I Legnicki Bieg dla Beatki za nami. Dziękujemy!

Utworzono: 27 października 2014r.

I Legnicki Bieg dla Beatki za nami. Dziękujemy! 

Jeszcze niedawno Beata Radomska, 28-latka z Legnicy, była szczęśliwą żoną, matką i ratowniczką WOPR. Wszystko zmieniło się kiedy w lipcu br. Wykryto u niej rzadki nowotwór. To, co z początku wydawało się zwykłym zaczerwienieniem pod kolanem, okazało się guzem – sarcomem Ewinga. Jedynym, możliwym do przeprowadzenia w Polsce zabiegiem ratującym życie Beaty jest amputacja nogi powyżej stanu kolanowego… Jednak za granicą istnieje możliwość wstawienia endoprotezy oraz przeszczep mięśni i skóry. Niestety wymagana kwota ok. 270 000 zł znacznie przekracza możliwości finansowe Beaty
i jej rodziny.

Fot. Mariusz Witkowski, wiadomosci24.pl

W ostatnią niedzielę (26.10.14) odbył się I Legnicki Bieg dla Beatki organizowany KW Lew z Legnicy. Do mini-maratonu zapisało się ponad 350 osób w różnym wieku. Europejskie Centrum Odszkodowań zdecydowało, że za każdy przebiegnięty w czasie imprezy kilometr wpłaci na rzecz Beaty 3 zł. Uczestnicy „wybiegali” zatem 9000 zł. Organizator biegu uzbierał w trakcie imprezy 12,600 zł na leczenie Beaty.

W legnickim parku była obecna sama Beata, która stwierdziła, że: „kiedy czuje taką dobrą energię płynącą z serc innych, wstępują w nią nowe siły i wiara, w ludzi i w to, że wygra swój bieg po zdrowie”. Bezinteresowne poświęcenie i zaangażowanie uczestników biegu zostało dodatkowo docenione przez Europejskie Centrum Odszkodowań – postanowiliśmy dopłacić do „wybieganej” kwoty tak, aby była ona taka sama jak ta zebrana w trakcie imprezy – razem 12 600 zł. Fundusz na leczenie Beaty zostanie zatem zasilony o dodatkowe 25 200 zł!

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z tego pięknego wydarzenia: http://bit.ly/ZTmO8p

Beata na Facebooku: http://on.fb.me/1stGiaq