200 000 ZŁ ZAMIAST ODMOWY WYPŁATY ODSZKODOWANIA DLA 14-LETNIEGO PAWŁA

Historia:
11 sierpnia 1999 roku na północy Polski dochodzi do wypadku samochodowego. Prowadząca pojazd kobieta traci panowanie nad kierownicą i uderza w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku niegroźnych obrażeń doznaje wówczas 14-letni Paweł. Niestety jego rodzice Dorota i Cezary ponoszą śmierć na miejscu. Opiekę nad chłopcem obejmuje jego 23 letnia siostra, która w obliczu sytuacji odkłada swoje plany macierzyńskie na później. Po odchowaniu chłopca okazuje się, że kobieta, w wyniku pogarszającego się stanu zdrowia, już nigdy nie będzie w stanie zajść w ciążę.

Propozycja Ubezpieczyciela:
Ubezpieczyciel odpowiedzialny za likwidację szkody odmawia wypłaty jakichkolwiek środków, odrzucając roszczenia dotyczące poniesionej krzywdy w związku z utratą najbliższych osób. Sprawa trafia do Sądu, jednak ten przychyla się do argumentacji Towarzystwa Ubezpieczeniowego i oddala powództwo.

Uzyskane odszkodowanie:
W imieniu poszkodowanego rodzeństwa, Europejskie Centrum Odszkodowań wnosi o apelację w lipcu 2013 roku. Wyrokiem Sądu II instancji na rzecz poszkodowanego rodzeństwa. Pawła i Magdaleny, zostaje zasądzone łącznie 200.000zł tytułem zadośćuczynienia.