4 778 wypadków w lipcu i sierpniu 2016 roku. Bilans ten pokazuje, że wbrew powszechnemu przekonaniu, że panujące zimą niekorzystne warunki atmosferyczne są przyczyną największej liczby kolizji, policja boryka się z ich nadmiarem właśnie w okresie wakacyjnym.
Krzysztof Lewandowski, prezes Zarządu oraz Damian Kuraś, rzecznik prasowy Europejskiego Centrum Odszkodowań w rozmowie z newsrm.tv radzą, jak zachować się tuż po wypadku, by proces uzyskania odszkodowania przebiegł sprawnie.
– Gdy dochodzi do kolizji, to na nas spoczywa ciężar udowodnienia przed towarzystwem ubezpieczeniowym, że zostaliśmy poszkodowani w wypadku. Musimy sami domagać się swoich praw, dlatego ważne jest, aby reagować szybko. ? Wezwijmy policję, zadbajmy o świadków, zróbmy dokumentację. Gdy trafiamy do lekarza, zbierajmy dokumentację medyczną. Tylko wtedy będziemy mogli udowodnić, że mamy prawo do odszkodowania. ? mówi Kuraś.
Można również zgłosić się do kancelarii, gdzie otrzymamy pomoc profesjonalnego pełnomocnika. Grupa ekspertów może wycenić szkodę, pomóc w analizie oraz reprezentować klienta przed sądem. Ważne jest jednak, aby samemu znać swoje prawa i walczyć o należącą się nam środki z ubezpieczenia. – dodaje.
– Kierowcy powinni wiedzieć, że możemy dochodzić roszczeń z OC sprawcy, a nie tylko z polis, które mamy wykupione. Te środki należą się nam na rehabilitację, na poprawę warunków zdrowotnych lub zadośćuczynienie po śmierci bliskiej osoby. ? dodaje Krzysztof Lewandowski, prezes Zarządu EuCO.
Specjaliści i prawnicy EuCO gotowi są do niesienia pomocy poszkodowanym na wielu płaszczyznach, począwszy od pozyskania dokumentacji medycznej, współpracy z lekarzami obecnymi na listach biegłych sądowych, negocjacji z Towarzystwem Ubezpieczeniowym czy reprezentowania klientów przed sądem.
Materiał wideo z wypowiedziami naszych ekspertów na: http://bit.ly/2bCu00q