Maksymalna cena emisyjna akcji Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A.

MAKSYMALNA CENA EMISYJNA AKCJI EUROPEJSKIEGO CENTRUM ODSZKODOWAŃ S.A.

15 grudnia 2010 r.

Informacja prasowa

 

MAKSYMALNA CENA EMISYJNA AKCJI EUROPEJSKIEGO CENTRUM ODSZKODOWAŃ S.A.

Cena emisyjna i cena sprzedaży akcji Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. – wiodącej w Polscei w Czechach firmy odszkodowawczej – została ustalona na najwyższym, maksymalnym poziomie 18 złotych za akcję (przedział cenowy kształtował się od 14 do 18 złotych za akcję).

 

„Inwestorzy instytucjonalni, w czasie budowania Księgi Popytu, wyrazili ogromne zainteresowanie akcjami EuCO. To dla nas bardzo duże zobowiązanie ale jestem przekonany, że silna pozycja EuCO na rynku polskim i czeskim, ambitna strategia rozwoju – w tym plany ekspansji zagranicznej, oraz wypracowywane co roku rekordowe wyniki finansowe, sprawią, że zaufanie, jakim nas obdarzono, przyniesie akcjonariuszom EuCO wymierne korzyści”, powiedział Krzysztof Lewandowski, Prezes Zarządu Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A.

 

Od 10 do 14 grudnia trwały zapisy na akcje EuCO w Transzy Detalicznej. Spółka przeznaczyła dla inwestorów indywidualnych 300 tys. akcji. 15 grudnia rozpoczęły się zapisy na 1,4 mln akcji EuCO w Transzy Dużych Inwestorów. Zakończą się 17 grudnia. Oferta publiczna obejmuje 1,7 mln akcji, w tym 1,1 mln akcji istniejących (seria A) oraz 600 tys. nowych akcji (seria B). Główni akcjonariusze zachowają kontrolę nad Spółką.

 

Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO) jest wiodącą w Polsce i w Czechach firmą odszkodowawczą. Działalność Grupy Kapitałowej EuCO obejmuje głównie dochodzenie roszczeń o zapłatę z tytułu odszkodowania oraz innych świadczeń wynikających ze szkody (np. renta, zadośćuczynienie). Na rynku działa od 2004 roku.

 

 

W skład Grupy Kapitałowej EuCO wchodzą: Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. jako podmiot dominujący, Kancelaria Radców Prawnych EuCO Joanna Smereczańska-Smulczyk i Partnerzy Spółka Komandytowa, Evropské Centrum Odškodného s.r.o. (spółka działająca w Czechach) oraz Kártalanítási Központ Kft (spółka działająca na Węgrzech).Liczba klientów EuCO przekroczyła 40 tys. Spółka posiada ponad 11 tys. współpracowników w całym kraju i zatrudnia 70 pracowników w centrali.

 

Oferującym akcje EuCO jest Dom Maklerski BZ WBK, doradcą finansowym – CC Group, doradcą prawnym Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni, audytorem – Grant Thornton Frąckowiak, a doradcą PR – Kancelaria PR. Wprowadzającymi są: Spexar Ltd, Corpor Capital Ltd i Kubach Investment Ltd.

 

Dodatkowych Informacji udziela:

Damian Kuraś, Kancelaria PR

Tel. +4822 869 77 84, +48 518 93 01 03,

d.kuras@kancelariapr.pl