320 000 zł zamiast 25 000 zł dla Klienta EuCO

Warto walczyć w sądzie o wyższe zadośćuczynienie !

Kiedy kilka lat temu doszło do wypadku, Pan Grzegorz miał 49 lat.  Był pasażerem pojazdu, który uczestniczył w zdarzeniu. Doznał obrażeń ciała w postaci mnogich złamań kości czaszki i twarzoczaszki, ostrej niewydolności oddechowej, złamania kości nosa.

Na etapie przedsądowym towarzystwo ubezpieczeń wypłaciło 25 000 zł i na tym etapie sprawę uznało za zakończoną. Sprawa Pana Grzegorza została przekazana do Kancelarii Radców Prawnych EuCO, aby na drodze sądowej dochodzić adekwatnego zadośćuczynienia.

Przed wypadkiem poszkodowany był osobą w pełni sprawną. Po wypadku wymaga stałej opieki, nie może pracować ani prowadzić samochodu, wymaga leczenia psychiatrycznego, ma depresję, stracił chęć do życia, jest wycofany społecznie, ma zaburzenia powonienia.

Proces toczył się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. W trakcie procesu pozwane towarzystwo ubezpieczeń proponowało zawarcie ugody, najpierw na  150 000 zł, następnie na 175 000 zł. Idąc za sugestią Kancelarii, Pan Grzegorz nie zgodził się ugodę.

Kilka tygodni później zapadł wyrok zasądzający całość naszego roszczenia. Łącznie uzyskaliśmy w sądzie dla Pana Grzegorza dopłatę 320 000 zł. Towarzystwo nie wniosło apelacji.

Wyrok jest prawomocny.