Cross Straceńców 2016 za nami. Ekipa EuCO znowu dała radę!

W miniony weekend odbyło się wielkie święto tych, którzy dla sportu stracili głowę. Szósta edycja głogowskiego Crossu Straceńców przyciągnęła setki zawodników, którzy postanowili stanąć w szranki z własnymi ograniczeniami i pokazać z jakiej gliny są ulepieni. Pośród odważnych, oczywiście, nie mogło zabraknąć reprezentantów Europejskiego Centrum Odszkodowań, które jest oficjalnym sponsorem imprezy.

Zawodnicy mieli okazję zmierzyć się na jednym z trzech dystansów – 15 555 m (Bieg Złoty), 10 555 m (Bieg Srebrny) oraz 5 555 m (Bieg Miedziowy). Organizatorzy zadbali o to, aby trasa była wyjątkowo wymagająca. Uczestnicy napotkali szereg przeszkód w postaci wzniesień, rowów z wodą czy błotnistych podbiegów. Trzydziestu najlepszych zawodników Biegu Złotego otrzymało prawo startu w Biegu Hutników o Tarczę św. Floriana. Śmiałkowie mogli również wystartować w Biegu Małego Straceńca, marszu Nordic Walking oraz otwierających całą imprezę Sztafetowych Mistrzostwach Głogowa. Tegoroczną nowością była możliwość klasyfikacji zespołowej w Biegu Miedziowym.

Drużyna przyjaciół i współpracowników Europejskiego Centrum Odszkodowań liczyła piętnastu zawodników, którzy z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem pokonywali usłaną wodą i błotnistymi dołami trasę biegu Miedziowego. Tego wietrznego i chłodnego dnia nieoceniony okazał się doping Wiceprezes EuCO Pani Jolanty Zendran, która z trybun zagrzewała zawodników do boju. Wszyscy reprezentanci naszej drużyny, którzy zdecydowali się wystawić swoje siły na próbę w Crossie Straceńców mogą potwierdzić, że satysfakcja pokonania samego siebie nie ma sobie równych. Swoim występem udało nam się również wesprzeć chorą na nowotwór mózgu Maję Kusy.

Z dumą prezentujemy ekipę EuCO-Straceńców w składzie: Piotr Michalski, Marta Niemiec, Barbara Rogowska, Małgorzata Muszyńska, Piotr Żbik, Maciej Kowalczyk, Aleksandra Sigiel, Barbara Światłoń oraz Ewelina Stachów. Serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć na: http://bit.ly/1TdN0PO

cross1

cross2

cross4