EuCO po raz kolejny podzieli się zyskiem! Rekomendacja zarządu: Dywidenda 3,58 PLN na akcję

W czwartkowym wydaniu „Parkietu” dziennikarze wzięli pod lupę spółki, które zapowiedziały wypłatę dywidendy akcjonariuszom. Zdaniem Michała Sikorskiego, zarządzającego BPH TFI, w związku z faktem, iż największe spółki w tym roku zdają się nie rozpieszczać akcjonariuszy, okazji należy szukać w gronie mniejszych i średnich firm. Pośród wskazanych przez analityka spółek znalazło się Europejskie Centrum Odszkodowań S.A., które systematycznie poprawia osiągane wyniki i regularnie wypłaca dywidendę.

Rok 2015 EuCO zakończyło z przychodami rzędu 92 mln zł i zyskiem na poziomie 22 mln zł, śrubując tym samym kolejny rekord z rzędu. Nie powinna zatem dziwić ogłoszona w ubiegły piątek rekomendacja zarządu w sprawie dywidendy. Tym razem, EuCO zawnioskowało o wypłatę niemal 20,05 mln zł, co daje 3,58 zł brutto na akcję. Przy obecnej cenie akcji, stopa dywidendowa osiąga wartość ok. 7%, co dawałoby EuCO miejsce w gronie 20 spółek wypłacających najwyższe dywidendy!

Dziennikarze „Parkietu” słusznie zauważają, że stopy dywidendy na tak atrakcyjnym poziomie, znacznie przekraczają oprocentowanie lokat bankowych (2,5-3%) oraz rentowność obligacji skarbowych.

Więcej informacji na: bit.ly/1RU2oD4 oraz w „Parkiet” nr 74