22-procentowy wzrost zysku netto EuCO po czterech kwartałach 2016 r.

Grupa Kapitałowa Europejskiego Centrum Odszkodowań (GPW:EUC) osiągnęła po 4 kwartałach 2016 roku 22-procentowy wzrost zysku netto w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku. Skonsolidowany zysk netto grupy w 2016 roku wyniósł 27,7 mln zł. Na koniec 2016 roku EuCO posiadało w prowadzeniu – 16,5 tysiąca spraw – to o pół tysiąca więcej niż w 2015 roku – o łącznej wartości przekraczającej pół miliarda złotych.

Cieszę się, że nasza strategia zakładająca między innymi przebudowę działu sprzedaży przynosi efekty. Zwiększająca się z roku na rok skala działalności EuCO, przy utrzymaniu stabilnych kosztów operacyjnych umożliwia systematyczny i długoterminowy wzrost zysku netto – powiedział m.in. prezes zarządu EuCO Krzysztof Lewandowski. Prezes podkreślił, że jego dumą jest zbudowanie największej w Europie Środkowo-Wschodniej sieci sprzedaży agencyjnej. – Jako pierwsi w branży zdecydowaliśmy, że będziemy reprezentować klientów przed sądami, kreujemy nowe usługi – likwidację szkód rzeczowych, zadośćuczynienia, pozwy zbiorowe – zaznaczył Krzysztof Lewandowski – Pomogliśmy już ponad 200 tysiącom osób – dodał.

W ubiegłym Firma roku umocniła się na pozycji lidera odszkodowań osobowych w Rumunii, a wartość portfela prowadzonych tam spraw wzrosła o 30%, do ponad 140 mln zł. Rozwój na rynku rumuńskim spowodował, że wyniki lokalnej spółki EuCO będą od I kwartału tego roku konsolidowane do wyniku całej grupy.

EuCO podjęło również decyzję o zamiarze zakupu do grupy spółki EuCOcar, dynamicznie rozwijającej się na rynku wynajmu samochodów zastępczych dla poszkodowanych w wypadkach.

Czytaj więcej: http://bit.ly/2nWW2Zj