Pomagamy poszkodowanym już od 16 lat!

Zawsze po Twojej stronie

1

Utworzono: 27 grudnia 2013r.

Finał IX Balu Charytatywnego „EuCO i Przyjaciele”. Zebrano ponad 50 tys. zł.

23 listopada w Legnicy, odbył się kolejny, IX wielki bal charytatywny „EuCO i Przyjaciele”. Jak co roku, zbierano środki na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom, wspieranych przez fundację EuCO Dziecio. Uczestnicy balu przekazali na rzecz Fundacji łącznie ponad 50 tys. zł

 

IX bal „EuCO i Przyjaciele” to kontynuacja inicjatywy rozpoczętej przez Europejskie Centrum Odszkodowań, w ramach której pośród zaproszonych gości przeprowadzana są zbiórki pieniędzy na cele charytatywne. Tegoroczną edycję gali poprowadził Piotr Gąsowski, zaś w gronie uczestników pojawili się m.in. Prezydent Miasta Legnica – Tadeusz Krzakowski, aktorzy Krzysztof Materna i Tomasz Karolak, a także znany satyryk i dziennikarz Rafał Bryndal.

Podczas oficjalnej części balu, oprócz uhonorowania najlepszych pracowników i współpracowników EuCO, przedstawiono sylwetki trzech, niezwykłych sportowców: Mateusza Raka, Jarka Skibę oraz Marcina Suwarta. Mateusz Rak to tegoroczny zdobywca triathlonowego Pucharu Afryki na dystansie olimpijskim i jeden z najbardziej obiecujących, polskich zawodników. Z kolei duetu Skiba-Suwart chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Panowie od lat startują z sukcesami w zawodach triathlonowych, podczas których Jarek Skiba pełni funkcję trenera-przewodnika niedowidzącego Marcina Suwarta. Cała trójka sportowców została objęta patronatem EuCO i podpisała z firmą umowy stypendialne. Sponsoring umożliwi Jarkowi i Marcinowi spełnienie ich największego marzenia – udziału w paraolimpiadzie w Rio De Janeiro w 2016 roku. – Nie obiecujemy, ze spróbujemy wygrać w Rio – MY WYGRAMY! – powiedział podczas oficjalnej prezentacji Skiba.

Wspieranie triathlonistów przez Europejskie Centrum Odszkodowań to nie przypadek. Firma od lat stara się promować aktywny wypoczynek i dbałość o zdrowie, czego szczególnym przykładem jest udział prezesów EuCO w lipcowym „Herbalife Triathlon” w Gdyni. Zainspirowani przykładem Suwarta i Skiby postanowili rzucić wyzwanie własnym pracownikom rozpoczynając kampanię, mającą na celu aktywizację sportową pracowników i współpracowników firmy. Pierwszy, triathlonowy, rodzinny piknik odbędzie się w lipcu przyszłego roku.

Kolejny bal EuCO i przyjaciele, wspierający Fundację EuCO Dzieciom już za rok.

Zobacz artykuł: http://tiny.pl/qdmr7
Zobacz galerię zdjęć z Balu na FB: http://tiny.pl/qdmw3

1

2