Bankier.pl: Kolejny sukces EuCO – coraz więcej spraw kończy się na etapie przedsądowym.

Utworzono: 23 czerwca 2015r.

Bankier.pl: Kolejny sukces EuCO – coraz więcej spraw kończy się na etapie przedsądowym.

W ostatnim wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, prezes EuCO Krzysztof Lewandowski zauważył, że ubezpieczyciele coraz chętniej zawierają ugody na etapie przedsądowym.

Łączna wartość przedmiotu sporu w sprawach, w których EuCO występuje w imieniu swoich klientów to obecnie ok. 590 mln zł, z czego ok. 292 mln to sprawy sądowe. Sytuacja wyglądała podobnie na koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku, z tą różnicą, że wartość spraw zamykanych ugodą była znacznie niższa w porównaniu do tego roku.

Nieco inaczej wygląda sytuacja na niezwykle obiecującym rynku rumuńskim. Tam spółka spodziewa się uzyskiwać znacznie wyższe kwoty dla swoich klientów w sądach, niż na drodze ugody z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

W pierwszym kwartale br. Grupa Kapitałowa EUCO osiągnęłoa 20,6 mln zł przychodów (8,5 mln więcej w stosunku do roku poprzedniego) i 5,2 mln złskonsolidowanego zysku netto, wobec 2,3 mln zł w ubiegłym roku. Od początku roku kurs spółki wzrósł o 88 proc i obecnie plasuje się na poziomie 50 zł. W ostatnich pięciu miesiącach, wartość zgłaszanych spraw do firm ubezpieczeniowych wyniosła 320 mln zł. W zeszłym roku EuCO potrzebowało 9 miesięcy na osiągnięcie podobnej kwoty.

Więcej na: http://bit.ly/1JelNwA