EuCO biegnie razem z Marcinem i Jarkiem!

66 fot Arkadiusz Borowiecki 640x427

Utworzono: 7 października 2013r.

EuCO biegnie razem z Marcinem i Jarkiem!

Marcin Suwart miał 15 lat, kiedy zorientował się, że z jego oczami dzieje się coś złego. Lekarze stwierdzili rzadki przypadek zaniku nerwu wzrokowego, w wyniku czego przestał widzieć na jedno oko, a pole widzenia w drugim zostało ograniczone do minimum. Mimo, że tragedia wstrząsnęła życiem nastolatka, ten się nie poddał. Marcin przestał dostrzegać uroki otaczającego go świata, ale nigdy z nich nie zrezygnował. W 2012 roku poznał swojego trenera i przyszłego trenera – Jarka Skibę, którego życiową pasją było uprawianie triathlonu. Panowie szybko znaleźli wspólny język i jasnym się stało, że z tej znajomości musi narodzić się coś niezwykłego.

Dziś, para sportowców regularnie bierze udział w zawodach triathlonowych, w ramach których wspólnie biegają, pływają i jeżdżą na rowerze. Z oczywistych względów najwięcej problemów sprawia im to drugie. Komunikacja za pomocą liny w wodzie jest utrudniona, dlatego Marcin musi trzymać głowę blisko nóg Jarka, których ruch wyznacza odpowiedni azymut. Mimo to, panowie radzą sobie doskonale czego dowodem są udane występy w sierakowskim triathlonie, Lotto Poznań Triathlon czy Sławskim Festiwalu Triathlonu.

66 fot Arkadiusz Borowiecki 640x427
fot. Arkadiusz Borowiecki

http://youtu.be/LGzz08G4Pic

Siła, determinacja, łamanie barier i własnych ograniczeń, walka z przeciwnościami losu. Wartości, które prezentuje ten niezwykły tandem, są niezwykle bliskie naszym sercom, dlatego właśnie Europejskie Centrum Odszkodowań z dumą i radością dołączyło do grupy wsparcia Marcina i Jarka. Mamy nadzieję, że z dzięki niewielkiej pomocy nas wszystkich, Panom uda się zrealizować ich największe marzenie – udział w paraolimpiadzie w Brazylii w 2016 roku. Do biegu, gotowi, start! Kierunek: Rio de Janeiro.