Powrót z nart za 40 tys. zł

Utworzono: 10 stycznia 2013r.

Powrót z nart za 40 tys. zł

Pomimo, iż zimą łatwiej o wypadek i kontuzję, okazuje się, że w znacznie większym stopniu jesteśmy skłonni ubezpieczać się latem niż zimą. Statystyki wskazują nawet 70% spadek sprzedaży polis turystycznych w okresie zimowych w stosunku do okresu letniego. 

Tymczasem średnia szkoda z polisy turystycznej zimą w porównaniu do średniej szkody w sezonie letnim jest około dwukrotnie wyższa.

Inną stroną medalu jest fakt, iż większość z nas nie zna swoich praw i możliwości dochodzenia roszczeń powypadkowych od ubezpieczycieli. Mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk z Kancelarii Radców Prawnych EuCO podpowiada jakie kroki należy podjąć aby uzyskać odszkodowanie:

– Nie uzyskamy odszkodowania, jeśli nad ranem doszło do bardzo intensywnych opadów, dozorca nie był w stanie odśnieżyć terenu, a my złamaliśmy nogę. Ale jeśli okaże się, że gdy kilka godzin po opadach teren nadal nie jest uprzątnięty, a nam się przytrafi nieszczęście, mamy podstawy do uzyskania odszkodowania Szerzej na ten temat w artykule Zuzanny Reda-Jakimy pt. „Powrót z nart za 40 tys. zł”

http://www.ekonomia24.pl/artykul/706284,968631-Powrot-z-nart-za-40-tys–zl.html