Druga edycja Kunickiego Biegu Reggae o Puchar EuCO za nami!

27 sierpnia w Kunicach na Dolnym Śląsku 192 zawodników ścigało się na dystansach 5,10,15 i 20 km. Dorosłym, młodzieży i dzieciom przyszło zmierzyć się nie tylko z kilometrami, ale także z 30 stopniowym upałem. Mimo trudnych warunków atmosferycznych wszyscy uczestnicy ukończyli bieg.

Czas biegu każdego z zawodników mierzony był elektronicznie, natomiast w trosce o zdrowie biegaczy na trasie ustawione zostały punkty nawadniające.

W imprezie wzięła udział liczna reprezentacja EuCO. Na dystansie 5 km najlepszy był Aleksander Garczyński (16 miejsce, czas: 00:23:59). Wśród kobiet była to Małgorzata Muszyńska (14 miejsce, czas: 00:32:21). 10 kilometrową trasę najszybciej pokonał Piotr Niemiec (29 miejsce, czas: 00:52:48), natomiast na trasie o długości 20 km najlepszy był Maciej Skomorowski (26 miejsce, czas: 01:48:04), który tym samym uplasował się na 3 pozycji wśród uczestniczących w biegu mieszkańców Kunic.

EuCO, jako dumny sponsor tytularny zawodów gratuluje wszystkim laureatom oraz uczestnikom, wśród których znaleźli się także: Przemysław Wawrzoła, Maciej Kowalczyk, Patrycja Gławęda, Elżbieta Matusiewicz, Rafał Szczeblewski, Kamil Bitkowski, Krzysztof Malec, Barbara Rogowska, Katarzyna Piórkowska, Aleksandra Szyposz oraz Agnieszka Suszek. 

Bieg w Kunicach jest jedyny w swoim rodzaju: uczestnikom na trasie towarzyszyły dźwięki muzyki reggae wybijane przez bębniarzy. Atmosfera zawodów sprzyjała zarówno biorącym udział w biegu, jak również licznie zgromadzonym kibicom. Obecni, po oficjalnym zakończeniu biegu, mogli udać się nad jezioro kunickie, gdzie odbył się V Festiwal Reggae.

Tych, którzy chcą zapoznać się z tabelą wyników zapraszamy na: bit.ly/2byvKt0