Dzień Dziecka w Legnicy z EuCO i Fundacją EuCO Dzieciom

Utworzono: 6 czerwca 2013r.

Dzień Dziecka w Legnicy z EuCO i Fundacją EuCO Dzieciom.

Z okazji Dnia Dziecka w tym roku, w Legnicy odbyły się dwa duże wydarzenia.

Festyn pod hasłem „Bądźmy razem” rozpoczął się 29 maja Mszą św. w katedrze legnickiej, po której barwny korowód z orkiestrą dętą na czele przeszedł do Parku Miejskiego. Zabawy w Parku odbywały się wokół muszli koncertowej, na której można było zobaczyć przedstawienie teatrzyku o Małym Księciu, występy muzyków i tancerzy przygotowane przez Młodzieżowe Centrum Kultury. Dzieci mogły za darmo pomalować swoje twarze, pooglądać wozy bojowe i sprzęt straży pożarnej, policji, straży granicznej i miejskiej i innych służb mundurowych. Dzieciaki mogły także poskakać dmuchanych zamkach i trampolinach. W festynie rodzinnym w zabawie uczestniczyło około 3 tys. uczniów i przedszkolaków. Prawie wszystkie zaproszone dzieci otrzymały ciepły posiłek.

Zobacz galerię zdjęć:

http://samarytanin.caritas.pl/galeriasamarytanin?view=gallery&folder=Festyn+rodzinny+z+okazji+Dnia+Dziecka+2013

Głównym organizatorem festynu była Caritas Diecezji Legnickiej przy wsparciu takich instytucji i osób jak: Prezydent Miasta Legnicy, Starosta Legnicki, Straż Graniczna i Izba Celna, Europejskie Centrum Odszkodowań S.A, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Państwowa Inspekcja Sanitarna i Młodzieżowe Centrum Kultury.

Na 1 czerwca zaplanowany został Piknik „Dzień Dziecka na Zamku Piastowskim” z licznymi plenerowymi atrakcjami. Padający deszcz zmusił jednak organizatorów do przeniesienia zabawy z dziedzińca Zamku Piastowskiego do Galerii Piastów. Niezależnie od zmiany planów i warunków świętowania, zabawa udała się przednie.

Zamiast słów niech znów przemówią obrazy:

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1878344,dzien-dziecka-z-legnickim-tpd-zdjecia,5575580,id,t,zid.html#galeria

Organizatorami Pikniku Dnia Dziecka byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Legnicy, Fundacja EUCO Dzieciom, Komenda Miejska Policji w Legnicy, Galeria Piastów, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych.