EuCO i Galeria Fibak zapraszają na wystawę Tomka Kawiaka!

1

Utworzono: 17 września 2015r.

EuCO i Galeria Fibak zapraszają na wystawę Tomka Kawiaka!.

W ostatni piątek (11.09) w warszawskiej 'Galerii Fibak', której mecenasem jest EuCO, odbył się uroczysty wernisaż prac Tomka Kawiaka pt. „Rysunek-malarstwo na rejonie osi zostawiania śladów 1975 Paryż”. Wśród gości pojawili się między innymi: Katarzyna Figura, Daniel Olbrychski i Mariusz Czerkawski

1

„Rysunek-malarstwo” to seria około 20 prac Tomka Kawiaka, powstałych w roku 1975 w Paryżu. Po francusku tytuł brzmi “Dessins Circonstanciels” – to znaczy, że narzędzia pracy artysty – ołówek, kredki, pędzel, tuby farb… – są przytwierdzone sznurkiem w centrum, lub w odpowiednich miejscach obrazu, na wyznaczonym promieniu, mierzonym linijką, ekierką, metrem lub kompasem. Poruszają się one jak “na smyczy” zostawiając ślady na obrazie. Seria tych prac została wystawiona po raz pierwszy w 1976r. w Galerii Blu w Rzymie, następnie w galerii Primo Piano w Mediolanie, oraz w 1977r. w Studio Francia Pisani we Florencji.

1

Prezentowane prace Tomka Kawiaka to rozważania na temat narzędzi malarskich, systemu metrycznego (wzorzec metra znajduje się w muzeum w Serves pod Paryżem) To chęć rozpoczęcia wszystkiego od „początku” Potem przyszły serie obserwacji i zbiegania się materii.

1

Wystawa potrwa do 4 października. Serdecznie zapraszamy!

Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. jest mecenasem licznych instytucji kultury, sztuki i sportu a także czynnie wspiera wiele organizacji charytatywnych.

http://www.galeriafibak.com.pl/

http://on.fb.me/1Lycm71