Komunikat wewn. 10/2015 – Jola Zendran wręczy nominacje olimpijskie

Utworzono: 18 lipca 2015 r.

Wiceprezes EuCO Jolanta Zendran wręczy dziś nominacje olimpijskie dla zawodników, którzy ruszają na Igrzyska w Los Angeles

Dziś (20 lipca 2015 r.) o godzinie 14:30 w Warszawie rozpocznie się uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich dla zawodników, którzy będą walczyć o medale dla Polski na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. EuCO, sponsor polskiej reprezentacji, będzie reprezentowane przez Wiceprezes Zarządu Jolantę Zendran. W uroczystości wezmą udział: Minister Sportu i Turystyki Adam Korol – mistrz olimpijski w kajakarstwie, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Ambasador USA w Polsce Stephen D. Mull oraz Ambasador Olimpiad Specjalnych Andrzej Supron – wicemistrz olimpijski w zapasach. Wydarzenie poprowadzi znany dziennikarz Michał Olszański.
Już we wtorek, 21 lipca, do Los Angeles odleci 87-osobowa reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska – zawodnicy, trenerzy, lekarze i kierownictwo ekipy. Ceremonia otwarcia Igrzysk odbędzie się 25 lipca.
Relacje z uroczystości wręczenia nominacji będzie można zobaczyć 20 lipca w TVP 1 w Kronice Igrzysk po Wiadomościach Sportowych o godzinie 20:00 oraz w TVP Info i TVP Sport o godzinie 23:00. Kroniki będą rozpoczynały się i kończyły billboardami z logotypem EuCO – sponsora polskiej reprezentacji.
</>Wszyscy trzymamy kciuki za naszych sportowców Olimpiad Specjalnych!