszkodowanym w uzyskiwaniu odszkodowań od firm ubezpieczeniowych, członkiem jej rady nadzorczej jest lider Nowoczesnej Ryszard Petru. – Wśród ludzi, którzy w ramach „dobrej zmiany” pojawili się w spółce, panuje przekonanie, że za czasów poprzedniego rządu EuCO było niezwykle aktywne w sprawach PZU, znaczniej bardziej niż inne kancelarie odszkodowawcze. CBA już zostało o tym poinformowane, sprawa jest badana – mówi „Newsweekowi” jeden z informatorów. Rzeczniczka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, którą poprosiliśmy o komentarz, nie odniosła się do zainteresowania CBA spółką, w której władzach zasiada Ryszard Petru. Stwierdziła jedynie, że EuCO jest liderem odszkodowań (jego udział w rynku wynosi 25 proc.) i „musi być widoczne w portfelu największego polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego”. (…)

Pharmaceutical Represetative Polska 20.05.2016 Kryzys na drodze? Zabezpiecz się na przyszłość Gdy wsiadasz do samolotu, zajmujesz swoje miejsce, zamykają się drzwi i maszyna kołuje na pas startowy- przestajesz mieć jakikolwiek wpływ na przebieg lotu. Musisz zaufać pilotowi, choć w ogóle nie wiesz kim on jest. Oddziela Cie od niego pancerna przegroda i nie masz nawet pojęcia czy jest on młody, czy stary, stateczny, czy pobudliwy, jakiej jest narodowości i rasy, a nawet – jakiej płci. (…) (…) Kilkanaście lat temu na polskim rynku usług pojawiło się Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. (w skrócie EuCO), którego działalność oparta została na nowatorskim pomyśle pośredniczenia pomiędzy ofiarami zdarzeń losowych a ubezpieczycielami. Zapytasz może – cóż w tym nowatorskiego? Przecież wiele tradycyjnych kancelarii prawnych zajmuje się podobnymi sprawami. Musisz jednak wiedzieć, że sukces, jaki osiągnęło EuCO wynika z wyraźnego ukierunkowania usług i dedykowania ich osobom poszkodowanym w wypadkach. Do tego sukcesu przyczyniła się też masowa skala działań oraz oferowanie ich klientom o różnym statusie majątkowym, także tym niezamożnym. EuCO świadczy bowiem swoją pomoc bez pobierania jakichkolwiek wstępnych opłat. (…)

Gazeta Ubezpieczeniowa 17.05.2016 Rynek ubezpieczeń: Sektor czeka trzęsienie ziemi? Wiele wskazuje na to, że wydarzenia ostatnich kilku dni mogą być preludium do prawdziwego trzęsienia ziemi w branży ubezpieczeniowej. I to nie tylko, i nie przede wszystkim za sprawą nowych regulacji prawnych. Rynek czeka hegemonia jednej firmy? Ubiegły tydzień został zdominowany przez wydarzenia związane z Grupą PZU. Stosunkowo najmniejsze zainteresowanie wywołała publikacja raportu finansowego ubezpieczyciela za pierwszy kwartał. (…) (…) Na koniec warto też wspomnieć o publikacji wyników finansowych Europejskiego Centrum Odszkodowań. Z zaprezentowanego raportu wynikało, że był to najlepszy pierwszy kwartał w historii EuCO.(…)

Gazeta Wrocławska 16.05.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie (13.04-12.05) Dolnośląskie spółki na giełdzie (13.04-12.05) Świetne zyski PCC Rokita, CCC idzie do Serbii, Czesi mają Travelplanet.pl (…) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymienione EuCO ze zmianą wynoszącą – 1,07%.

Polska Gazeta Wrocławska 09.05.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie. CCC z dywidendą, Archicom buduje, AmRest otworzy nowe restauracje. W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, EuCO jest wymienione ze wzrostem wynoszącym 0,48%.

Gazeta Wrocławska 02.05.2016 Zyski, obligacje, inwestycje Akcjonariusze Regeneracji zdecydują 31 maja o przeznaczeniu ponad 93 mln zł na dywidendę za 2015 r. (6.25 zł na akcję). Połowa akcji należy do spółek francuskiej firmy energetycznej EdF, zaś około 23 proc. do trzech OFE. (…) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, EuCO jest wymienione ze wzrostem wynoszącym 1,94%.

Dziennik Gazeta Prawna 27.04.2016 Hamowanie kancelarii Rosnące w siłę firmy odszkodowawcze czekają na decyzję rządu o nadzorze nad branżą. Kluczowa będzie opinia resortu sprawiedliwości. Ministerstwo Sprawiedliwości kończy prace nad przysłanym przez rzecznika finansowego (RF) projektem regulacji zawodu doradcy odszkodowawczego. – Powinny zakończyć się do końca miesiąca – zapowiada Wioletta Olszewska z biura prasowego ministerstwa. Nie ujawnia, w jakim kierunku może pójść przygotowywana opinia. Z szacunków rzecznika finansowego wynika, że w 2015 r. przez rachunki kancelarii odszkodowawczych – firm, które dochodzą roszczeń w imieniu klientów, zwykle pobierając za to część przyznanych świadczeń – przepłynęło 1,5 mld zł. To biznes, który w Polsce rozwija się od dekady i w dynamicznie rośnie. Dowodzą tego wyniki dwóch największych takich firm w kraju: Votum i Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO). Przychody pierwszej wzrosły w ostatnich trzech latach o 60 proc., a zysk netto o 188 proc. Obro ty drugiej wzrosły o 85 proc., a zysk o 136 proc. (…)

Polska Gazeta Wrocławska 18.04.2016 Dolnośląskie spółki na giełdzie Na 20 zł została ustalona cena emisyjna jednej akcji 12 Development w pierwszej publicznej emisji akcji spółki. 13 kwietnia wrocławski deweloper zakończył book-building, dzień później ruszyły zapisy na akcje w obu transzach, instytucjonalnej i indywidualnej. Potrwają do jutra. Firma zaoferowała 2 mln nowych papierów stanowiących 20 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym. Na 200 tys. sztuk mogą składać zapisy inwestorzy indywidualni. (…) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję, EuCO jest wymienione ze wzrostem wynoszącym + 0,02%.

Gazeta Ubezpieczeniowa 15.04.2016 Za i przeciw regulacji Przedstawiony przez Rzecznika Finansowego projekt założeń do ustawy o doradztwie odszkodowawczym spotkał się ze zróżnicowaną reakcją. Część zainteresowanych poparła koncepcję ustawowej regulacji branży, zaś część uważa, że sektorowi wystarczy samoregulacja – informują media. Beata Karwacka, prezes Polskiej Izby Odszkodowań (PIO), mówi „Rzeczpospolitej”, że jej zdaniem taka regulacja, jakiej wprowadzenie zaproponował RF, jest potrzebna. Wskazuje, że niektóre kancelarie w pogoni za szybkim zyskiem chcą jak najszybciej doprowadzić do ugody z ubezpieczycielem. Twierdzi, że takie ugody opiewają na niższe kwoty niż należne poszkodowanym. Z kolei Joanna Smereczańska-Smulczyk z Ogólnopolskiej Izby Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych (OlPiPO) w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” stwierdziła, że ustawa regulująca rynek odszkodowawczy jest zbędna. W ocenie ekspertki duża konkurencja wśród wielu istniejących kancelarii sprawiła, że podmioty z tego sektora przyjęły własne regulacje. (…)

Dziennik Gazeta Prawna/td> 12.04.2016 Nadchodzi regulacja dochodzenia odszkodowań Rzecznik finansowy przedstawił wczoraj projekt założeń do ustawy o doradztwie odszkodowawczym. Jak poinformował Bartłomiej Chmielowiec z Biura Rzecznika Finansowego (RF), zaproponowano odrębny atk prawny, ponieważ rynek usług odszkodowawczych stał się bardzo złożony. Pomysł podzielił specjalistów. (…)

Puls Biznesu 17.12.2015 Kancelarie znów atakują ubezpieczycieli Ubezpieczycielom i kancelariom odszkodowawczym nigdy nie było po drodze. Dwa lata temu wybuchła między nimi otwarta wojna. Kancelarie zarzucały ubezpieczycielom, że nie chcą płacić za roszczenia poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Towarzystwa odbijały piłeczkę. Zasłaniały się przepisami prawa i nieetycznymi działaniami pośredników. Wydawało się, że spór zakończył w ubiegłym roku Sąd Najwyższy, który jednoznacznie orzekł, że ubezpieczyciele płacić muszą. Nic bardziej błędnego. Zaczyna on ponownie nabrzmiewać. – Mimo że zasady wypłacania zadośćuczynień za śmierć bliskiej osoby w wypadku samochodowym są jasno określone przez prawo, ubezpieczyciele lekceważą przepisy. Dopuszczają się zaniżania należnych świadczeń, a nawet zdążają się przypadki odmowy wypłat – mówi mecenas Joanna Smereczańska-Smulczyk z kancelarii radców prawnych EuCO. Według niej, to zmusza poszkodowanych do długotrwałej walki sądowej o pieniądze. (…)

Parkiet 17.12.2015 TOP20 menedżerów „Bloomberg BusinessWeek Polska” nagrodził 20 najlepszych menedżerów 2015 roku. TOP20 menedżerów nagrodzonych przez „Bloomberg BusinessWeek Polska”. Pierwszy od prawej Cezary Szymanek, redaktor naczelny miesięcznika. Lista miesięcznika „BBP” najlepszych prezesów firm działających w Polsce powstała na podstawie sondażu przeprowadzonego wśród krajowych menedżerów na przełomie listopada i grudnia (oddano 30 głosów). BBP poprosił o wskazanie najlepszych, najefektywniejszych szefów firm, których warto nagrodzić za: sukcesy, wytrwałość, walkę z konkurencją, nowoczesność, skuteczne konkurowanie nie tylko na polskim, ale i zagranicznych rynkach.(…) W zestawieniu przygotowanym przez redakcję jest wymieniony Prezes Krzysztof Lewandowski.

PARKIET 31.05.2014 Zyskowna dziesiątka z największym potencjałem Analiza spółek, które nieprzerwanie od kilku kwartałów generują zyski