EuCO chroni dane osobowe Klientów na najwyższym poziomie – wdrażamy RODO

W związku z wprowadzaniem w życie nowych zasad dotyczących polityki prywatności i ochrony danych osobowych (RODO/GDPR) z przyjemnością informujemy, że Europejskie Centrum Odszkodowań jest w trakcie wdrażania/dostosowywania procedur dotyczących tego zagadnienia.

Do nowego porządku prawnego przygotowujemy się od wielu miesięcy. Działania jakie podejmujemy mają na celu zapewnienie zgodności naszej firmy z nowymi przepisami w dniu ich obowiązywania tj. 25 maja 2018 r.

Zagadnienia związane z ochroną danych osobowych naszych Klientów i pracowników stanowią jeden z najwyższych priorytetów w działalności Europejskiego Centrum Odszkodowań. Dlatego też, w celu zagwarantowania najwyższego poziomu ochrony tych danych, Europejskie Centrum Odszkodowań w 2013 roku uzyskało certyfikat ochrony danych osobowych przyznany przez PDP Group (Personal Data Protection Group).
Tym samym EuCO stało się pierwszym podmiotem w branży odszkodowawczej, mogącym zapewnić najwyższy, zgodny z obowiązującym dotychczas stanem prawnym poziom bezpieczeństwa danych osobowych swoich Klientów, potwierdzony przez niezależną grupę ekspertów z tej dziedziny.

 

Obecne dostosowywanie procedur do nowych przepisów jest naturalnym rozwinięciem pro-klienckiej polityki Spółki.