EuCO sponsorem polskiej reprezentacji na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

susz

Utworzono: 17 lipca 2015r.

EuCO sponsorem polskiej reprezentacji na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

Już 25 lipca w Los Angeles, na LA Memorial Coliseum, jednym z największych stadionów świata rozpoczną XIV Światowe, Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Na najważniejszej imprezie tego typu nie oczywiście nie mogłoby zabraknąć reprezentacji Polski, dumnie wspieranej i sponsorowanej przez Europejskie Centrum Odszkodowań.

Olimpiady Specjalne są światowym ruchem sportowym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzeszają blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Olimpiady specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

W Polsce żyje około 1,2 mln osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jedną z misji olimpiad specjalnych jest uświadomienie i udowodnienie wszystkim Polakom, że włączenie tej grupy do codziennego funkcjonowania społeczeństwa przynosi ogromne korzyści obu stronom.

W kwietniu br, prezes EuCO, Pan Krzysztof Lewandowski, w uznaniu zasług w obszarze rozwoju i wspierania Olimpiad Specjalnych, otrzymał specjalne zaproszenie do pałacu prezydenckiego na wniosek Pani Anny Komorowskiej, honorowej patronki organizacji Olimpiady Specjalne Polska.

susz

Więcej na:hhttp://bit.ly/1T8127D