Krzysztof Lewandowski, Prezes Zarządu Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO), lidera rynku odszkodowań w Europie Środkowo-Wschodniej, został wybrany na członka Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska.
?Bardzo dziękuję delegatom za wybór. To dla mnie wielki zaszczyt. Jestem pod wrażeniem hartu ducha zawodników z niepełnosprawnością intelektualną ? wszyscy sportowcy mogą brać z Nich przykład. Mimo przeciwności losu rywalizują, walczą o medale, uczą się współpracy, otwierają się na świat i innych ludzi. Dlatego chciałbym, żeby Olimpiady Specjalne były postrzegane jako silny i atrakcyjny partner dla polskich firm i instytucji. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moim doświadczeniem biznesowym. Jestem gotów wesprzeć Olimpiady w opracowaniu strategii działania, pozyskiwania funduszy i w nawiązywaniu relacji z potencjalnymi partnerami?, powiedział Krzysztof Lewandowski.
EuCO jest sponsorem Olimpiad Specjalnych w 2016 roku a w ubiegłym roku wsparło polską reprezentację Olimpiad Specjalnych na XIV Letnie Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Los Angeles 2015.
?Krzysztof Lewandowski był z nami w Los Angeles. Miał przyjechać tylko na ceremonię otwarcia. Postanowił zostać dzień dużej by zagrzewać naszych sportowców a ostatecznie spędził z nami całe Igrzyska. To człowiek o wielkim sercu i duszy sportowca. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli korzystać z Jego ogromnego doświadczenia zdobytego w biznesie?, nie kryła zadowolenia Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.
Nowym Prezesem Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska została Anna Lewandowska – Mistrzyni Świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym.
Propaguje zdrowy stylu życia, jest twórczynią Healthy Teamu, który skupia wykwalifikowanych trenów personalnych, instruktorów oraz pasjonatów zdrowego stylu życia z Polski i zagranicy. Anna Lewandowska, wspólnie z mężem ? piłkarzem Robertem Lewandowskim, wspiera wiele inicjatyw prospołecznych i charytatywnych.
Olimpiady Specjalne są światowym ruchem sportowym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzeszają blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął działalność, na początku lat osiemdziesiątych. W naszym kraju Olimpiady Specjalne to ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerówi 4 tysiące wolontariuszy zrzeszonych w 507 klubach w 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska są wybitne postaci sportu, kultury, polityki i mediów, m.in. Ewelina Lisowska, Piotr Adamczyk, Kinga Baranowska, Mariusz Fyrstenberg, Roman Kosecki, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski, Michał Olszański, Cezary Pazura, Andrzej Supron, Michał Żewłakow, Paweł Papke, Sebastian Świderski.
Olimpiady Specjalne Polska są objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy.