Finał Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Zwycięstwo stypendysty EuCO!

Utworzono: 12 sierpnia 2014r.

Finał Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Zwycięstwo stypendysty EuCO!

Po zawodach w Suszu i Sławie przyszła pora na zwieńczenie wakacyjnego, triathlonowego sezonu z udziałem ekipy EuCO. W ostatni weekend (9-10 sierpnia) na starcie spotkało się łącznie ponad 2000 zawodników z 20 różnych krajów, by wziąć udział w zmaganiach w ramach Herbalife Triathlon Gdynia 2014.

W sobotę odbyły się zawody na dystansie krótkim, czyli tzw. sprincie. Uczestnicy musieli zmierzyć się z wymagającą trasą, obejmującą 750 metrów do przepłynięcia, 20 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu. Spośród połowy tysiąca zawodników pierwszy na mecie pojawił się stypendysta EuCO – Mateusz Rak z Rumii, który jako jedyny ukończył wyścig z czasem nie przekraczającym jednej godziny.

Niedziela upłynęła pod znakiem tzw. half-Ironmana – morderczych zmaganiach, składających się z 1900m pływania, 90km jazdy na rowerze i 21km biegu. Na starcie pojawiła się światowa czołówka triathlonu – Boris Stein (Niemcy), Wiktor Ziemcew oraz Anton Błochin (obydwaj Ukraina). Zawody wygrał jednak niezawodny Andreas Raelert (Niemcy), rekordzista świata na tym dystansie. Udział wzięło również wiele osobistości ze świata kina i telewizji m.in. Piotr Kraśko, Tomasz Karolak, Karolina Gorczyca, Katarzyna Glinka i Maciej Dowbor. Nie zabrakło również licznie przybyłej ekipy Europejskiego Centrum Odszkodowań, prowadzonej do boju przez prezesów – Krzysztofa Lewandowskiego i Macieja Skomorowskiego oraz dyrektorów Norberta Rekowskiego i Kordiana Rekowskiego.

Przed startem tegorocznych zawodów ogłoszono, że organizatorzy Herbalife Triathlon Gdynia otrzymali prestiżową licencję Ironman 70.3. HTG to pierwsze zawody w Europie Środkowo-Wschodniej mogące poszczycić się członkostwem w elitarnej rodzinie spod szyldu Ironman 70.3. Licencję przyznaje organizacja World Triathlon Corporation, która zarządza markami Ironman i Ironman 70.3 oraz organizuje najsłynniejszy na świecie wyścig triathlonowy – mistrzostwa świata na Hawajach w Kona. Dla Polski to niesamowity krok naprzód, dzięki któremu na dobre zaznaczymy swoją obecność na triathlonowej mapie świata.

U boku największej w Polsce imprezy triathlonowej odbył się Czelendż 70,3m/16” czyli Rowerkowe Mistrzostwach Świata Gdynia 2014, zorganizowane przez ambasadorów akcji „Biegiem na pomoc”. Przy okazji Czelendżu zebrano prawie 12 500 zł na wczesną diagnozę autyzmu. Europejskie Centrum Odszkodowań aktywnie wspiera ambasadorów akcji – Piotra Nowaka, Marcina Suwarta i Jarka Skibę oraz ich działania na rzecz dzieci z autyzmem. Relacja z Czelendżu dostępna jest pod linkiem: http://youtu.be/oScnSZYG6FQ

Wszystkim pracownikom i sympatykom EuCO serdecznie dziękujemy za doping podczas zawodów i już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji HTG. Do zobaczenia!

Europejskie Centrum Odszkodowań jest oficjalnym sponsorem Herbalife Triathlon Gdynia.

Więcej informacji: http://bit.ly/1oC7HtG,

https://pl-pl.facebook.com/polandtriathlon

a także już wkrótce na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/eucopl

Wyniki HTG: http://bit.ly/XW0jiL