EuCO sponsorem oficjalnym Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Jasiek Mela zapowiada udział w zmaganiach!

iron

Utworzono: 27 kwietnia 2015r.

EuCO sponsorem oficjalnym Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Jasiek Mela zapowiada udział w zmaganiach!

Można śmiało powiedzieć, że tegoroczne zawody w ramach Herbalife Triathlon Gdynia, będą miały wyjątkowy smak. Po raz pierwszy w historii nasz kraj zyskał prawo do organizacji zmagań w legendarnym cyklu IRONMAN 70.3, w ramach których uczestnicy zmierzą się z morderczą kombinacją 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu.

Obecnie zawody Ironman 70.3 to jeden z najdynamiczniej rozwijających się i najbardziej popularnych triatlonowych zmagań na świecie. W każdym ze startów bierze udział kilkuset zawodników. Wyścigi otwarte są również dla sportowców nieprofesjonalnych lub amatorów. Około 5-10% startujących to zawodnicy profesjonalni, zazwyczaj klasyfikowani są w osobnej kategorii. W ramach Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia odbędą się kwalifikacje do Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 Series. Do wygrania jest aż 35 slotów na MŚ, które odbędą się w 2016 roku w Sunshine Coast, Mooloolaba, Queensland, Australia.

Oprócz licznych osobistości ze świata sportu, kultury i mediów, swój start w Gdyni zapowiedział najmłodszy w historii zdobywca obydwu biegunów – Jasiek Mela, który został ambasadorem tegorocznych zawodów. Za jego przygotowanie do zmagań odpowiada Piotr Netter, były trener kadry narodowej w triathlonie.

Na linii startu nie zabraknie oczywiście licznej reprezentacji Europejskiego Centrum Odszkodowań, które jest jednym z oficjalnych sponsorów tego historycznego wydarzenia. Zawody odbędą się w dniach 7-9 sierpnia 2015. Do zobaczenia w Gdyni!

iron

Oficjalna strona organizatora: http://www.ironmangdynia.pl/pl/

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1579573255606078/