WROCŁAWSKIE FORUM KOBIET. Kobieta w nauce, biznesie, kulturze i polityce – I EDYCJA

DSC05741

Utworzono: 15 lipca 2013r.

WROCŁAWSKIE FORUM KOBIET. Kobieta w nauce, biznesie, kulturze i polityce – I EDYCJA

W dniu 27 czerwca 2013 r. w hotelu Mercure we Wrocławiu odbyło się spotkanie „WROCŁAWSKIE FORUM KOBIET. Kobieta w Nauce, Biznesie, Kulturze i Polityce”.
To I edycja wydarzenia organizowanego przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, wspartego przez Europejskie Centrum Odszkodowań.

Wyjątkowa inicjatywa ZIG ma charakter regularnych spotkań z Kobietami Kultury, Polityki, Nauki i Biznesu, które w lokalnej dolnośląskiej społeczności stanowią wzory godne naśladowania. Ma ono łączyć kobiety, które odniosły sukces w biznesie, nauce, kulturze czy polityce i pokazać, że kariera nie jest tylko domeną mężczyzn

Spotkanie poprowadziła Pani Agata Młynarska, a wśród wielu zaproszonych gości pojawiły się m.in. Pani Lidia Geringer de Oedenberg – europosłanka, Pani Ewa Mańkowska – wicewojewoda Dolnego Śląska, Pani Marta Kopaczyńska – doktor habilitowany w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie, biocybernetyka i inżynieria biomedyczna (Instytut Inżynierii Biomedycznej i Pomiarowej Politechnika Wrocławska), Pani Alicja Chybicka lekarka, profesor doktor habilitowany nauk medycznych, profesor zwyczajny Akademii Medycznej we Wrocławiu, senator VIII kadencji, Pani Ewa Michnik – dyrektor Opery Wrocławskiej, oraz Pani Patricia Popławska – prezes firmy Clarena.

W spotkaniu wziął również udział pan Marek Pasztetnik – prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej, organizator Forum.

Pierwsza edycja WROCŁAWSKIEGO FORUM KOBIET zakończyła się pełnym sukcesem, jesteśmy pewni że każda kolejna będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem.

DSC05741

DSC05813

DSC05815