Relacja z EuCO Susz Triahtlon 2016

Za nami jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce! Miasteczko Susz, kolebka polskiego triathlonu niezmiennie od ćwierćwiecza pełni rolę nieformalnej stolicy tej wymagającej dyscypliny sportu.

Tegoroczna 25-ta, jubileuszowa edycja EuCO Susz Triathlon przyciągnęła na start ponad 1600 zawodników, którzy w pełnym słońcu mierzyli się z wymagającą, suską trasą.

Zmagania na dystansie sprinterskim, średnim, aquathlon dzieci, młodzików i juniorów młodszych (w tym Mistrzostwa Polski młodzików), rywalizacja amatorów w ramach Mistrzostw Polski Grup Wiekowych oraz sztafety w ramach Klubowych Mistrzostw Polskich sztafet Mix. Zawodnicy startujący w każdej z tych konkurencji zadbali o to, by liczna publiczność zgromadzona na terenie plaży miejskiej, ulicach Susza oraz uroczej alejce wokół jeziora Suskiego po której przebiegała trasa biegowa, nie mogła narzekać na brak emocji.

Sobotnią rywalizację kobiet na dystansie sprinterskim zdominowała Agnieszka Jerzyk, która swoim występem potwierdziła, że uzyskana przez nią kwalifikacja olimpijska do Rio de Janeiro była w pełni zasłużona. Niesamowitych wrażeń i emocji dostarczyła nam również rywalizacja panów, a spora w tym zasługa dwóch stypendystów EuCO – Mateusza Raka, który wywalczył złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski, oraz Miłosza Sowińskiego, zdobywcy brązowego medalu. Srebro po fantastycznym biegu wywalczył ubiegłoroczny zwycięzca Sylwester Kuster. W sprincie wzięli również udział przedstawiciele EuCO – Panowie Maciej Skomorowski, Maciej Kowalczyk oraz Piotr Żbik. Brawa za wytrwałość!

Kolejną częścią sobotnich startów były Mistrzostwa Polski Grup Wiekowych. Amatorzy rywalizowali również pod egidą Polskiego Związku Triathlonu i tu najlepsi okazali się Robert Czysz i Monika Smaruj. Medale w tym starcie rozdano w aż 9 kategoriach wiekowych zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

W niedzielę zawodnicy musieli zmagać się nie tylko z ciężkim dystansem średnim ale również z doskwierającym upałem. Tę rywalizację wygrał Łukasz Kalaszczyński. Jako drugi na metę wbiegł Kacper Adam, który tak jak Kalaszczyński poprawił się o jedno miejsce w porównaniu do ubiegłego roku. Na ostatnim miejscu podium stanął dość niespodziewanie Paweł Najmowicz. Tak jak w przypadku sprintu, tak i na dystansie średnim mogliśmy podziwiać w akcji reprezentanta EuCO. Z wymagającą (1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem oraz 21,2 km biegu) trasą zmierzył się Pan Norbert Rekowski. Serdecznie gratulujemy!

susz2

 

Ostatnim akcentem zawodów był wyścig sztafet, w którym znów obejrzeliśmy czołówkę polskich sprinterów. Zwyciężył zespół UKS-G8 Bielany w składzie Magdalena Sudak, Daniel Juszkowiec, Aleksandra Rudzińska i Kamil Damentka. Kolejne miejsca na podium dla AZS AWF Katowice I oraz WLKS Kmicic Częstochowa.

Organizatorzy EuCO Susz Triathlon 2016 zadbali o to, aby oprócz emocji sportowych nie zabrakło również doznań artystycznych. Swoimi energetycznymi występami, imprezę uświetniły grupy Red Lips oraz Coma.

W Polsce organizowane są imprezy liczniejsze, jednak zdaniem sportowców i kibiców to właśnie w Suszu panuje zdecydowanie najlepszy klimat! Ze względu na tę unikalną atmosferę, wielkość imprezy oraz poziom zaangażowania uczestników i publiczności, to urokliwe miasteczko coraz częściej nazywane jest „polskim Roth”. Roth, to niewielka bawarska miejscowość, znana doskonale wszystkim fanom i zawodnikom triathlonu z odbywających się w niej prestiżowych zawodów Challenge Roth.

Aby poczuć część tego wyjątkowego klimatu i fantastycznych emocji, jakie towarzyszyły nam podczas EuCO Susz Triathlon 2016 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: http://bit.ly/29xeQZ3 i wideorelacji:

http://sport.tvp.pl/25975410/euco-triathlon-susz-2016-reportaz

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, kibicom, organizatorom… Do zobaczenia z rok!