366 769 ZŁ ZAMIAST 12 000 ZŁ DLA SZESNASTOLETNIEJ OLI – PASAŻERKI POJAZDU I JEDNOCZEŚNIE CÓRKI SPRAWCY

Historia:
27 września 2009 r., ojciec szesnastoletniej Oli stracił panowanie nad samochodem, którym oboje jechali. Samochód wypadł z jezdni i koziołkując wpadł do rzeki.

Ola została przewieziona do Dziecięcego Szpitala w L., gdzie po wykonaniu szeregu specjalistycznych badań rozpoznano złamanie trzonów i łuków kręgów kręgosłupa TH9-TH10 z kifotycznym zagięciem osi kręgosłupa i kompresją worka oponowego, porażenie kończyn dolnych, uraz wielonarządowy komunikacyjny, wstrząśnienie mózgu, stłuczenie jamy brzusznej, stłuczenie płuc.

Dziewczynka przeszła szereg operacji i zabiegów podczas pięciu pobytów w specjalistycznych placówkach. W międzyczasie przebyła dwukrotnie infekcję dróg moczowych i zdiagnozowano u niej pęcherz neurogenny – dysfunkcję polegającą na zaburzeniach w oddawaniu moczu. Przeszła także długą i bolesną reabilitację. Do dziś znajduje się pod stałą kontrolą rehabilitantów, ortopedy, nefrologa oraz, ze względu na kondycję psychiczną, także psychologa.

Wypadek, w którym szesnastoletnia Ola została Poszkodowaną spowodował diametralną zmianę jej dotychczasowego życia. W konsekwencji tego zdarzenia jej sprawność fizyczna została w znacznym stopniu ograniczona. Obecnie ma duże problemy z wykonywaniem podstawowych czynności związanych z codziennym życiem i zmuszona jest do korzystania ze stałej opieki i pomocy osób drugich. Szczególnie negatywny i traumatyczny w konsekwencji jest dla niej niedowład, w wyniku którego porusza się ona przy pomocy wózka inwalidzkiego. Skutki wypadku z pewnością odczuwała będzie do końca swojego życia i już nigdy nie będzie mogła funkcjonować tak jak dawniej zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Propozycja Ubezpieczyciela:
Towarzystwo Ubezpieczeniowe, w którym ubezpieczony był tata Oli, sprawca wypadku, zaproponowało kwotę 12 tys. zł tytułem odszkodowania.

Uzyskane odszkodowanie:
W wyniku działań Europejskiego Centrum Odszkodowań reprezentującego Opiekunów Poszkodowanej Ubezpieczyciel przyznał na rzecz Oli łączną kwotę 366 769 zł.