Wielkie, historyczne święto triathlonu zbliża się wielkimi krokami. EuCO oficjalnym sponsorem Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia!

susz

Utworzono: 30 lipca 2015r.

Wielkie, historyczne święto triathlonu zbliża się wielkimi krokami. EuCO oficjalnym sponsorem Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia!

Już niespełna dwa tygodnie pozostały do inauguracji historycznych, pierwszych w Polsce zawodów rozgrywanych w ramach legendarnego cyklu IRONMAN 70.3! Tysiące zawodników z całego świata weźmie udział w zmaganiach na morderczym dystansie 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu. W ramach Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia odbędą się również kwalifikacje do Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 Series.

Swój udział w zawodach zapowiedziały już największe triathlonowe gwiazdy na świecie z Niemcem Nilsem Frommholdem oraz Erikiem Csmorem z Węgier na czele. Nils Frommhold to w tej chwili jedna z największych gwiazd światowego triathlonu. W połowie lipca triumfował w prestiżowych zawodach w Roth. Dystans IRONMAN pokonał w 7:51:28h. To jeden z najlepszych wyników w historii tej dyscypliny. W ubiegłym roku zajął 5. miejsce na Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 i 6. miejsce na legendarnych zawodach IRONMAN Kona na Hawajach.

Na starcie pojawi się również niemal cała krajowa czołówka triathlonu. Zobaczymy m.in. Kacpra Adama, obecnego Mistrza Polski na dystansie długim oraz Mikołaja Lufta, który przed dwoma laty zajął w Gdyni świetne, 3 miejsce. Ponadto, nasze barwy będą reprezentowały także Ewa Komander, Ewa Bugdoł oraz Paulina Kotfica.

Na linii startu nie zabraknie oczywiście licznej reprezentacji Europejskiego Centrum Odszkodowań, które jest jednym z oficjalnych sponsorów tego historycznego wydarzenia. Zawody odbędą się już w dniach 7-9 sierpnia 2015. Do zobaczenia w Gdyni!

susz

Więcej informacji na: http://www.ironmangdynia.pl/pl/