Money.pl: EuCO zapowiada akwizycję i dalszą ekspansję zagraniczną

Money.pl_logo.jpg

Utworzono: 27 sierpnia 2015r.

Money.pl: EuCO zapowiada akwizycję i dalszą ekspansję zagraniczną

Po niespełna 2 latach działalności na rynku rumuńskim, EuCO zaczęło przekazywać sprawy o odszkodowanie na drogę sądową. Dla porównania w Polsce udało się to osiągnąć dopiero po 5-6 latach. Obecnie, z ramienia EuCO w Rumunii zostało jużjuż zgłoszone 200 spraw, co przełożyło się na skokowy wzrost w skali roku do poziomu 48,3 mln zł. Jak zapowiedział prezes EuCO, pan Krzysztof Lewandowski, firma rozgląda się już za kolejnym, dużym i perspektywicznym rynkiem. Rozpoczęliśmy już bardzo szczegółowe analizy kolejnego rynku. Kierunek Europa – rynek zupełnie nowy, który nas interesuje, ponieważ jest duży i są na nim perspektywy rozwoju. Nie jest wykluczone, że EuCO rozpocznie tam działalność już w pierwszym półroczu przyszłego roku – powiedział prezes w rozmowie z ISBnews.

EuCO rozważa również przeprowadzenie akwizycji w Polsce. Obecnie, oprócz EuCO, na rodzimym rynku znajdziemy jeszcze jedną, dużą spółkę o tym samym profilu działalności, a różnica między liderami, a resztą konkurencji jest bardzo duża. Firma musi jednak zaczekać na dalszy rozwój tych spółek, tak aby ich przejęcie mogło wpłynąć pozytywnie na wyniki grupy EuCO. Prezes Lewandowski nie wyklucza, że do pierwszej akwizycji dojdzie już w pierwszym półroczu 2016 – W tym roku na pewno nie, ale mam nadzieję, że dojdzie do jednej akwizycji już w przyszłym – powiedział.

Na koniec I półrocza tego roku Grupa EuCO prowadziła sprawy o odszkodowania osobowe o wartości przedmiotu sporu w wysokości ponad 530 mln zł. Przychody Grupy zwiększyły się do 44,7 mln zł w I półrocza tego roku w stosunku do 26,2 mln zł rok wcześniej.

Cały artykuł na:
http://bit.ly/1KMyYAn

Money.pl_logo.jpg