PAP: EuCO liczy na dobrą końcówkę roku. Możliwy kolejny rekord!

51

Utworzono: 3 grudnia 2015r.

PAP: EuCO liczy na dobrą końcówkę roku. Możliwy kolejny rekord!

W rozmowie z Polską Agencją Prasową, prezes EuCO, Pan Krzysztof Lewandowski przyznał, że liczy na dobrą końcówkę roku. Pod względem liczby zgłaszanych do firmy spraw, październik uznał za „bardzo dobry”, z kolei wyniki z listopada rokują na rekord.

Pod koniec września, łączna wartość prowadzonych przez EuCO spraw wyniosła aż 293,4 mln zł, a więc o 2,7% więcej niż pod koniec czerwca. Jako główną przyczynę wzrostu wskazuje się większość ilość spraw o zadośćuczynienie z powodu utraty bliskiej osoby, których wartość sięgnęła 197,4 mln zł.

Prezes Lewandowski wskazał, że utrzymuje się tendencja większej skłonności Ubezpieczycieli do wypłaty świadczeń na etapie przesądowym. – „Coraz częściej poziom uzyskiwanych odszkodowań w przedsądówce jest na podobnym poziomie do odszkodowania uzyskiwanego w sądzie, choć nadal wysokość wypłat nie jest dla naszych klientów w pełni satysfakcjonujący” – powiedział.

W rozmowie z PAP poruszona została również kwestia działalności na rynku rumuńskim. Tamtejsza spółka zamierza kierować jak największą ilość spraw na drogę sądową, bowiem kwoty zasądzeń w Rumunii są wielokrotnie wyższe, niż te które można zdobyć w drodze ugody z Ubezpieczycielami. – „Mamy tam zgłoszonych spraw na ponad 50 mln zł i to jest portfel, z którym warto już iść do sądu” – dodał prezes Lewandowski.

51

Więcej na: http://bit.ly/1Q0W9yx