EuCO zaprasza do Teatru IMKA.

Utworzono: 9 kwietnia 2014r.

EuCO zaprasza do Teatru IMKA.

Teatr IMKA jest artystycznym głosem pokolenia 40-latków. Powstał wiosną 2010 roku. Repertuar IMKI skierowany jest do szerokiej publiczności, która szuka w teatrze czegoś więcej niż bezrefleksyjnej rozrywki. Znakiem szczególnym wszystkich spektakli jest wyborne aktorstwo teatralne. Z Teatrem IMKA współpracują tacy reżyserzy jak: Mikołaj Grabowski, Krzysztof Materna, Artur Tyszkiewicz, Maja Kleczewska, Łukasz Kos, Aleksandra Popławska, Marek Kalita a na jego scenie występują tak znakomici aktorzy teatralni jak: Jan Peszek, Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Boczarska, Iwona Bielska, Piotr Adamczyk, Dorota Stalińska, Magdalena Cielecka, Tomasz Karolak, Krzysztof Dracz, Olga Bołądź, Adam Woronowicz, i inni.

Tomasz Karolak, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru IMKA tak mówi o nim: „IMKA nie jest eksperymentalnym teatrem niszowym czy bulwarowym, który ma widza wyłącznie zabawiać. Chcemy pokazać, że teatr, który mówi ważne rzeczy o dzisiejszym świecie i o nas samych jest skierowany do bardzo szerokiej publiczności.”

W teatrze IMKA odbyło się kilka głośnych premier z czego ostatnio mieliśmy okazję oglądać „Operetkę” Witolda Gombrowicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, „Klątwa, odcinki z czasu beznadziei” Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego (spektakl powstał w koprodukcji z krakowskim teatrem Łaźnia Nowa), czy „Twoje pocałunki Mołotowa” Gustavo Otta w reżyserii Wojciecha Błacha. W najbliższym czasie czeka nas kolejna ważna premiera: w „Cienie. Eurydyka mówi:” Elfriede Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej, w której na deskach teatralnych zadebiutuje jedna z czołowych postaci polskiej sceny muzycznej, Katarzyna Nosowska, wokalistka grupy Hey i twórczyni autorskich płyt. Katarzyna Nosowska, którą publiczność będzie mogła podziwiać na żywo, specjalnie z myślą o spektaklu napisze kilka piosenek inspirowanych tekstem Jelinek. Muzykę skomponuje Paweł Krawczyk, lider Hey. Spektakl przygotowywany jest w kooperacji z Teatrem Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

IMKA daje szansę na spędzenie wieczoru w interesujący sposób – oprócz dobrej zabawy i śmiechu proponuje wybitną literaturę, która stawia ważkie pytania i prowokuje do głębszych przemyśleń. Teatr mieści się w przedwojennej siedzibie międzynarodowej organizacji YMCA w budynku przy ulicy M. Konopnickiej 6. Nazwa Teatru i jego działalność wpisują się zatem w dawną tradycję Warszawy.

Europejskie Centrum Odszkodowań jest oficjalnym partnerem Teatru IMKA.

http://teatr-imka.pl/
https://www.facebook.com/IMKAteatr