Miłosz Sowiński pierwszym Polakiem, który wystartuje w triathlonowych Mistrzostwach Świata w Australii!

Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesie, wspieranego przez Europejskie Centrum Odszkodowań, Miłosza Sowińskiego, który udanym startem w Barcelonie, zapewnił sobie kwalifikację na Mistrzostwa Świata Ironman 10.3 w Australii. Dotychczas żaden Polak, jako zawodowiec, nie startował na tak prestiżowych zawodach triathlonowych.

Miłosz Sowiński, nazywany złotym dzieckiem polskiego triathlonu, rozpoczął okres kwalifikacyjny bardzo udanym startem w Ironman 70.3 Gdynia. Jako pierwszy Polak w historii, stanął na podium tych prestiżowych zawodów. Miesiąc później, wziął udział w Ironman 70.3 Korea, gdzie zdobył 3 miejsce. Następnie wystartował na Ironman 70.3 w Turcji, zajmując 4 miejsce. Triathlon w Barcelonie to znane i bardzo silnie obstawione zawody – zajmując 7 miejsce, Miłosz Sowiński pokonał m.in. Matta Trautman’a i Stuarta Hays’a, którzy należą do ścisłej czołówki dystansu IM 70.3 na świecie. Barcelona okazała się być cegiełką, przeważającą szalę kwalifikacji na Mistrzostwa Świata w Australii, na korzyść Sowińskiego.

Miłosz Sowiński: Jestem dumny, że będę reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 Australia. Kwalifikacja to dla mnie spełnienie sportowych marzeń oraz ukoronowanie ciężkiej pracy, którą wkładam w każdy trening od 5-ciu lat. Mogę śmiało powiedzieć, że to jeden z najszczęśliwszych dni w mojej dotychczasowej sportowej karierze. Oczywiście kwalifikacja to początek i nowe otwarcie ale jestem przekonany, że tak jak do tej pory stanę na wysokości zadania i powalczę o czołowe pozycje.

Dwudziesto-jednoletni Miłosz będzie najmłodszym zawodnikiem startującym w Iron 70.3 Australia w kategorii PRO, a także najmłodszym zakwalifikowanym zawodnikiem w kategorii PRO w historii Ironman 70.3.