Czwarte miejsce stypendysty EuCO w Herbalife IRONMAN 70.3 2016!

Ponad 2200 uczestników przez 3 dni rywalizowało w Gdyni podczas Herbalife IRONMAN 70.3 2016. Jest to jedna z najważniejszych imprez triathlonowych w Polsce.

W piątek, 5 sierpnia, na starcie stanęli najmłodsi. ”Żelazne dzieciaki” pokonały trasę w ramach Itaka Ironkids, które są pierwszymi w naszym kraju zawodami aquathlonowymi dla dzieci i młodzieży na licencji World Triathlon Corporation. W sobotę, 6 sierpnia, uczestnicy walczyli o jak najlepszy czas podczas sprintu a zwycięzcą został Mateusz Rak.

Niedziela upłynęła pod znakiem triatlonu na dystansie połowy Ironmana. 1900 metrów w wodzie, 90 kilometrów na rowerze, 21 kilometrów w biegu. Pierwszym Polakiem na mecie, który jednocześnie zakończył zawody jako 4 z czasem 3:59:27, był Miłosz Sowiński. Wynik ten niewątpliwie stanowi powód do radości, zwłaszcza, że dumnym sponsorem zawodnika jest EuCO.

113 kilometrów – tyle po podsumowaniu wyniosła trasa, jaką w niedzielę, 7 sierpnia, pokonali uczestnicy gdyńskich zawodów. Wyzwanie to podjęli zawodowi sportowcy i amatorzy, ale nie tylko. W triathlonie wystartowała także plejada gwiazd, które nie po raz pierwszy widziano na tego typu zawodach. Wśród uczestników znaleźli się m.in: Maciej Dowbor, Krzysztof Wieszczek, Jakub Wesołowski, Maciej Stuhr, Karolina Gorczyca, Beata Sadowska czy Tomasz Karolak. Do grona tych, którzy dotarli na linię mety należą także Maciej Skomorowski, Prezes Spółek Zależnych EuCO S.A (zakończył zawody z czasem: 6:15:47) oraz Norbert Rekowski, Dyrektor Generalny EuCO S.A. i Prezes EuCOcar (przebył trasę w czasie: 6:13:42). Obu Panom gratulujemy!!!

 

 

Zobacz krótką wideorelację:

http://trojmiasto.tv/Triathlon-Herbalife-Ironman-70-3-Gdynia-2016-16966.html

Galerie zdjęć i więcej relacji z Herbalife Triathlon Gdynia 2016 znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/polandtriathlon/