EuCO Rowerkowe Mistrzostwa Świata 2016 – relacja

Dziecięcy rowerek, chodnik i jeden cel: dojechać do mety w jak najkrótszym czasie! Wszystko to dla dzieci i osób dorosłych z autyzmem. 25 czerwca 2016 roku miejsce miały EuCO Rowerkowe Mistrzostwa Świata, czyli dobroczynne zawody w chodnikowej jeździe na czas na rowerkach dziecięcych z kołami 16’’.

Ponad 100 uczestników zmagało się w Suszu – stolicy polskiego triathlonu i miejscu narodzin akcji „Biegiem na pomoc”. Na prestiżowej trasie EuCO Susz Triathlon 2016 ścigali się m.in. Miłosz Sowiński – stypendysta EuCO  i pierwszy Polak, który wystartuje w triathlonowych Mistrzostwach Świata w Australii, prezenter telewizyjny Maciej Dowbor czy Karolina Gorczyca – znana polska aktorka filmowa i teatralna.

Była to już trzecia edycja rowerkowych mistrzostw, których organizatorami są: Nowy (Piotr Nowak), MKON (Marcin Konieczny) i Sportowy Jeż Poranny (Krzysztof Dietrich). EuCO miało zaszczyt stać się tytularnym patronem zawodów, podkreślając tym samym nieustanne zaangażowanie zarządu firmy w akcje dobroczynne i szczerą fascynację sportem.
EuCO Rowerkowe Mistrzostwa Świata Susz 2016 to akcja, której celem jest pomoc osobom dotkniętym autyzmem. Wszystkie wpłaty od partnerów i opłaty startowe uczestników zostały przekazane Fundacji Synapsis, która obejmuje specjalistyczną opieką chorych na autyzm.

Zawody wspiera m.in. „Biegiem na pomoc”. Jest to, powołana do życia w 2012 roku przez fundację Synapsis, grupa ludzi aktywnych sportowo oraz społecznie, która poprzez sport rozpowszechnia rzetelną wiedzę dotyczącą wczesnego diagnozowania autyzmu oraz sposobów jego leczenia.

_DSC3759

 

_DSC3767

 

_DSC3867

 

Pełna galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna na: [http://bit.ly/2aFdefU]
Autorem zdjęć jest ADD Creative Studio Reklamy